Siz bu ülkede CHP iktidarında ekonominin düzlüğe çıktığını hiç gördünüz mü?

Siz bu ülkede CHP iktidarında ekonominin düzlüğe çıktığını hiç gördünüz mü?

 

 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Siz bu ülkede CHP zihniyetinin iktidarında ekonominin düzlüğe çıktığını hiç gördünüz mü hayatınızda, çıkmaz. CHP zihniyeti demek devalüasyon demektir, yokluk demektir, kıtlık demektir, ekonomik kriz demektir, fakirlik demektir. 70 senelik CHP'nin ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Ekonomiyi düzeltmeleri asla ve asla mümkün değildir.” dedi.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Bingöl Genç Caddesi'nde düzenlenen mitingimize katıldı.

 

 

30 sene sonra aynı ruhla aynı istikametteyiz

Bingöllü Zaza ve Kürt kardeşlerinin yıllar boyunca merhum Erbakan Hocamıza ve Milli Görüşe en büyük desteği verdiğini hatırlatan Genel Başkanımız Erbakan, “Erbakan Hocamız bölge insanının hakkını savunurken ceza aldığı Bingöl konuşmasını yaptığı yerde tam 30 sene sonra aynı ruhla aynı istikamette Bingöllüleri kucaklamaya geldik elhamdülillah.” İfadelerini kullandı.

 

 

Irk ve mezhep ayrımı yapmadan herkesi kucaklamaya geliyoruz

Bölge insanını ırk ve mezhep ayrımı yapmadan kucakladığımızı belirten Genel Başkanımız Erbakan, şöyle konuştu:

 

"Erbakan Hocamız ne demişti burada yaptığı o tarihi konuşmasında; 'Sen eğer Türk'üm, doğruyum, çalışkanım dersen benim Kürt kardeşim de Zaza kardeşim de öyleyse ben de Kürt'üm ben de Zaza'yım ben daha doğruyum daha çalışkanım der' demişti, ırkçılığın her türlüsünü ayaklarının altına almıştı."

 

 

28 Şubat zihniyetine Bingöllü kardeşlerim geçit vermeyecektir

PKK, FETÖ ve LGBT lobilerinin açıktan desteklediği 7’li masaya ülkeyi teslim etmemek adına Cumhur İttifakı’na katıldıklarını vurgulayan Genel Başkanımız, "Ülkemizin milletin inancıyla, değerleriyle tarihiyle kavgalı olan 7’li masaya teslim edilmemesi için, LGBT'ye destek olan 7’li masaya teslim edilmemesi için, 5-6 yaşında çocuklara Kur'an öğretilmesine çağ dışılık diyen 7'li masanın CHP’nin zihniyetine teslim edilmemesi için seçimlere Cumhur İttifakı çatısı altında giriyoruz. Başörtüsüne anayasal güvence getirilmesine laikliğe aykırı olduğu gerekçesiyle karşı çıkan 28 Şubat zihniyetinin devamı olan bu 7’li masaya Bingöllü kardeşlerim geçit vermeyecek inşallah."

 

 

CHP zihniyeti yokluk, kıtlık, ekonomik kriz demek

Olası bir CHP iktidarında ülkenin ekonomik olarak bugünkü halinden daha kötüye gideceğini kaydeden Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Diyorlar ki efendim ahlak, maneviyat, başörtüsü bunları anlatıyorsun ama ekonomik sıkıntılar var, işsizlik var, çiftçi, küçük esnaf sıkıntıda, enflasyon var 7'li masa söylüyor bunları. İyi bunları söylüyorsun da evet bunlar var ama bunları sen mi çözeceksin Allah aşkına. Siz bu ülkede CHP zihniyetinin iktidarında ekonominin düzlüğe çıktığını hiç gördünüz mü hayatınızda, çıkmaz. CHP zihniyeti demek devalüasyon demektir, yokluk demektir, kıtlık demektir, ekonomik kriz demektir, fakirlik demektir. 70 senelik CHP'nin ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Ekonomiyi düzeltmeleri asla ve asla mümkün değildir. Çok daha beter hale getirirler. Zaten sorduğun zaman ne diyor, ekonomiyi nasıl çözeceksin dediğin zaman, ‘efendim İngiltere'den, Londra'dan borç getireceğim, bu borçla çözeceğim’ diyor. Biz zaten borçtan kurtulmaya çalışıyoruz, sen 300 milyar dolar daha borç getiriyorsun. Bu borcun faizi geri ödemesi zamla, vergiyle milletin sırtına yüklenecek. Eski ekonomiden sorumlu olan zat ne diyor, düşük faizle çok hızlı bir şekilde bol miktarda kredi alacağım, borç alacağım böylece ekonomiyi idare edeceğim diyor. Borç ve faizden başka bir şey söyledikleri var mı Allah aşkına. Bunlar ekonomiyi falan düzeltemez. 84-99 arasında Türkiye'de bütün belediyeleri SHP aldı. Sol zihniyet, 84'ten 99'a kadar bu belediyeleri boğazına kadar borca batırdı. Çalışanın maaşını ödeyemeyecek hale getirdi. Çöp, çamur, çukura batırdı. 99'da bu millet koşa koşa belediyeleri refah partisine teslim etti CHP, SHP zihniyetinden kurtulabilmek için. Şimdi daha önce denediğimiz bu zihniyetin ekonomiyi düzelteceğini düşünmek çok büyük saflık olur kıymetli kardeşlerim'' diye konuştu.

 

 

Yayın Tarihi: 5 Mayıs 2023 | Yayın Saati: 22:44:29