TEMEL MESELE PAYLAŞIMDA ADALET!

Temel Mesele Paylaşımda Adalet!

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, "Bu ülkenin şahlanması mümkündür. Allah bize yeteri kadar imkân, kaynak vermiştir. Mesele o nimetin adaletli bölüşülmesinde." dedi.

Genel Başkanımız, Anadolu Buluşmaları kapsamında geldiği Artvin'de Anadolu'nun birçok yerinde olduğu gibi büyük ilgi ve sevgi ile karşılandı.

Arhavi İlçe Başkanlığımızın açılışına katılan Genel Başkanımız, Artvin Çoruh Üniversitesi Ali Nihat Kongre ve Kültür Merkezi'nde İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Yeniden Büyük Türkiye’ konferansında konuşma gerçekleştirdi.  

 

Millî Görüş Olarak İnsanlığın Kötü Gidişine Kayıtsız Kalamayız

Genel Başkanımız şunları söyledi:

"Millî Görüş olarak dünyadaki kötü gidişata kayıtsız kalamayız. Bizim 'Sadece kendimi kurtarayım, çoluk çocuğumun rızkını kazanayım, rahatıma bakayım, sadece namazımı kılayım, orucumu tutup hacca, umreye gideyim.' deme imkânımız asla yoktur. Çünkü 7 milyar insanın kul hakkının çiğnenmesi bizden sorulacak. Erbakan Hocamızın da Almanya'da muazzam imkanları bırakıp burada mücadele etmesinin arkasında yatan asıl sebep budur."

 

Temel Mesele Kaynakların Adaletli Bölüşülmesinde

Genel Başkanımız, Türkiye'de halkın refahını artıracak ekonomik kaynağın millî kaynaklarımızda var olduğunu belirterek: “Paylaşımda adalet prensibine sahip olmak lazım. Paylaşımda adalet prensibine sahip olup uygulamak için de Millî Görüş ruhu lazım. Esnafa, vatandaşa, çiftçiye yok yok yok. İmtiyazlılara gelince çok çok çok. Böyle giderlerse sandık konduğunda vatandaş da 'Size oy yok yok yok' diyecek. Bu ülkenin şahlanması mümkündür. Allah bize yeteri kadar imkân, kaynak vermiştir. Mesele o nimetin bölüşülmesinde." şeklinde konuştu.

 

Adaletin de Tesis Edilmesi Lazım

Halkın selamet bulmasının sadece ekonomiye bağlı olmadığını, adaletin de tesis edilmesi gerektiğinin altını çizen Genel Başkanımız, "Bir ülkede adaletin tesis edilmesi lazım. Adalet olmadan huzur olmaz, barış olmaz, ekonomi de düzelme olmaz, yatırım da olmaz, gelişme de olmaz, kalkınma da olmaz. Türkiye'de sadece ekonomi noktasında değil, adalet noktasında da sorunlar görüyoruz. Biz adaleti de tahsis edeceğiz. Bu ülkede paylaşımda adaleti sağlayacak olan da biziz, yönetimde adaleti sağlayacak da biziz. Bu milletin derdine derman olacak olan da biziz." ifadelerini kullandı.

 

Sanatçı Davut Güloğlu: Neden mi Refah Partisi’ndeyim…

MKYK üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanımız Sanatçı Davut Güloğlu da yaptığı konuşmada kendisine Yeniden Refah Partisi'ne neden katıldığını sorduklarında şu cevabı verdiğini söyledi: "Şükürler olsun doğru yoldayım. Buradayız, çünkü bizim davamızda yanlış yok. Birçok partiden çok sayıda teklif aldım. Ama buradayım çünkü burada hakka ve halka hizmet var.  Genel Başkanımıza da şükranlarımı sunuyorum. Millî Görüş davasına sahip çıktığı ve bana da tekrar bu ruhu yaşattığı için…"

Güloğlu önümüzdeki günler bazı sanatçı arkadaşları ile birlikte Genel Başkan Erbakan'ın da katılacağı bir program düzenleyeceklerini de belirtti.

Yayın Tarihi: 10 Nisan 2021 | Yayın Saati: 15:09:00