YETKİLİLERİ ACİLEN YAPTIRIM UYGULAMAYA DAVET EDİYORUZ

YETKİLİLERİ ACİLEN YAPTIRIM UYGULAMAYA DAVET EDİYORUZ

 

 

Sosyal medyada, kurumsal alanlarda veya siyasiler tarafından engelli vatandaşlarımıza kötü davranışlar yapılmaktadır.

 

Bunlara örnek vermek gerekirse, geçtiğimiz günlerde sosyal medya fenomeni olan bir şahıs tarafından ahlaki değerleri hiçe sayarak şaka adı altında görme engelli kardeşlerimizi alay konusu yapmak suretiyle onur kırıcı bir paylaşımda bulunmuştur ki bu skandal bardağı taşıran son damla olmuştur. Bu video paylaşımı görme engelli kardeşlerimizi derinden üzmüştür. Yalnız engelliler mi? Ülkemizde kimler hakaret ve aşağılamalara maruz kalmadı ki? Belediye başkanı tarafından işten kovulan, makamın da her türlü hakarete maruz kalan şehit yakınlarından mı, milletvekili tarafından küfür edilen şehit yakınından mı, sığındığı benzin istasyonun da ailesinin yanında bir grup tarafından öldüresiye şiddet uygulanan gazilerden mi bahsedelim?

 

Hiçbir şekilde kim tarafından veya kime yapıldığına bakılmaksızın hiçbir şiddete ve haksızlığa göz yumamayız. Engelli vatandaşlarımızla ile dalga geçen, haddini aşan her kim olursa olsun makam, mevki, siyasi, atanmış, seçilmiş, fenomen veya şahıs ayırt edilmeden gereği yapılması gerekmektedir. Yetkili kurum ve kuruluşları acilen göreve davet ediyoruz. Suçluları bulup gerekli yaptırımlar uygulansın ki bir daha bu ve benzeri rezaletlerin önüne geçilmiş olsun. Bu olayın hukuki boyutunu ise mevcut iktidara bırakıyoruz.

 

Yeniden Refah Partisi olarak bu tür olayların sonlandırılması adına takipçisi olacağımızı engelli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu kamuoyuna saygı ile duyururuz.

 

 

Davut KONAKCI

Engelli Koordinasyon Başkanı

 

 

Yayın Tarihi: 16 Nisan 2022 | Yayın Saati: 00:14:35