TÜRKİYE VAR OLDUKÇA, KKTC'de VAR OLACAKTIR

Türkiye var oldukça, KKTC de var olacaktır.  

Millet olarak 2. Viyana Kuşatması ile sonuçlanan seferimizden tam  üç asır sonra ilk defa toprak kazandığımız “Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 45. Yıl dönümü” hayırlı olsun. 

20 Temmuz 1878, Kıbrıs’ta Osmanlı bayrağının indirilerek yerine İngiliz bayrağının göndere asıldığı tarihtir. Bu olaydan yaklaşık bir asır sonra,  20 Temmuz 1974’te ise Kıbrıs Barış Harekâtı yapıldı ve Türk bayrağı yeniden Kıbrıs’ta dalgalanmaya başladı. 

Şanlı Kıbrıs zaferimiz tarihi gerçeklerin de açıkça gösterdiği gibi; ABD ve Avrupa Devletleri başta olmak üzere dış güçlerin bütün tehdit ve engellemelerine rağmen Milli Görüş Lideri ve dönemin Başbakan Yardımcısı Merhum Erbakan Hocamız’ın cesareti, kararlılığı ve TBMM kürsüsünde ifade ettiği “Bana ne Amerika’dan” sözünün fiilen uygulanması ve Mehmetçiğimizin benzersiz kahramanlığı ve fedakarlığı sonucunda kazanılmıştır. 

Kıbrıs Zaferi milletimize ve tüm İslam Alemi’ne yüzyıllar sonra yeniden özgüven kazandırmış çok büyük mana içeren tarihi bir olaydır.  Millet olarak gerçekten inanır ve istersek, Cenabı Allah’ın da yardımıyla tüm zorluklara rağmen küresel güçlerin planlarını bozabileceğimizi, zulmü fiilen ortadan kaldırmaya muktedir olabileceğimizi ispatlayan bir destandır. 

1974 Kıbrıs Barış Harekatı ile  adada yaşanan katliamlar sona ermiş, bugüne kadar bir tane Kıbrıs’lı Türk kardeşimizin burnu dahi kanamamıştır. Bugün Kıbrıs Türkleri, egemen bir toplum olarak, kendi ay yıldızlı bayrağını özgürce dalgalandırmakta, kendi limanlarını, kendi hava alanını özgürce kullanabilmektedir.

Geçmişteki acı tecrübeleri yeniden yaşamamak için bugün Kıbrıs’ta yapılması gereken; masa başında tavizler vermek ve AB normları temelinde Rumlarla birleşmek değil, adada Türklerin 1974’te Kıbrıs Barış Harekâtı’yla yeniden elde ettikleri haklarının aynen korunmasıdır. Bunun için de; KKTC’nin bağımsız ve ayrı bir devlet olarak varlığını devam ettirmesi, adada şehit kanıyla alınmış bir karış topraktan dahi asla vazgeçilmemesi ve adadaki Türk askeri varlığının eksilmeden devam etmesi şarttır. 

Buna ilaveten, KKTC’nin başta Türk devletleri ve tüm İslam ülkeleri tarafından resmi olarak tanınması için gerekli adımların atılması, KKTC’nin kendi kendine yetebilmesi için adada maddi kalkınma hamlelerinin acilen başlatılması gereklidir. 

Milletimizin önümüzdeki dönemde de aynı inanç, cesaret ve kararlılıkla başta İslam Alemi olmak üzere yeryüzündeki tüm zulümlerin, haksızlıkların ve sömürünün fiilen ortadan kaldırılmasına vesile olmasını diliyor, bu vesile ile “Başbakan Vekili” sıfatıyla Kıbrıs Barış Harekâtı’nın emrini veren Merhum Erbakan Hocamızı, harekat esnasında şehit düşen tüm kahraman askerlerimizi, Kıbrıs’lı mücahitleri rahmetle anıyoruz,  Cenabı Allah’dan makamlarının ali olmasını niyaz ediyoruz, hayatta olan gazilerimize de hayırlı uzun ömürler diliyoruz. 

Türkiye var oldukça, KKTC de var olacaktır.

Dr. Fatih Erbakan 
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı