Yeniden Refah Partisi mutlaka Meclis’te olacaktır!

Yeniden Refah Partisi mutlaka Meclis’te olacaktır!

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, İstanbul’daki seçim çalışmalarında seçime 2 gün kala vites yükseltti.

 

Genel Başkanımız Erbakan, dün de seçim bölgesi İstanbul 2. bölgede yoğun programına sabah Esenyurt'ta Doğu ve Güneydoğu Dernekler Federasyonu'nun düzenlediği kahvaltı programı ile başladı.

 

İstanbul'da yaşayan bölge temsilcileri ile sohbet eden Genel Başkanımız, sonrasında yaptığı konuşmada, “İnşallah 14 Mayıs'ta milletvekili seçimlerinde yeniden Milli Görüş, Yeniden Refah Partisi diyerek sizlerin desteklerinizi bekliyoruz” diyerek destek istedi.

 

Milli Görüş’ün banisi merhum Başbakan Necmettin Erbakan döneminde yapılan teknoloji hamlelerine vurgu yapan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Her zaman söylüyorum, 50 yıl öncesinde başlayan projelerin, bu atılımların önü kesilmeseydi bugün Diyarbakır'da, bölgenin diğer illeri de Kanada'nın Norveç'in şehirlerinden bir tanesi olurdu. Bir tane işsiz, bir tane yoksul insan kalmazdı, bir tane teröre bulaşacak insan kalmazdı. 1966 - 1967 yılında başlatılan cumhuriyetin en büyük kalkınma hamleleri tüm hızıyla devam etseydi Türkiye'de bugün Japonya'nın, Güney Kore'nin, Amerika'nın seviyesine gelmiş ve belki de daha ileri seviyeye geçmişti. O yıllarda Erbakan Hocamız ASELSAN'ı kurdu. ASELSAN yeni Türk Elektronik Sanayi'nin ilk önemli adımıdır, yeni milli savunma sanayinin ilk önemli adımıdır. Gerici dedikleri Erbakan Hocamız 1976 yılında milli savunma sanayi için, teknoloji için böyle önemli bir adım atıyor. Bu adımın arkasından devamı olarak ROKETSAN kuruldu, HAVELSAN kuruldu. En son geldiğimiz noktada ise milli savunma sanayimiz yüzde 80 oranında yerlilik, millilik oranına sahip. Bu durumda da o zaman Erbakan Hocamızın attığı tohumların çok büyük payı var. Allah kendisinden razı olsun” dedi.

 

 

Erbakan Hocamızın hatırını göz önünde bulundurmak gerek

Geçmiş dönemde Milli Görüş hareketinin yaptıklarını referans gösteren Genel Başkanımız Erbakan, “14 Mayıs seçimlerinde “Onların sayesinde biz bugün başımız dik, alnımız açık bir şekilde milletin karşısına çıkıyoruz, oy istiyoruz. Bütün bunları anlattıktan sonra ise söylemek istediğim ‘Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı var'. Dolayısıyla Yeniden Refah Partimiz Erbakan Hocamızın çizgisinde, Milli Görüş çizgisinde siyaset yapmak için kurulmuş ve bu çizgide yürüyen, aynı hedefler doğrultusunda, aynı ruhla ilerleyen bir siyasi partidir. Öyleyse bu hizmetlerin hatırını göz önünde bulundurmak, Erbakan Hocamızın millete, ümmete hizmetini göz önünde bulundurmak gerekir. İnşallah 14 Mayıs'ta milletvekili seçimlerinde yeniden Milli Görüş, Yeniden Refah Partisi diyerek sizlerin desteklerinizi bekliyoruz” diyerek destek istedi.

 

 

Gençler Deizm ve Ateizm’in pençesinde

Genel Başkanımız, 12 Mayıs Cuma gününde İstanbul’daki seçim çalışmalarının 2. durağı Esenler Dörtyol Meydanında vatandaşlarla bir araya geldi. Ahlaki ve manevi kalkınmanın beka olarak görülmesi gerektiğini söyleyen Genel Başkanımız Erbakan, “Uyuşturucu kullanımı artıyor, kullanım yaşı 12’ye düşüyor, boşanmalar artıyor, evlenme oranı azalıyor, deizm ve ateizm gibi felaketler gençleri pençesine alıyor; bunlarla topyekûn bir mücadele gerekiyor. Bunun için ailenin korunması, eğitim sisteminin ve medyada ahlakı ifsat eden yayınların ıslah edilmesi son derece önemli” dedi.

 

 

Milli Görüş 21 yıl aradan sonra Meclis’e taşınmış olacak

Esenler Dörtyol’daki konuşmasının ardından esnaf ziyareti de yapan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Kağıthane Gürsel Mahallesi'nde seçim standımızı ziyaret ederek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu:

 

“İnşallah pazar günü Kağıthane'de de İstanbul'un diğer bölgelerinde de Türkiye'de de seçimler Yeniden Refah Partimizin, Cumhur İttifakı'nın ve Cumhurbaşkanımızın zaferiyle sonuçlanacaktır. Gözlemlerimiz bu yönde. Bu vesileyle hem yedili masanın felaketlerine dur denilmiş olacak hem de Yeniden Refah Partisi ile Milli Görüş, yirmi bir sene aradan sonra yeniden meclise taşınmış olacak”

 

 

'Muharrem İnce'nin çekilmesinin Millet İttifakı’na yaramayacak'

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilmesi ile ilgili soruya Genel Başkanımız, “Tabi burada CHP'nin yapısı ve Millet İttifakı'nın yapısıyla ilgili birtakım ipuçları var. Muharrem İnce, 'Bu benimle ilgili yapılan düzmece kaseti en çok benim CHP'deki arkadaşlarım yaydılar. En çok onlar paylaştılar. CHP'nin genel merkezinde para peşinde olan, para için çalışan bir çete var. Buraya bu çete çöreklenmiş. CHP Genel Merkezi'nin bu çeteden kurtulması lazımdı' diyor. Tabii çok üzücü ve çok ciddi iddialar. Akşener'le ilgili biliyorsunuz, 'Eğer masadan kalkarsan masayı terk edersen seninle ilgili bir dosyası açıklarız. Bir daha halkın içine çıkacak yüzün kalmaz' diye tehditler savruldu. Yani böyle kumpaslarla, kasetlerle, tehditlerle, şantajlarla karanlık bir siyaseti yürütüyorlar. Üzülerek ifade ediyorum. Uygun bir davranış değil, uygun bir anlayış değil. Türkiye siyasetinin bu kumpaslardan, bu şantajlardan, bu tehditlerden, bu karanlık oyunlardan kurtarılması lazım. Diğer taraftan Muharrem İnce'nin çekilmesinin Millet İttifakı lehine bir sonuç doğuracağına inanmıyoruz. Çünkü Muharrem İnce'nin seçmeninin önemli bir kısmı sandığa gitmeyecek. Gidenlerin bir kısmı Recep Tayyip Erdoğan'a, Cumhurbaşkanımıza oy verecek, bir kısmı Sinan Oğan'a oy verecek, bir kısmı da Kılıçdaroğlu'na oy verecek. Dolayısıyla İnce'nin seçmeni kendisi adaylıktan çekildi diye bir blok halinde gidip hepsi Kılıçdaroğlu'na destek olacak diye bir şey söz konusu değil. Bu nedenle bu adaylıktan çekilme olayının Millet İttifakı lehine ciddi bir sonuç doğuracağına inanmıyoruz. Biraz evvel de söylediğimiz gibi halkımızdan, milletimizden aldığımız mesajla, Cumhur İttifakı büyük bir başarı gösterecek. Cumhurbaşkanı ilk turda Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacak” şeklinde cevap verdi.

 

 

Kadim Dostlar Buluşmasında Sultangazililer ile buluştu

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Kağıthane’deki ziyaretler sonrası bir televizyon kanalının canlı yayınına katıldıktan sonra akşam saatlerinde geldiği Sultangazi’de, Kadim Dostlar Buluşması'nda Sultangazililerle buluştu.

 

Genel Başkanımız programda 14 Mayıs’ta yapılacak seçimle ilgili şöyle konuştu:

"Tabi hepinizin bildiği gibi artık 2 günden daha az bir zaman kaldı. 14 Mayıs'ta son derece önemli bir seçimi inşallah gerçekleştireceğiz. Bu seçimlerin ülkemize milletimize devletimize hayırlı sonuçlara vesile olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyorum. Yedili masanın hem Cumhurbaşkanı adayı hem Cumhurbaşkanı yardımcısı adaylarının hem de yedili masadaki parti sözcülerinin maalesef ortaya koyduğu hedefler söylemler seçim bildirgelerinde yazdıkları birtakım hususlar bizi Türkiye'nin yeniden 28 Şubat karanlıklarına endişesine sevk etti. En basitinden baş örtüsüne anayasal güvence doğrultusunda yedili masanın mecliste bulunan temsilcileri karşı çıktı. Hayır, bu laikliğe aykırıdır, biz baş örtüsünün anayasal güvence altına alınmasına, baş örtüsüne hukuki bir güvence getirilmesine karşıyız dediler. Bu zaten 28 Şubat zihniyetidir."

 

 

Yeniden Refah Partisi mutlaka Meclis’te olacaktır

Yeniden Refah Partimizin mecliste mutlaka olması gerektiğini söyleyen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, "Bu ümmetin, bu milletin asırlardan beri hasret duyduğu ve büyük bir aşkla, heyecanla, sevinçle karşıladığı Ayasofya'nın tekrar cami olarak ibadete açılması olayı. Açık açık diyorlar ki Ayasofya'nın yeniden müze olması lazım. Böyle bir zihniyetin böyle bir anlayışın Türkiye'de iktidar olmasına vesile olamazdık. Millete hizmetle, hizmet yolunda bedel ödemekle 50 senelik Milli Görüş tarihini çok güzel bir şekilde düşünüp tahayyül edip bu anlayışın, bu zihniyetin, bu ruhun yeniden mecliste olmasının sağlanması, bütün gayretimiz bununla ilgilidir. Yine Milli Görüş siyaseti makam ve rakam için ihale ve koltuk için değil, Allah rızası için yapılan bir siyasettir. Ticaret olarak değil ibadet olarak yapılan bir siyasettir. Şimdi yeniden bu hassasiyetin, bu anlayışın mecliste olması son derece büyük önem arz ediyor. Ne için önem arz ediyor? Milletimiz için önem arz ediyor. Böyle bir partinin mecliste olması yapıcı, yerli, milli bir muhalefet yapması amacıyla iktidarın da hükümetin de faydasınadır. Çünkü doğru yaptığı işlerde ona destek olmak, arka çıkmak, eksikler göründüğünde bunların tamamlanması için, yapıcı bir şekilde bu eksikleri bildirmek, uyarmak, hayırlara vesile olmak, öncüsü olmak. Şu anda mecliste yapıcı bir muhalefet yok iktidar ne yaparsa yapsın yanlıştır anlayışıyla muhalefet yapılıyor. Doğru da yapsa aynı yanlış da yapsa aynı. Bunlar ne yaparsa yapsın yanlış. Neden çünkü bu iktidar gitsin. Bunun yerine ben geleyim. Gözü başka bir şey görmüyor. Biz Yeniden Refah Partisi olarak aile ve sosyal politikalar alanındaki yuva yıkan batıdan ithal düzenlemelerin, yasaların ıslah edilmesi için mücadele edeceğiz. Bir garabet halindeki bu yasaların, bu düzenlemelerin aile yapımıza, kültürümüze uygun bir hale, hukuka uygun bir hale getirilmesi lazım" dedi.Yayın Tarihi: 13 Mayıs 2023 | Yayın Saati: 14:38:53