Zafere giden yol sandıklara sahip çıkmaktan geçiyor!

Zafere giden yol sandıklara sahip çıkmaktan geçiyor!

 

 

İstanbul’da sandık baş müşahitleri toplantısına katılan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan; “Zafere giden yol sandık teşkilatlanmasından geçiyor. Sandıklara sahip çıkmaktan geçiyor. En kısa zamanda İstanbul’da 15 bin olan sandık baş müşahitleri sayımızı 50 bine,  Türkiye genelinde 50 binin üzerinde olan sayıyı da 200 bine çıkaracağız.” ifadelerini kullandı.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, İstanbul Çekmeköy Spor Kompleksi’nde “Seçim Sandıkta Kazanılır” sloganıyla gerçekleştirilen sandık baş müşahitleri toplantımıza katıldı.

 

 

MillÎ Görüş siyaseti reel politik değil dava siyasetidir

MillÎ Görüş siyasetinin bütün dünyada adaleti, refahı ve barışı hakim kılma siyaseti olduğunu vurgulayan Genel Başkanımız, konuşmasında baş müşahitlerimize şöyle seslendi: 

 

“Milli Görüş, bütün insanlık için; kul haklarını teminat altına almak ve paylaşımda adaleti sağlama siyasetidir. Millî Görüş siyaseti, makam ve rakam için değil Allah rızası için yapılan siyasettir. Millî Görüş siyaseti, ticaret olarak değil ibadet olarak yapılan siyasettir. Reelpolitik değil dava siyasetidir. Bizim siyasetimiz her zaman ve her şart altında yanlış olan batıla karşı, her zaman ve her şart altında doğru olan hakkın yanında yer alma siyasetidir. Bir defa Millî Görüş siyaseti, batıla karşı hakkın üstünlüğünün mücadelesini veren siyasettir. Bizim siyasetimiz yanlışın değil, doğrunun hakim olması siyasetidir. Zararlının yerine, faydalının hakim olması siyasetidir. Kötünün yerine iyinin, çirkinin yerine güzelin, zulmün yerine adaletin olması siyasetidir. Ve Millî Görüş demek dirayet demektir. Dirayet ne demek, bedel ödemek pahasına da olsa hayrın yanında, şerrin karşısında durmak demektir. Bunun en güzel örneği de Erbakan Hocamızın hayatıdır. Koltuğunu kaybetmek pahasına da olsa, hapse düşmek pahasına da olsa, maddî ve manevî bedel ödemek pahasına da olsa, hayrın yanında şerrin karşısında canla-başla mücadele etmek, işte buna da dirayet denir. Hidayet, dirayet, feraset sahibi olan Millî Görüşçü denir. Erbakan Hocamızın dediği gibi biz, kuru kuruya bir siyaset yapmıyoruz, biz ibadet yapıyoruz.” dedi.

 

 

Millî Görüş’ün diğerlerinden farkı budur!

Millî Görüş'ün adil, faizsiz bir ekonomik sistemle milletimize ve tüm dünyaya refah getireceğini belirten Genel Başkanımız Erbakan, "Milli Görüş, 'Borç, faiz, zam, vergi ekonomisi yerine üretim, istihdam ve ihracat ekonomisine geçeceğim, nimet ve külfet dengesini adaletli hale getireceğim, haksız kazanç, karşılıksız kazanç, faiz kazancı olmayacak. İslam dinarına geçeceğim. Siyonizmin en büyük sömürü aracı olan Amerikan dolarının hakimiyetine son vereceğim.' diyor. İşte Millî Görüş'ün diğerlerinden farkı bu." diye konuştu.

 

 

Zafere giden yol sandıklara sahip çıkmaktan geçiyor

Sandıklara sahip çıkmanın namus meselesi olduğunun altını çizen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Zafere giden yol, sandık teşkilatlanmasından geçiyor. Sandıklarda var olmaktan geçiyor. Bugün İstanbul’da Cenabı Allah’a şükürler olsun, 15 bine yakın sandık baş müşahidi belirlendi. Türkiye genelinde 50 binin üzerinde sandık baş müşahidi belirlendi. Şimdi bizim yemeden içmeden, uyumadan, dinlenmeden şu önümüzdeki birkaç hafta içerisinde bu sandık baş müşahitlerini, İstanbul'da 32 bin, Türkiye'de 200 bin haline mutlaka getirmemiz lazım. İnşallah bunu gerçekleştireceğiz. Eksiklerimizi en hızlı bir şekilde tamamlayacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Programa; Genel Başkan Yardımcılarımız Prof. Dr. Doğan Aydal ve Mustafa Sezgin, MKYK üyemiz Sanatçı Davut Güloğlu, İstanbul İl Başkanımız Mustafa Doğan'da katıldı.

 

 

 

Yayın Tarihi: 28 Ocak 2023 | Yayın Saati: 13:56:02