PKK neye karşılık 7’li masaya destek veriyor? PKK ile anlaşma mı yapıldı? Bunu açıklamaları lazım!

PKK neye karşılık 7’li masaya destek veriyor? PKK ile anlaşma mı yapıldı? Bunu açıklamaları lazım!

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, HDP'nin terörist başı Öcalan'ın serbest bırakılacağına dair vaatlerine sert tepki göstererek , “Bu konuda anlaşmamı oldu. Milletten gizli, kapalı kapılar arkasında bir söz mü verildi? Neye karşılık PKK böyle dört elle sarılmış 7'li masaya destek veriyor? Bunu açıklamaları lazım. Bunu ülkemiz ve devletimiz için son derece tehlikeli buluyoruz.” dedi.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, 14 Mayıs’taki kritik seçime sayılı günler kala yoğun çalışmalarına devam ediyor.

 

Genel Başkanımız Erbakan, seçim çalışmaları kapsamında dün Çorum ve Kayseri’de halkla buluştu.

 

İlk olarak gittiği Çorum’da valilikten Hürriyet meydanına kadar teşkilat mensupları ve milletvekili adaylarımız ile Sevgi Yürüyüşü’nde bulunan Genel Başkanımız, halka hitap ettikten sonra şehirde görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.

 

 

PKK neye karşılık 7’li masaya dört elle destek oluyor?

Bir gazetecinin Genel Başkanımıza HDP'nin meydanlarda terörist başı Abdullah Öcalan'ı serbest bırakma vaadini sorması üzerine ve PKK yöneticilerinin Millet İttifakı’na yönelik destek değerlendiren Genel Başkanımız Erbakan, “Bunun 7'li masa tarafından açıklanması lazım. Yani isim vererek bu kadar üst perdeden ima yoluyla da değil veya bir şekilde adres göstererek de değil açıktan sayın Kılıçdaroğlu'na ve 7'li masaya bu gayretler ve bu destekler insanın aklına çok soru getiriyor. İfade buyurduğunuz gibi bir konuda anlaşmamı oldu. Milletten gizli, kapalı kapılar arkasında bir söz mü verildi. Neye karşılık PKK böyle dört elle sarılmış 7'li masaya destek veriyor bunu açıklamaları lazım. Bunu ülkemiz ve devletimiz için son derece tehlikeli buluyoruz. Bu da 7'li masanın sürekli olarak oy kaybına ve gerilemesine yol açan önemli faktörlerden birisi” ifadelerini kullandı.

 

 

Milletimiz ülkenin maceraya sürüklenmesine izin vermeyecektir

Milletimizin ferasetine güvendiğimizi ve ülkenin maceraya sürüklenmesine izin vermeyeceğimizi kaydeden Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Ülkemiz, milletimiz ferasetle hareket edecek. İnanç özgürlükleri alanındaki kazanımlarının kaybedilmesine müsaade etmeyecek. Türkiye'nin bir maceraya sürüklenmesine müsaade etmeyecek. 8 başlı bir sistemin kaosuna, keşmekeşine yuvarlanmasına müsaade etmeyecek. Ve PKK'nın, teröristlerin önünün açılmasına, avantajlı hale geçmesine de inşallah milletimiz müsaade etmeyecektir” şekliden konuştu.

Çorum programından sonra Kayseri’ye hareket eden Genel Başkanımız, Yozgat’ın Alaca ilçesinde de esnaf ziyareti yaptı.

 

 

‘Yeniden Refah Partisi daha Meclis’e girmeden milletin gönlünde taht kurmuştur’

Akşam saatlerinde geldiği Kayseri’de, Kadir Has Kongre Merkezi'nde partililere seslenen Genel Başkanımız Erbakan, şöyle konuştu:

 

“Kayseri'de gördüğümüz bu manzara, Türkiye'nin dört bir yanında gördüğümüz bu manzara bütün zorluklara rağmen Milli Görüş'ün ayakta olduğunu gösteriyor. Erbakan Hocamız vefat etti ama Milli Görüş davası kıyamete kadar baki kalacaktır Allah'ın izniyle. Çünkü Milli Görüş Hazreti İbrahim'in yoludur, Sultan Alparslan'ın yoludur, Fatih Sultan Muhammed Han'ın yoludur, Sultan Abdülhamit Han'ın yoludur bu nedenle de inşallah kıyamete kadar baki kalacaktır. Allah bizleri bu davadan ayırmasın. Bundan sonra da son nefesimize kadar Erbakan Hocamız gibi bu hak davaya hizmet eden bir camia olmayı inşallah bizlere nasip eylesin. Bütün bunların yanında bir de doğruya doğru, yanlışa yanlış diyen siyaset anlayışı, sadece eleştiren değil çözüm önerileri ortaya koyan bir siyaset anlayışı, bu iktidar gitsin de ne olursa olsun anlayışıyla değil, bu milletin derdine derman olayım da nasıl olursam olayım anlayışıyla yapılan bir siyaset, yapıcı bir muhalefet, siyasete nezaket getiren bir anlayış. Bütün bunların neticesiyle daha iktidar olmadan, meclise dahi girmeden milletimizin sorunlarına çözüm üreten bir Yeniden Refah Partisi olarak meydana geldik” dedi.

 

 

7’li masa denilen karanlık bir blokla karşı karşıyayız

Genel Başkanımız Erbakan, 7'li masa denilen karanlık bir blokla karşı karşıya olduğumuzu belirterek, "Gelinen noktada 4 sene önce dediğimiz gibi Yeniden Refah Partisi, seçimlerin anahtar partisi haline geldi. Vatanımızın ve milletimizin selameti için son derece stratejik bir karar alarak, seçimlere Cumhur İttifakı çatısı altında girme kararı aldık. 7'li masa denilen karanlık bir blokla karşı karşıyayız. Biz ülkemizi, devletimizi ve milletimizi bu 7'li masanın karanlıklarına teslim etmemek için, 7'li masanın CHP zihniyetinin iktidar olmasına vesile olmamak için böyle bir karar aldık. Bu noktada ifade etmemiz gereken önemli bir husus, biz Cumhur İttifakı'na girdik ama AK Parti listelerinden seçime girmiyoruz. Partimiz 87 seçim bölgesinde kendi adaylarıyla, listesiyle ve amblemiyle müstakil bir parti olarak Cumhur İttifakı'nın çatısı altında seçimlere giriyor” ifadelerini kullandı.

 

 

Barajları aştık geliyoruz, elhamdülillah!

 21 sene sonra Milli Görüş’ü 14 Mayıs’ta  yeniden meclise taşıyacağımızı kaydeden Genel Başkanımız Erbakan, "Bazı kardeşlerimizin aklında soru işaretleri oluyor yine de seçim barajı var mı, bunu aşmak zorunda mıyız diye. Hayır böyle bir şey kalmadı. İttifakın toplam oyu yüzde 7'yi geçtiği için Yeniden Refah Partisi de barajı aşmış sayılıyor ve herhangi başka bir seçim bölgesinde sadece 1 milletvekilimizi seçtirmeye yetecek oyu almamız halinde isterse başka hiçbir yerde oy almamış olalım yine de o milletvekilini seçtirmiş oluyoruz. Bu vesile ile ifade ettiğim gibi Allah'ın izniyle 14 Mayıs'ta Milli Görüş'ün 21 sene aradan sonra yeniden meclise taşınmasını sağlayacağız. Allah 14 Mayıs seçimlerini milletimizin, İslam aleminin ve insanlığın kurtuluşuna, Milli Görüş'ün en büyük zaferlerine vesile eylesin inşallah. Sözlerimi bitirirken diyorum ki, 'Barajları aştık, geliyoruz elhamdülillah'. Milli Görüşe müjdeler olsun, Yeniden Refah geliyor” diye konuştu.

Yayın Tarihi: 27 Nisan 2023 | Yayın Saati: 01:27:03