MUHTAR MAAŞLARINI EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI SEVİYESİNE ÇEKECEĞİZ

MUHTAR MAAŞLARINI EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI SEVİYESİNE ÇEKECEĞİZ

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, “Millî Görüş anlayışı ile iktidara gelir gelmez muhtarlarımıza zam yaparak, onların maaşlarını en düşük devlet memuru maaşı seviyesine çekeceğiz.” sözünü verdi.

 

İstanbul Zeytinburnu 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen programa Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcılarımız Prof. Dr. Doğan Aydal ve Erkan İlyas Helvacı, İstanbul İl Başkanımız Hüseyin Terzi, İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta, İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu Başkanı Selami Aykut ve birçok ilçeden yüzlerce muhtar katıldı.

 

 

Muhtarlarımızın yaşadığı sorunların farkındayız

81 ildeki muhtarlarımızın yaşadıkları sıkıntıların farkında olduğumuzu ve iktidara geldiğimizde ivedilikle bu sorunları çözeceğimizi vurgulayan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan: “Muhtarlarımızın Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi içerisinde yeniden aktif bir şekilde rol almaları büyük önem arz etmektedir. Deprem sırasında yaşanan bir örnek bunun hayatiyetini ortaya koyuyor. Bununla birlikte muhtarlıklarımıza görev ve yetki noktasında daha etkin olmaları açısından bir tüzel kişilik kazandırılması son derece önemlidir. Anadolu’da dezavantajlı bölgelerde birçok muhtarlarımızın temsil ettikleri makama yakışır muhtarlık ofislerinin olmayışı son derece üzücü bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada Milli Görüş’ün temsilcisi partimiz iktidar olduğunda muhtarlarımıza temsil ettikleri makama yakışır muhtarlık hizmet binalarının kazandırılması için derhal çalışmalara başlayacağız. Anadolu’daki Muhtarlık hizmet binalarımızı 2 + 1 şeklinde tip proje olarak hayata geçirecek, böylelikle köye gelen misafirlerin de rahatlıkla kullanabileceği yapıları ivedilikle muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

 

 

Muhtarlarımıza 81 ilimizde toplu taşıma ücretsiz olacak

Muhtarlarımıza 81 ilde toplu taşımayı ücretsiz yapacağımızı ifade eden Genel Başkanımız sözlerine şöyle devam etti:

 

“81 ilde muhtarların toplu taşıma araçlarını ücretsiz bir şekilde kullanmalarının da önünü ivedilikle açacağız. İçişleri Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösterecek olan Muhtarlıklar Genel Müdürlüğü’nün kurulması için gerekli adımları iş başına gelir gelmez atacağız. Böylelikle muhtarlarımızın taleplerini, sıkıntılarını ve çözüm önerilerini hızlıca değerlendirecek, gerekli adımları atacak, son derece dinamik bir kurum olarak Muhtarlıklar Genel Müdürlüğü faaliyetlerine başlayacaktır.”

 

 

Muhtar maaşlarını en düşük devlet memuru maaşı seviyesine çekeceğiz

Muhtar maaşlarını en düşük memur maaşı seviyesine çekeceğimizin sözünü de veren Genel Başkanımız Erbakan, muhtarlarımızın önemini göstermesi açısından belediyelerde muhtarlardan oluşan bir danışma kurulu da ihdas edeceğimizi söyleyerek, “Muhtarlar hizmetlerini ifa ederlerken elektrik, su, internet faturaları gibi birçok gider kalemleri var, bunun farkındayız. Bu giderleri de ceplerinden karşılıyorlar. Bu hususta da Millî Görüş anlayışı ile iktidara geldiğimizde muhtarlarımıza zam yaparak onların maaşlarını en düşük devlet memuru maaşı seviyesine çekeceğiz. Böylelikle muhtarlarımıza bir ekonomik katkı sağlamış olacak, maaşlarına asgari bir standart getirmiş olacağız. Belediyelerimizde Muhtarlardan oluşacak bir danışma kurulunun teşekkül edilmesini sağlayacak bir yasal düzenleme de yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi: 2 Mart 2022 | Yayın Saati: 16:06:34