SAYIN BAKAN BU HİKAYENİN HESABI ÇOK AĞIR OLACAKTIR

SAYIN BAKAN BU HİKAYENİN HESABI ÇOK AĞIR OLACAKTIR

 

 

 

Bu AKP’li yöneticileri ve Bakanları anlamak gerçekten çok zor. Bunlar muhtemelen ciddi bir zihniyet değişimine uğruyorlar. Hem her gün millete ayetler okuyacaksınız hem de Allah’ın emirlerine zıt icraatlar yapacaksınız. Sorulan soruya cevap verirken de, konuyu hafife alıp, alaylı bir üslupla “O hikaye bitti” diyeceksiniz. 

 

Allah israf etmeyi kesin olarak yasakladığı halde, hayır, biz israfın dikâlasını yaparız derseniz, millet size hakkını helal etmez, mizan gününde de “ahh keşke bakan olacağıma, babamın bahçesinde çay toplasaydım” diyeceksiniz. 

 

Kendi helal kazancınızı bu kadar kolay saçıp savuruyormusunuz? 

 

Konu şu; Atatürk Havalimanı faaliyetteyken çok yoğun bir uçak trafiği vardı. O kadar ki uçaklar inip kalkarken sıra beklemek zorunda kalıyorlardı. İlave pistler yaparak sorun çözülebilirdi veya hafifletilebilirdi. Ülkeyi yönetenler yeni bir havalimanı yapmayı tercih ettiler. Olabilir, ikinci bir havaalanı yapılabilirdi. Yapılan havalimanında da ciddi problemler var, ama şu andaki konumuz o değil.

 

Atatürk havaalanı devlete önemli bir gelir temin ederken, bu kazançtan vazgeçildi, yeni havaalanının işletmecilerine hediye edildi. Hastanelerde de aynı durum oldu, fonksiyonel olan hastaneler kapatıldı, hastanelerin geliri işletmecilere hediye edildi. 

 

Bugün bir Atatürk havaalanı yapılmak istense trilyonlar harcamak gerekir. O pistleri, binaları, ambarları yapmak kolay mı? Üstelik o yapıları ortadan kaldırmak için de ayrıca miliyarlar harcanacak. Şimdi Atatürk Havaalanı faaliyetine devam etse, ülkenin kazancı mı olur, kaybı mı olur?

 

Sayın Bakan alaylı bir üslupla “o hikaye bitti, orayı yıkıp, millet bahçesi yapacağız” diyor. Siz kimin trilyonluk malını yıkıp atıyorsunuz. Orada 85 milyon insanın hakkı var. Bundan sonra gelecek nesillerin de hakkı var. Millet size hakkını helal etmez.

Bakalım bu kararı verenler hesap gününde, bu hikâyeyi nasıl anlatacaklar. Göreceğiz.

 

 

 

Prof. Dr. Sacit Günbey 

Genel Başkan Yardımcısı | Sosyal İşler Başkanı

54. Hükûmet Devlet Bakanı

Yayın Tarihi: 17 Mayıs 2022 | Yayın Saati: 14:36:00