TARİHE SÜRÜLEN KARA LEKE; 28 ŞUBAT

TARİHE SÜRÜLEN KARA LEKE; 28 ŞUBAT

     

 

Bugün 28 Şubat... Hafızamızda karanlık ve soğuk bir gün olarak hatırlıyoruz.

 

Cumhuriyet tarihinin en başarılı hükümeti, bugün ,28 Şubat post modern darbesine maruz kaldı.  Halkın seçtiği hükümet illegal yollarla istifaya zorlandı.  İktidarın büyük ortağı Refah Partisi Anayasa Mahkemesi kararıyla kapatıldı... Başörtülü olduğu gerekçesiyle, milletvekiline yemin ettirilmedi, hatta vatandaşlıktan çıkartıldı. Başörtülü öğrenciler için ikna odaları kuruldu.

 

Bugüne kadar 28 Şubat'ın siyasal, sosyolojik ve hukuki yönü tartışıla gelmiş olmasına rağmen, ekonomik yönü pek gündeme gelmedi. Oysa en büyük etkiyi de bu alanda gördük. Ülkenin bankalarının içi boşaldı. Milyarlarca lirası hortumlanan bankalar birer birer batmaya başladı. Batan bankalar ya kapatıldı ya da milletin sırtına yük olarak kaldı.

 

Bu dönemde yapılan yolsuzlukların büyüklüğü, miktarı hala net olarak tespit edilmiş değil. Ama bilinen kısmı bile zamanın hükümetini götürmeye yetecek bir ekonomik krize yol açmıştı.

 

28 Şubat sadece RefahYol Hükümetine karşı yapılmadı, vatanımıza ve milletimize karşı yapılmıştır. Tüyü bitmemiş yetimin hakkı gasp edilmiştir. Tarihe sürülen bu kara lekeyi, millet olarak hiç unutmadık. Unutmayacağız.  Aziz Milletimiz darbenin her türüne karşı durmaktadır. Darbeciler ise, tarihin acı sayfaların da yerlerini almışlardır.

 

 

 

Av. Bayram Sakartepe

Genel Başkan Yardımcısı | Siyasi İşler Başkanı

Yayın Tarihi: 28 Şubat 2022 | Yayın Saati: 17:12:52