PENDİK VE SULTANBEYLİ’DE ERBAKAN RÜZGÂRI

PENDİK VE SULTANBEYLİ’DE ERBAKAN RÜZGÂRI

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, yeni açıklanan asgari ücretin mevcut ekonomik şartlarda vatandaşın karnını doyurmasına dahi yetmeyeceğini belirterek, iktidara geldiğimizde ilk iş; işçiye, emekliye ve memura yüzde 100 maaş zammı yaparak işe başlayacağımızı açıkladı.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, esnaf ziyaretleri için gittiği İstanbul’un Pendik ve Sultanbeyli ilçelerinde halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı. Üye stantlarımızı gezen Genel Başkanımız sonrasında esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

 

 

Partimiz en fazla üye kaydeden birinci parti oldu

İlk olarak ziyaret ettiği Pendik Meydanında bulunan Şehit Orgeneral Eşref Bitlis Parkı’nda coşkulu bir kalabalığa hitap eden Genel Başkanımız Erbakan, “Partimiz Türkiye’de kurduğu teşkilatlarla her yeri kuşattı, kuşatmaya devam edecek. Geçen ay, Yargıtay’ın açıkladığı rakamlara göre partimiz Türkiye’de, en fazla üyeyi kaydeden birinci parti oldu. Yani şampiyon oldu. Bu ay da sadece gençlik kollarımız 20 gün dolmadan 12 bin 700 üye yaptı. Allah’ın izniyle bu ay, geçen aya göre yüzde yüz fazlasını yaparak 30 binden fazla üye kaydı yapacağız” açıklamasını yaptı.

 

 

Bu asgari ücretle karnını doyurman bile mümkün değil

5 bin 500 liraya yükseltilen asgari ücretin açlık sınırının altında kaldığını söyleyen Genel Başkanımız, "Yani asgari ücretle çalışacaksın, terleyeceksin, aldığın asgari ücretle karnın bile doyurmak mümkün değil. Memur maaşları yoksulluk sınırının altında, en düşük emekli maaşı, açlık sınırının neredeyse yarısı kadar. " şeklinde konuştu.

 

 

İşçiye memura emekliye yüzde 100 zam sözü

İktidara geldiklerinde ilk iş olarak işçiye, memura, emekliye gelir gelmez en az yüzde 100 maaş zammıyla işe başlayacaklarının sözünü veren Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Paylaşımda adaleti, yönetimde adaleti tesis edeceğiz. Biz geldiğimiz zaman hikâye anlatmayacağız, enkaz raporu okumayacağız, bahane, mazeret üretmeyeceğiz. 'Önce Millet' diyerek dar gelirli 85 milyona adil şekilde bu kaynaklar aktarılacak. 1976-77’de Millî Görüş'ün ağır sanayi hamlesinde yaptığı gibi 10 milyonluk işsizler ordusu da 1 buçuk milyon üniversite diplomalı işsizlere, istihdam imkanını oluşturacağız. Her bakanlıkta ilk 100 günde ne yapacağımıza dair ilk 100 gün icraatlar kitabımız hazır.  Hepsinden daha önemlisi makam ve rakam için değil, Allah rızası için çalışan Millî Görüş kadrolarımız hazır. Bizim kadrolarımız ihale ve koltuk için değil, halka hizmet, Hakk'a hizmet için çalışıyor. İnşallah geleceğiz, inşallah sorunları biz çözeceğiz. Türkiye'nin her yerinde teşkilatlanma çalışmalarını tamamladık. Seçimlere en güçlü halde hazırız."

 

Erbakan, Pendik’teki programından sonra Sultanbeyli ilçesine geçerek esnaf ziyaretlerine yoğun kalabalık eşliğinde burada da devam etti.

 

Yayın Tarihi: 2 Temmuz 2022 | Yayın Saati: 20:52:07