YILLARDIR GENÇLERİMİZ HEBA OLUYOR

YILLARDIR GENÇLERİMİZ HEBA OLUYOR

 

Ülkelerin en kıymetli varlıkları gençlerdir. Gençler ülkelerin geleceğini belirlerler. Gençlerini iyi yetiştiren ülkelerin, geleceğin yıldız devletleri olacağına hiç şüphe yoktur.

 

Ne yazık ki biz yıllardır gençlerimizi telef etmek için ne lazım gelirse yapıyoruz.

 

Bunları sıra ile yazacağım, hiç zaman kaybetmeden de bu vahim tablonun düzeltilmesi gerektiğini ısrarla belirtmek isterim.

 

1) Yıllarca FETÖ Terör Örgütü'ne methiyeler dizildi, onların himayesine girmeyenlerin makam ve mevki sahibi olamadıkları gösterildi, zeki ve çalışkan gençler onların dershanelerine yönlendirildi.

Sonunda bu gençler, devlet görevinden atıldı, bir kısmıda hapishaneleri boyladı.

 

2) Barış süreci denilen ve terör örgütü ile pazarlığa girişilen saçma sapan bir dönem yaşadık.

Bu dönemde terör örgütü,  bir taraftan iş makineleri ile sokakları kazıyıp tahrip gücü yüksek bombalar yerleştirirken, bir taraftan da 13-15 yaşındaki gençlere “Bu bölgenin sorumluluğu artık bize ait olacak, sizleri de güvenlik görevlisi yapacağız.” diyerek otobüslere doldurup dağlara götürdüler.

Halbuki devlet bu çocuklara sahip çıksaydı, milli ve manevi eğitim verebilseydi, bugün terörist olan o gençler, ülkemize faydalı birer vatansever olabilirlerdi.

Devlet yetkilileri sokaklara bomba döşenmesine müsaade etmeseydi, yüzlerce gencimiz oralarda şehit olmazdı.

 

3) Her şehire öğretim üyesi bulmadan üniversite açıldı, bu zavallı gençler, üniversite eğitimi görmeden üniversite mezunu oldular. Milyonlarca üniversite diplomalı iş bulamayan genç kitlesi oluşturuldu.

Yurt dışında iş bulabilen gençlerimizde oralara gittiler.

 

4) Uyuşturucu baronları ile mücadele edilmediği için, ilkokulların çevresi bile bedava uyuşturucu dağıtan satıcıların mekanı oldu.

Binlerce gencimiz uyuşturucu müplelası oldu, eğitimlerini bıraktılar, kendilerinin ve ailelerinin hayatları kaydı, sağlıkları bozuldu, sokakta yaşayan gençlere dönüştüler.

Bu dondurucu kış günlerinde sokakta yaşayan bu gençlere sahip çıkmak, karınlarını doyurmak, tedavi etmek çok mu zor?

Bu gençler uyuşturucunun etkisi ile toplumun güvenliğine de zarar vermektedir.

 

 

Kamuoyuna saygı ile sunarız.

 

 

Prof. Dr. Sacit Günbey 

Genel Başkan Yardımcısı | Sosyal İşler Başkanı
54. Hükümet Devlet Bakanı

Yayın Tarihi: 31 Ocak 2022 | Yayın Saati: 16:53:00