NE İKTİDAR NE DE ÇATIRDAYAN 6’LI MASA, MİLLETİN UMUDU YENİDEN REFAH PARTİSİ’DİR

NE İKTİDAR NE DE ÇATIRDAYAN 6’LI MASA, MİLLETİN UMUDU YENİDEN REFAH PARTİSİ’DİR

 

 

 

Vatandaşın, ne çatırtıları Türkiye’den duyulan 6’lı masadan ne de millete vereceği hiçbir şeyi kalmamış iktidardan ümidi kalmadığını belirten Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Yeniden Refah Partisi olarak en çok ümit veren ve en hızlı büyüyen parti olmamız, diğerlerinin 13 yılda kat edeceği mesafeyi bizim sadece 3 senede kat etmemiz, işte bu temel ihtiyaçtan dolayı meydana geliyor.” dedi.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Eskişehir İl Başkanlığımızın 2. Olağan Kongresi’nde konuştu.

 

Genel Başkanımız, yaptığı konuşmada geçen ay en fazla üye kaydeden birinci parti olduğumuzu hatırlatarak, bu ay da şu ana kadar 30 bine yakın üye kaydettiğimizi ve adım adım 500 bin üye hedefine doğru yaklaştığımızı söyledi.

 

Özellikle gençlere seslenen Genel Başkanımız Erbakan, gençlerin umutsuzluğa kapılmaması gerektiğini çünkü artık Yeniden Refah Partisi’mizin olduğunu ve partimizin iktidara doğru hızla yol aldığımızı kaydederek yapılacak ilk seçimde büyük bir sürprize imza atacağımızı ileri sürdü.

 

 

İşte Türkiye’nin acı gerçekleri…

İktidarın ekonomi politikalarını eleştiren Genel Başkanımız Dr. Erbakan, Anadolu’nun dört bir yanında karşılaştığımız acı manzarayı, şöyle anlattı:

 

“Türkiye’yi karış karış geziyoruz. Bir defa çok ciddi bir işsizlik problemi var. 1,5 milyona yakın üniversite mezunu işsizimiz ile birlikte Yunanistan’ın nüfusundan fazla işsizimiz var. Daha geçen hafta Batman ve Şanlıurfa’daydık ve bu bölgelerde maalesef 3 gencimizden 2’si işsiz… İş bulabilenlerimizin de alacağı en son yapılan zam ile asgari ücret 5 bin 500 TL oldu. En iyimser araştırmalara göre açlık sınırının 6 bin 500 TL olduğunu düşünürsek, asgari ücretli milyonlar açlık sınırına altında yaşıyor.  Bizi kıskanan Avrupa’da bir asgari ücretli, Türkiye’de bir asgari ücretlinin 9 gün çalışarak aldığı ücreti 1 günde kazanıyor. Peki emeklinin durumu nasıl? Emeklinin durumu asgari ücretlinin yarısının bile altında. En düşük emekli maaşı 3 bin 500 TL’ye çıkartılacak ancak bununla bir emeklinin temel beslenme ihtiyacını karşılayabilmesi bile mümkün değil. Küçük esnafın hali de perişan. Urfa sıcağında esnaf elektrik faturası çok gelmesin diye klimasını açamıyor, ışığını açamıyor. Müşteriye zaten hasret. 2020 yılında 99 bin 500 esnaf kepenk indirdi. Çiftçinin hali hepsinden perişan… Düşük taban fiyatları, dünyanın oransal olarak en pahalı mazotu, en pahalı elektriği ile 8 ayda 3 bin 500 liradan 17 bin liraya çıkan gübre fiyatı ile bu girdi maliyetleri ile senin bir şey kazanman zaten mümkün değil. AK Parti iktidara geldiğinde 2 milyon 600 bin kayıtlı çiftçi varken bu yılın ocak ayına göre 493 bine düşmüş. Neden çünkü çiftçi ekip biçtikçe batıyor. Sayın Cumhurbaşkanı vatandaşlarımızın yaşadığı bu çok ciddi sıkıntıları benzin istasyonlarındaki, marketteki, çarşıdaki, pazardaki yangını görmezden gelip, “Şimdi çıkıp birileri diyor ki aç kaldık. Ne aç kaldık? Vicdansızlık yapmayın aç kalan falan yok.” diyor. Madem aç kalan yoksa, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kendi açıkladığı rakamlara göre 11 milyon 369 bin vatandaş neden gıda yardımı aldı? Yine bakanlığın verdiği rakamlara göre 5 milyon 700 bin vatandaş sosyal yardım aldı. Madem aç kalan yoksa niye belediyeleriniz kuponla ekmek dağıtma dönemi başlattı. Neden taneyle salatalık, taneyle havuç, dilimle karpuz dönemi başladı? İşte Türkiye’nin gerçekleri bunlar.”

 

 

Kur Korumalı Mevduatın millete maliyeti 250 milyar lira

Kur Korumalı Mevduat Sistemini de eleştiren Genel Başkanımız, doların her bir TL artışında milletin sırtına 50 milyar lira daha yük bindiğini kaydederek, doların 12 liradan 17 liraya çıkmasıyla kur korumalı mevduatın millete maliyetinin 250 milyar lira olduğunu ifade etti.

 

 

6’lı masadan gelen çatırtılar bütün Türkiye’den duyuluyor

‘Muhalefetin haline baktığımızda ise karşımıza şimdiden koltuk sevdasına düşmüş 6’lı masa çıkıyor’ diyen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Daha şimdiden koltuk kavgasına düştüklerinin sinyallerini vermeye başladılar. Sen mi Cumhurbaşkanı olursun? Ben mi bakan olurum? Masanın bir tarafında eski AK Partili başbakan, bakanlar ve eskiden AK Parti hükümetlerinde görev yapanlar… Masanın diğer tarafında, ‘eskiden AK Parti’de görev yapanlardan Cumhurbaşkanı olmaz,’ diyenler var. Bizim eski AK Partili bakanlar, başbakanlar masanın bu tarafına cevap veriyor. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı kendisi cumhurbaşkanı olmak isterken, İyi Parti tarafı başka bir aday çıkarmak istiyor. Bu yetmiyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan'ıyla, CHP Genel Başkanı arasındaki cumhurbaşkanlığı adaylığı rekabeti her geçen gün artarak devam ediyor. Bütün bunların üstüne CHP’li Bolu Belediye Başkanı kendi genel başkanını cesaretsizlikle suçluyor, ‘aday olamayacaksan ben çıkayım aday olayım, çekil önümde durma’ diyor. Böyle bir tablonun içerisinde altılı masadan gelen çatırtılar, patırtılar bütün Türkiye’den Anadolu’dan duyulmaya başlamıştır. Çok uzun ömürlü olmayacağı da açık bir şekilde ortadadır. Masadakilerden hiçbir tanesinin ülkenin temel problemleriyle ilgili somut bir çözüm önerisi yok. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem söylemi de ekmek derdine düşmüş milyonlarca vatandaşı hiç mi hiç ilgilendirmiyor.” diye konuştu.

 

 

Ne iktidar ne 6’lı masa milletin umudu Yeniden Refah Partisi

Vatandaşın ne altılı masadan ne de millete vereceği hiçbir şeyi kalmamış iktidardan ümidi kalmadığını vurgulayan Genel Başkanımız, ‘Bizim Yeniden Refah Partisi olarak en çok ümit veren ve en hızlı büyüyen parti olmamız, diğerlerinin 13 yılda kat edeceği mesafeyi 3 senede kat etmemiz işte bu temel ihtiyaçtan dolayı meydana geliyor. Yeniden Refah İktidarında projelerimiz hazır, ilk 100 gün icraatlarımız hazır, kaynak lazım olduğunda borçsuz, zamsız, vergisiz 150 milyar dolarlık milli kaynak paketimiz hazır. Biz paylaşımda adalet, yönetimde adalet ve yargıda adaleti tesis edeceğiz. Biz önce imtiyazlılar değil, önce millet anlayışı ile hareket edeceğiz. Kamuda israf ve savurganlığa son vereceğiz ve bir tane bile birden fazla maaş alan bürokrata izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Tek listeyle girilen seçimde Eskişehir il başkanımız Osman Mandacı yeniden seçildi.

Yayın Tarihi: 4 Temmuz 2022 | Yayın Saati: 11:20:17