Yeniden Refah Partisi'ne Yönelik Algı Operasyonları

31 Mart 2024 Mahalli Seçimler öncesi Yeniden Refah Partisi’nin önlenemez yükselişi karşısında fabrikasyon haberlerle olumsuz olgu oluşturmayı hedefleyen bazı çevrelerin kronik söz dalaşı, kutuplaştırıcı, ayrıştırıcı ve ötekileştirici retorikle tek taraflı saldırı başlatmaları ve bu fütursuz saldırılar karşısında cevap hakkıyla ilgili medya kuruluşlarında otosansür uygulanması Türkiye’de siyasetin çekim merkezinin  Yeniden Refah  ve gelecekteki en büyük cumhurbaşkanı alternatif adayının da Dr. Fatih Erbakan olduğunu ortaya koymaktadır.

 

Yeniden Refah Partisi momentumu, bir bakıma mevcut iktidardan nemalanan imtiyazlı çıkar çevrelerin bazı medya güçlerini arkalarına alarak eşzamanlı olarak yapay spekülatif haberlerle dip dalgayı kırma konusunda yeğleme eğiliminde olmaları hiçbir sonuç vermediği gibi partinin daha da güçlenmesine ve siyasetin en çok konuşulan öznesi haline geldiğini ortaya koymaktadır.

 

Şu da bir gerçektir ki, siyasi satranç tahtasında uyguladığı yanlış politikalar ile birçok taşı kaybeden AK Partin yetkililerinin ve havuz medyasının seçim öncesi büyük telaşla kışkırtıcı politikalar ortaya koymak suretiyle özellikle İstanbul üzerinden Yeniden Refah Partisi’ni 31 Mart 2024 seçim başarısızlığının odak noktası olarak imlemeye çalışmaları gerçeklerden uzak dar bakış açısının bir göstergesi niteliğindedir. 

 

Şu bir gerçektir ki Yeniden Refah Partisi’nin gücünü kırabilmek adına çeşit çeşit yöntemlere başvurulması ve en son gelinen noktada kendilerini Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinde fetva makamı olarak görenlerin açıklamaları gelinen vahim durumun göstergesi niteliğindedir. Yeniden Refah Partisi’ne verilecek oyları fetva konusu yapan ve bu konuda fikir ihdas edenler konusunda Diyanet İşleri Başkanlığı makamının nasıl bir tavır alacağı doğrusu merak konusudur.

 

Bu arada seçim öncesi tarafsız olması gereken bazı kamu kuruluşlarındaki yöneticilerin, yetki sınırlarını aşarak siyasiler ve onlara destek veren bazı çevreler üzerinde baskı kurmakta olduklarına dair iddialar vahim bir durumu ortaya koymaktadır.

 

Ezcümle, Yeniden Refah Partisi olarak bizler, siyasetin imajını ciddi manada olumsuz yönde etkileyen her türlü bildik yaklaşımlardan uzak durarak, nezaket ve zarafet ölçüleri içerisinde yeni bir anlayışla hareket etmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda, seçim öncesi ortaya konulmaya çalışılan her türlü asılsız prefabrik haberlerin en güzel cevabının sandıkta verileceğini bir kez daha ifade eder, 31 Mart 2024 seçimlerinin milletimizin sağduyusu ile en güzel şekilde sonuçlanacağını ifade eder, tüm adaylara başarılar dileriz

 

Doğan Bekin 

Yeniden Refah Partisi 

Genel Başkan Yardımcısı

İstanbul Milletvekili

Yayın Tarihi: 29 Mart 2024 | Yayın Saati: 13:38:09