Prensiplerimiz kabul edildiği için Cumhur İttifakı'na katılma kararı aldık

Prensiplerimiz kabul edildiği için Cumhur İttifakı'na katılma kararı aldık

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı’na katılma kararını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

 

 

Bizzat Sayın Cumhurbaşkanı ile anlaşmaya vardık

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Yeniden Refah’ın taleplerinin AK Parti tarafından kabul edildiğini açıkladı.

 

“Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın davetiyle 12.00’de Külliye’de bir araya geldik.” diyen Genel Başkanımız, “Talep ettiğimiz konularda uzlaşmaya vardık. Partimizin taleplerinin iktidar olunması halinde uygulanacağı konusunda bizzat Cumhurbaşkanı ile anlaşmaya vardık.” ifadelerini kullandı.

 

 

Millet İttifakı’nın duruşu da kararımızda etkili oldu

Açıklamasında Millet İttifakı’na eleştirilerde bulunan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Karşı bloğun (Millet İttifakı) ülkemize fayda sağlamayacağını görmemiz de bu kararı almamızda etkili oldu. Cumhur İttifakı karşısında kümelenen blok, geçmişte yaşadığımız tecrübeler ve söylemler dolayısıyla ülkemize fayda getirmeyecek bir bloktur. Bu blok ülkemize ve milletimize fayda sağlamayacaktır.” dedi.

 

 

Seçime kendi logo ve amblemimizle gireceğiz

Genel Başkanımız Dr. Erbakan, “Yeniden Refah Partisi olarak, tüm seçim bölgelerinde yine kendi amblemimizle kendi adaylarımızla ancak Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere girme kararı almış bulunuyoruz.” diye konuştu.

 

 

Bu kararı almamızda Millet İttifakı'nın tutumunun da payı var

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan'ın açıklamaları şöyle:

 

"Biz milletimizin derdine derman olunsun da kim olursa olsun anlayışıyla hareket eden bir siyasi partiyiz. Milletimizin derdine derman olacak prensiplerimizin biran evvel uygulanması bizim için son derece önemlidir.

 

Bu sebeple, prensiplerimiz üzerinde de mutabakata varılmasından dolayı, Yeniden Refah Partisi olarak tüm seçim bölgelerinde kendi amblemimizle ve kendi adaylarımızla Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere girme kararı aldık.

 

Bu kararın alınmasında prensiplerimiz üzerinde uzlaşmaya varılması kadar, Cumhur İttifakı’nın karşısındaki bloğun da ülkemize ve milletimize bir faydasının olmayacağını gerçeğinin de büyük etkisi olmuştur. 

 

Kararımızın ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. 

 

Bu kararımız doğrultusunda Cumhurbaşkanlığı adaylık sürecimizi de sonlandırmış bulunuyoruz.

 

3 gündür Cumhurbaşkanlığı adaylığımız için imza veren her bir vatandaşımıza, teşkilat mensubumuza en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

 

Atılan her bir imzanın bu sürece çok büyük katkısı olmuştur.

 

Allah emek veren bütün kardeşlerimizden razı olsun.

 

Yayın Tarihi: 27 Mart 2023 | Yayın Saati: 15:57:37