Yeniden Refah Partisi’nin hiçbir ferdi Millet İttifakı’na oy vermez

Yeniden Refah Partisi’nin hiçbir ferdi Millet İttifakı’na oy vermez

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, deprem bölgesi ziyaretinin 2. gününde Gaziantep İl Başkanlığımızda yaptığı basın toplantısının ardından gittiği Kahramanmaraş'ta orucunu çadır kentte depremzedelerle açtı.

 

Genel Başkanımız Erbakan, öğlen saatlerinde Gaziantep İl Başkanlığımızda basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Yeniden Refah Partisi il başkanlarının Millet İttifakı’na oy vereceği hususundaki haberler gerçek dışıdır. Masa başında hazırlanmış haberlerdir. İl başkanlarımızın da bizim de haberimiz yok. Zaten söyledikleri gibi bir durum söz konusu olamaz. Milli Görüş'ün, Erbakan Hocanın yıllarca savunduğu değerlere zıt görüşler ortaya koyan bir 6’lı masaya Yeniden Refah Partisi’nin hiçbir ferdi asla oy vermez” diye konuştu.

 

 

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’na geçmiş olsun ziyareti

Genel Başkanımız, basın toplantısının ardından 6 Şubat tarihinde yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’a geldi. Erbakan, ağır hasar aldığı için Ticaret Borsası binasında faaliyet gösteren Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının (KMTSO) Başkanı Mustafa Buluntu’yu ziyaret ederek deprem sonrası zarar gören kent sanayisi hakkında bilgiler aldı.

 

 

Necmettin Erbakan Çadır Kenti’nde depremzedelerle iftar

6 Şubat depremlerinde hasar gören Kuyumcular Çarşısı'nı ziyaret eden ve yetkililerden bilgi alan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, daha sonra Prof. Dr. Necmettin Erbakan Çadır Kenti'ne gitti.

 

Burada depremzedelerle sohbet eden Genel Başkanımız, çadır kentte dünyaya gelen ve "Necmettin Erbakan" ile "Hatice Nermin" isimleri verilen bebeklerin ailesine hediye verdi.

 

Genel Başkanımız Erbakan, iftar çadırındaki programda yaptığı konuşmada, kendisini sıcak şekilde karşılayan çadır kent sakinlerine teşekkür etti:

“Sizler burada depremin acısını yaşadınız, bizler de Türkiye'nin dört bir yanında 85 milyon bu acıya ortak olduk hem de yardım için seferber olduk. Kardeşi açken tok yatmayan, kardeşi üşürken kendisi rahat yatmayan bir millet olduğumuzu bütün dünyaya bir kez daha göstermiş olduk." dedi.

 

Genel Başkanımız Erbakan, deprem bölgelerinde devletin ve sivil toplum kuruluşlarının yaptığı faaliyetler ve yardımlarla yaraların bir miktar sarıldığını görmenin bahtiyarlığını yaşadığını ifade etti. Türkiye'de mevcut yapıların yüzde 60'ının depreme dayanıksız olduğu ve güçlendirilmesi gerektiğinin TÜİK verileriyle ortaya konulduğunu dile getirdi.

 

 

İmar affı gibi düzenlemeler gündeme gelmemeli

Deprem vergilerinin mutlaka yerinde kullanılması gerektiğini aktaran Genel Başkanımız, "İmar affı gibi düzenlemelerin bundan sonra gündeme gelmemesi, vatandaşımızın kalitesiz ve kaçak, dayanıksız yapı yapmasını özendiren, teşvik eden imar affı gibi düzenlemelerin gündeme gelmemesi çok büyük önem arz ediyor. Kolon kesme uygulamalarının mutlaka çok iyi takip edilmesi, cezalarının mutlaka ağırlaştırılması çok önemli. Bu gerçekten insan hayatına kastetmek demektir. Büyük bir suçtur, cezasının çok ağır olması gerekir." diye konuştu.

 

Konuşmasının ardından Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, iftar çadırında vatandaşlarla orucunu açtı. İftarda Genel Başkan Erbakan’a Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör de eşlik etti.

Yayın Tarihi: 5 Nisan 2023 | Yayın Saati: 18:42:49