Türkiye’nin öncülüğünde 57 Müslüman ülke bir araya gelmeli...

 

Türkiye’nin öncülüğünde 57 Müslüman ülke bir araya gelmeli

 

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, D-8’in 26. kuruluş yıldönümünde yaptığı açıklamada, “NATO ve Avrupa Birliği’ne bel bağlamak yerine; Türkiye’nin öncülüğünde 57 Müslüman ülkenin bir araya gelmesiyle çok daha güçlü olunur.” dedi.

 

Genel Başkanımız ve İstanbul Milletvekilimiz Dr. Fatih Erbakan, İstanbul’da teşekkür ziyaretlerinin 4. gününde Arnavutköy İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen kahvaltı programında STK temsilcileri ve basın mensupları ile bir araya geldi.

 

 

Erbakan Hocamızın zaferimizde büyük emeği var

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, 14 Mayıs seçimlerinden Yeniden Refah Partisi’nin kendi logosuyla, kendi emeğiyle, alnı ak bir şekilde zaferle ayrılmasında Milli Görüş lideri merhum Necmettin Erbakan Hacamızın çok büyük bir payı olduğunu dile getirirken, “Bugün Yeniden Refah Partimiz bu noktaya gelmişse, bugün Türkiye'de inançlı, dindar, mütedeyyin insanlar siyasette, devlet yönetiminde, sivil toplum kuruluşlarının yönetimlerinde, iş hayatında, akademide böyle etkili noktalara, böyle etkili pozisyonlara gelmişse bunda Erbakan Hocamızın çok büyük bir payı vardır. Allah gani gani rahmet etsin. Bin dokuz yüz ellilerde, altmışlarda hatta yetmişlerde, inançlı insanlara her türlü küçümsemeyi, ötekileştirmeyi, reva görürlerken, “Bunlar yobazdır. Bunlar cahildir. Bunlar değil devlet yönetmeyi belediye yönetmeyi, bir bakkal dükkanını bile idare edemezler. Ancak bir cami derneğinin başkanı olurlar” yakıştırmaları ve ithamları yapılırken merhum Erbakan Hocamız bu çığrı açmış ve inançlı dindar insanların devleti de belediyeleri de sivil toplum kuruluşlarını da en başarılı, en mükemmel şekilde yönetebileceklerini ortaya koymuştur. Bu nedenle Erbakan Hocamızın emeği, hatırı son derece büyük önem arz etmektedir.” ifadelerini kullandı.

 

 

‘Yoksulluk ve işsizliğe mutlaka çare üretmemiz lazım’

Türkiye’de 1 buçuk milyon diplomalı işsizin olduğunu söyleyen  Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan; köprü, yol ve ulaşım gibi hizmetlerin yanında fakirliğe de çözüm bulunmasını istediğimizi belirtti.

 

 Genel Başkanımız Erbakan konuyla alakalı konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Türkiye’de 1 buçuk milyondan fazla diplomalı işsizimiz var. Van’a gidiyoruz, seyyar satıcılık yapıyor mühendis gencimiz, Kars’a gidiyoruz çay ocağında garsonluk yapıyor endüstri mühendisi gencimiz, Kastamonu’ya gidiyoruz, Bolu’ya gidiyoruz gençlerimiz markette kasiyer olarak çalışıyor. Birçoğu İktisat Fakültesi okumuş İşletme okumuş gençler bunlar. Bu 1,5 milyon diplomalı işsiz gencin istihdam imkanı, 10 milyonluk işsizler ordumuza iş imkanı için 81 ilimize 681 Refah Projesi’ni sunduk. Evet köprüleri yolları havaalanlarını tünelleri yaptık bunlar çok güzel hizmetler ama fakirliğe yoksulluğa ve işsizliğe mutlaka çare üretmemiz lazım.”

 

 

“57 Müslüman ülke Türkiye öncülüğünde bir araya gelmeli”

Türkiye’nin NATO ve Avrupa Birliği gibi güçlere bel bağlamak yerine Türkiye’nin öncülüğünde 57 Müslüman ülkenin birleşmesiyle çok daha güçlü hale geleceğini söyleyen Genel Başkanımız, “57 Müslüman ülkenin Türkiye’nin öncülüğünde bir araya gelmesin istiyoruz. Kuvvetin değil hakkın üstün tutulduğu, güçlünün haklı sayıldığı değil, haklının güçlü sayıldığı bir dünyanın kurulması için adımlar atacağız. Müslüman ülkelerle iş birliği yapıp da ne yapacaksın diyenlere söylüyorum. Dünyadaki petrol ve doğalgaz kaynaklarının çoğunluğu Müslüman ülkelerde... Dünyadaki toplam Uranyum’un yüzde 40’ı bu Müslüman ülkelerin elinde. Dünyadaki altın, gümüş, krom gibi madenlerin yarısı bu 57 Müslüman ülkenin kontrolünde. Dünyadaki su kaynaklarının yarısından fazlası bu Müslüman ülkelerin ellerinde. Türkiye için Muazzam bir pazar konumunda olan ülkeler bunlar. Biz 57 Müslüman ülke ortak hareket edersek, bu kaynakları bu güzellikleri zulme karşı sömürüye karşı kullanırsak o zaman zalimler karışımızda diz çökmek zorunda kalır. Avrupa Birliği NATO gibi güçlere bel bağlamak yerine kendi gücümüzle biz 57 Müslüman ülke olarak mücadele etmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

‘Tüm mağduriyetleri Meclis’e taşıyacağız’  

Seçimlerde birçok kesimden vatandaşın mağduriyetlerini Meclis’e taşıyacaklarının sözünü veren Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, konuyla ilgili, “Yine seçim döneminde söz verdiğimiz üzere atanamayan öğretmenlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için Uzman Çavuşlarımızın taleplerinin yerine getirilmesi için polislerimizin mesai saatlerinin düzenlenmesi için belediyelerde çalışan işçilerimizin özlük haklarının iyileştirilmesi için kamu mühendislerimizin maaşlarının iyileştirilmesi için staj ve çıraklık mağdurlarının, mağduriyetinin giderilmesi için EYT’de 99 yılına takılan adaletsizliğe uğrayan mağdur olan mağdurlarımızın sıkıntılarının giderilmesi için engellilerimizin dertlerine derman olabilmek için Kuran kursu hocalarımızın derdine dermak olabilmek için ve yüz binin üzerinde diploma denklik mağduriyeti yaşayan vatandaşlarımızın dertlerine çözüm bulmak için mecliste elimizden gelen mücadeleyi ortaya koyacağız” açıklamasında bulundu.

 

 

Yayın Tarihi: 15 Haziran 2023 | Yayın Saati: 17:47:25