Türk siyasetinde Yeniden Refah gerçeğinin görmezden gelinemeyeceği ortadadır!

Eski Gençlik ve Spor  Bakanı Suat Kılıç Yeniden Refah Partisi’ne katıldı

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın partimize katıldığını açıkladı. Genel Başkanımız Erbakan, Suat Kılıç’a rozetini takmadan evvel yaptığı açıklamada, “Partimize katılımların arkası da gelecek. Diğer partilerden de üst düzey yöneticiler, kurucular, başkan danışmanları seviyesinde Yeniden Refah Partimize katılımlar gerçekleşecektir” diye konuştu.

 

Aylık Olağan İl Başkanları Toplantısı’ndaki konuşmasında sözlerine Ankara Elmadağ’daki MKE Fabrikası’ndaki patlamada hayatını kaybeden işçilere rahmet dileyerek başlayan Genel Başkanımız, yapılan Genel Seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlarında Yeniden Refah Partisi’nin belirleyici olduğunu söyledi.

 

 

‘Türk siyasetinde Yeniden Refah gerçeğinin görmezden gelinemeyeceği ortadadır’

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Yeniden Refah Partisi’nin kısıtlı imkanlarla katıldığı  ilk seçimlerdeki başarısıyla Türk siyasetinde artık görmezden gelinemeyeceğini kanıtladığını belirterek, “Yüzde 3’e yakın oy oranı, bir milyon 529 bin oy alarak ve kendi alnının teriyle, kendi listeleri ile, kendi seçmeni ile Yeniden Refah Partimiz 5 milletvekilini Meclis’e göndermeyi başarmıştır. Bu başarısı ile Yeniden Refah Partisi gelecek için çok güçlü bir iktidar adayı olduğunu göstermiştir.” dedi.

 

 

Seçimin en büyük kaybedeni etkisi sıfır partilere 40 vekil veren Kemal Kılıçdaroğlu’dur

Seçimlerin kazananının açık bir şekilde Yeniden Refah Partisi ve Cumhur İttifakı olduğunu, kaybedeninin ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu belirten  Genel Başkanımız şöyle konuştu:

 

“Bu seçimlerin kazananı çok açık bir şekilde Yeniden Refah Partisi’dir, Cumhur İttifakı’dır ve elbetteki Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’dır. Bu seçimlerin en büyük kaybedeni ise 2 Meclis grubu kuracak kadar milletvekilini yüzde 1 bile oyu olmayan partilere dağıtan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmuştur. Seçimin kaybedenleri 6’lı masa ve masadaki 4 tane küçük parti sıfıra yakın oylarıyla adeta bir tabela partisi haline geldikleri bu seçim sonucuyla ortaya çıkmıştır. Politik kurnazlıklar üzerine inşa edilen yapılar eninde sonunda çökmeye mahkumdur. Her ne kadar CHP’nin sırtından milletvekili çıkararak kazançlı gibi görünseler de bu seçimin kaybedeni oldular. Bu seçim sonuçları da tescillemiştir ki; kendi kısıtlı imkanlarıyla almış olduğu oy oranı ve sandıkta temsiliyet bakımından Milli Görüş’ün tek adresi Yeniden Refah Partisidir! Partimiz bu seçimdeki başarısını 9 ay sonra yapılacak Yerel Seçimlere de taşıyacak ve arkasından da  2028 yılındaki Genel Seçimlere de iktidar hedefiyle yürüyecektir Allah’ın izniyle.”

 

Meclis’te Milli Görüş farkını ortaya koyacağız

Meclis’te paylaşımda adalet, yönetimde adalet ve yargıda adaletin sözcüsü olacağımızı kaydeden Genel Başkanımız Erbakan, “Cumhur İttifakına girerken AK Parti ile imzaladığımız mutabakat metnindeki maddelerin Gazi Meclisimiz’de takipçisi olacağız.  Bu sözün gereğini hiç kimsenin şüphesi olmasın ki Mecliste hakkı ile yerine getireceğiz. Rahmetli Erbakan Hocamızın ‘hayra motor şerre fren’ düsturu ile hareket edip Yeniden Refah Partimiz hazırladığı projelerle, yapacağı kanun teklifleri ile, Meclis’e getireceği konularla hayırlara vesile olacak ve şerlere fren olacaktır.  Yeniden Refah Partisi hazırladığı projelerle kamuoyunun gündeme getirdiği tekliflerle, yapıcı eleştirileriyle meclis dışında da çok faydalı işlere vesile olmuştu. Şimdi Allah’ın izni ile meclisteyiz. Yine projelerimizle, önergelerimizle meclis gündemine getireceğimiz konularla Milli Görüş farkını Meclis’te de ortaya koyacağız.” ifadelerini kullandı.

 

 

Artık ekonomide milletimizi rahatlatacak adımlar atma zamanıdır

Yeni Bakanlar Kurulu’nun göreve başlar başlamaz ekonomik sorunları çözme iradesini göstermesini olumlu karşıladığımızı belirten Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, konuşmasına şöyle devam etti:

 

“Bakanlar Kurulu’nun bizim açımızdan en dikkat çekici tarafı daha ilk toplantısında aziz milletimizin en önemli sorunu olan hayat pahalılığını, geçim sıkıntısını çözebilecek irade ortaya koymasıdır.  Devletine bağlı cefakar milletimiz 14 Mayıs’te ve 28 Mayıs’ta sandıkta üzerine düşen görevi yapmış ve bütün ekonomik sıkıntılarına rağmen milli ve manevi değerlerine sahip çıkmış, ülkesine sahip çıkma iradesini göstermiştir. Şimdi yeni hükümetimize düşen de alınacak ekonomik tedbirlerle bir an önce milletimizi rahatlatacak adımları atmaktır. Ekonominin borç faiz zam ve vergi sarmalından kurtarılması, denk bütçe ile faize giden milyarlarca doların kurtarılması, milli kaynak paketlerimizin hayata geçirilmesi ile elde edilecek imkanların dar gelirli milyonların refah seviyesinin arttırılması için kullanılması öncelik olmalıdır.”

 

 

Genel Başkanımız Erbakan, Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a rozet taktı

Konuşmasının sonunda eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın partimize katılması dolayısıyla rozet takan Genel Başkanımız Erbakan, “Partimize katılımların arkası da gelecek. Diğer partilerden de üst düzey yöneticiler, kurucular, başkan danışmanları seviyesinde Yeniden Refah Partimize katılımlar gerçekleşecektir” diye konuştu.

 

 

Suat Kılıç: Halka hizmet hakka hizmettir şuuruyla çalışacağız

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan'ın ardından kürsüye gelerek konuşma yapan Gençlik ve Spor eski Bakanımız Sayın Suat Kılıç, "Bu genel merkez binası bizim aşina olduğumuz bir yer. 18 yaşında öğrenci olarak Ankara'ya hukuk fakültesi için geldiğimiz günlerden beri bu genel merkeze çok geldik. Rahmetli Erbakan Hocamızın burada elini öpmüşlüğümüz var. Davanın geçmişinde her kim bu duvara bir tuğla ilave ettiyse Allah hepsinden razı olsun. Milli Görüş ata tohumundan yeniden filizlendi. Yeniden Refah Partisi ile yeniden filizlenen Milli Görüş’ü iktidara taşımak Cenab-ı Hakk'ın lütfuyla bize de nasip olacaktır diye düşünüyorum. Sağlam adımlarla halka hizmet hakka hizmettir şuuruyla bereketli bir geleceği sağlam bir zemin üzerinde inşa etmeye muvaffak olacağız diye düşünüyorum. Burası rahmetli Erbakan Hocamızın fikirlerinin olduğu bir mekteptir. İnşallah bu mektepten öğrendiklerimizle daha güçlü yarınlara muvaffak oluruz" dedi.

 

 

 

Yayın Tarihi: 10 Haziran 2023 | Yayın Saati: 14:24:44