MİLLİ SİYASET AKADEMİSİ MEZUNLARI DİPLOMALARINI GENEL BAŞKANIMIZ ERBAKAN'DAN ALDI

MİLLİ SİYASET AKADEMİSİ MEZUNLARI DİPLOMALARINI GENEL BAŞKANIMIZ ERBAKAN'DAN ALDI

 

Milli Siyaset Akademisi programını başarıyla bitiren mezunları için diploma töreni düzenledi.

 

Siyasi İşler Başkanlığımız tarafından düzenlenen Milli Siyaset Akademisi programının 2 dönemini başarıyla bitiren kursiyerlere diplomaları, düzenlenen bir törenle Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan tarafından takdim edildi.

 

Millî Görüş siyasetinin ufku bütün dünyayı kapsar

Ankara Başkent Öğretmenevinde düzenlenen diploma töreninde konuşan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Millî Siyaset Akademisi’nde, Millî Görüş'ün sadece Türkiye'yi değil 7 milyar insanın adalet ve refahını amaçlayan siyaset anlayışını aktarmaya çalıştığımızı belirterek, "Millî Görüş siyaseti, her zaman ve her şart altında yanlış olan batıla karşı, doğru olan hakkın yanında, hakkın hakimiyeti için yapılan mücadele demektir. Millî Görüş siyaseti yanlışın değil doğrunun hâkim olması için yapılan siyasettir.  Zararlının yerine faydalının, kötünün yerine iyinin, çirkinin yerine güzelin hâkim olması için yapılan siyasettir.  Milli Siyaset Akademisi'nde ortaya koyduğumuz siyaset anlayışı zulmün, sömürünün, adaletsizliğin kul haklarının fiilen ortadan kaldırılması, adaletin refahın huzur ve barışın dünyada hâkim kılınması ve 7 milyar insanın kul haklarının teminat altında alınması, önce ahlak ve maneviyat düsturuyla, materyalizm yerine maneviyatçılık anlayışının hâkim kılınması demektir. Millî Görüş siyasetinin ufku sadece Türkiye'yi değil bütün dünyayı kapsayan 7 milyar insanı kapsayan bir vizyondur. Makam ve rakam için değil Allah rızası için siyaset yapmak demektir. İşte bu çok önemli gerçekleri Milli Siyaset Akademi'sinde katılımcılarımıza aktarmaya çalıştık. Emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

 

Sakartepe: Millî Görüş Türk siyasetinin akademisidir

Milli Siyaset Akademisini düzenleyen koordinesini yapan Siyasi İşler Başkanımız Av. Bayram Sakartepe ise 50 yıllık tarihinde Millî Görüş’ün Türk siyasetinin akademisi olduğunu ifade ederek, yeni dönemde bu geleneği Yeniden Refah Partisi’nin sürdüreceğini belirtti. Sakartepe şunları söyledi: “Millî Görüş, siyasete bir sistem getirmiştir, yeni bir ufuk açmıştır. Millî Görüş demek, geleceğimizi; geleneğimizden kopartmadan var gücümüzle ülkemizin istikamette gitmesini sağlamaktır. Davamızın kurucusu merhum Erbakan Hocamız her şeyden önce bir bilim adamıydı.  Yani bilgiye önem veriyordu, bilgiyle siyaset oluşturuyordu.  Bundan dolayı liyakati ve bilgiyi çok önemsiyoruz. Bu açıdan Milli Siyaset Akademisi önemli bir görev ifa ediyor. Yeni dönemde de bu görevimizi sürdürmeye devam edeceğiz.”

Yayın Tarihi: 31 Mart 2022 | Yayın Saati: 19:30:17