Milli Görüşçüler Allah rızası ve millet için çalışır

Genel Başkanımız Erbakan İstanbul’da Niğde ve Tokat dernekleri ile buluştu 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan İstanbul’da  Niğde Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği kahvaltı ve Tokatlılar’ın  düzenlediği salon programlarına katıldı.

 

Genel Başkanımız Erbakan, ilk olarak sabah, Esenler'de Niğde Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen kahvaltı programında 14 Mayıs seçimlerinde partimizin de içerisinde yer aldığı Cumhur İttifakı'na destek istedi.

 

 

Seçime tüm gücümüzle çalışıyoruz

Stratejik bir karar alarak Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere girmeye karar verdiğimizi anlatan Genel Başkanımız Erbakan, "Bu kararın alınmasında en önemli etken karşı bloktaki 7'li masa dediğimiz yapının sahip olduğu zihniyettir. Yeniden Refah Partisi olarak bu zihniyetin Türkiye'de iktidar olmasına vesile olmak istemedik. Buna karşı Cumhur İttifakı'nda yer almamız gerektiği kararına vardık ve şu anda da seçimlere bütün gücümüzle İstanbul'da ve Türkiye'nin dört bir yanında hazırlanıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

 

PKK Almanya’da Kılıçdaroğlu’na destek istedi

Millet ittifakına terör örgütlerinin destek verdiğini ifade eden Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, "Biz inançlı insanların Anadolu insanının inanç özgürlüğü alanında elde ettiği kazanımların kaybedilmesine müsaade edemezdik. Bu sebeple 7'li masanın karşısında Cumhur İttifakı'nda yer aldık. Yine 7'li masanın karşısında yer almamız gerektiğini gösteren diğer husus FETÖ'nün Avrupa ve Amerika'ya firar eden önde gelen yöneticileri sabah akşam 7'li masaya destek isteyen videolar yayınlıyorlar. PKK'nın kurucuları ve en önde gelen isimleri 7'li masa için Düsseldorf'ta seçim kampanyası yapıyor. İki hafta önce Cemil Bayık Alman basınında çok geniş yer buldu. Kılıçdaroğlu ve 7'li masaya destek istiyor" şeklinde konuştu.

 

 

The Economist kapağına tepki!

Genel Başkanımız Erbakan konuşmalarına şöyle devam etti:

“The economist Dergisi'nin bu ayki kapağında Erdoğan'ın gitmesi, Türkiye'nin yeniden demokrasiyle buluşması lazım yazıyor. Dış güçler, FETÖ, PKK ve LGBT lobileri bu ittifakı destekliyor. Ülke olarak, millet olarak, Yeniden Refah Partisi olarak bu ittifakın karşısında yer almamız lazım”.

 

 

Büyük İstanbul Mitingine katıldı

Kahvaltı programı sonrası Genel Başkanımız Erbakan, Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen Cumhur İttifakı’nın Büyük İstanbul Mitingi’ne katıldı.

 

 

Genel Başkanımız Erbakan akşam saatinde Tokatlılarla buluştu

Akşam saatlerinde Bahçelievler Cemil Meriç Kültür Merkezi’nde bu kez Tokatlılarla buluşan Genel Başkanımız ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayımız Fatih Erbakan, “Milli Görüş, önce millet diyen, alın terinin, emeğin karşılığını veren ve bunun değerini, kıymetini bilen bir görüştür. Milli Görüş kadroları, milletvekilleri, belediye başkanları, Milli Görüşçüler, makam ve rakam için çalışmazlar, ihale ve koltuk için çalışmazlar, Allah rızası için ve millet için çalışır." dedi.

 

 

21 yıl sonra Milli Görüş Meclis’te olmalıdır

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “İstanbul'da 2. Bölge milletvekili adayı olarak seçimlere katılıyorum. Ve tabii ki 87 seçim bölgesinde, Türkiye genelinde bütün seçim bölgelerinde de Yeniden Refah Partisi olarak kendi adaylarımızla amblemimizle seçimlere giriyoruz. Cumhur İttifakı'nın çatısı altında giriyoruz. Hem İstanbul'umuzda hem de tüm Türkiye'de Cumhurbaşkanlığının seçimlerinde Sayın Cumhurbaşkanımızın, milletvekilliği seçimlerinde ise yeniden Refah Partimizin seçimi kazanması için büyük bir gayretle teşkilatlarımız sahada çalışmalarını sürdürüyor. İnşallah muvaffak oluruz. 14 Mayıs'ta hem Sayın Cumhurbaşkanımızın hem de Yeniden Refah Partimizin zaferle çıktığı bir seçim akşamını hep birlikte yaşarız. Tabii biz bu seçimlerde ‘Milli Görüş Meclise’ sloganıyla yola çıktık. 21 sene aradan sonra Milli Görüş yeniden mecliste olmalıdır" dedi.

 

 

Milli Görüşçüler Allah rızası ve millet için çalışır

Genel Başkanımız Erbakan sözlerine şöyle devam etti:

“Milli Görüş, önce millet diyen, alın terinin, emeğin karşılığını veren ve bunun değerini, kıymetini bilen bir görüştür. Milli Görüş kadroları, milletvekilleri, belediye başkanları, milli görüşçüler, makam ve rakam için çalışmazlar, ihale ve koltuk için çalışmazlar, Allah rızası için ve millet için çalışır. Kamudan kendi cebine bir şey aktarmaya kalkmayıp kendi cebinden; belediyeye, millete, devlete hizmet olsun diye kendi cebinden para harcar. Bu anlayışın, ruhun, zihniyetin mecliste olması doğrudan doğruya milletin hayrına olan bir olaydı. Biz meclis dışında Yeniden Refah Partisi olarak çok büyük hayırlara vesile oldu. EYT mağdurlarının kısmen de olsa mağduriyetlerinin giderilmesi için büyük mücadele verdik ve bunun etkisi görüldü. Bunun yanında Ayasofya'nın yeniden cami olması konusunda büyük mücadele verdik. Pandemide aşıdan yeni nesillerimizin, hamile hanımlarımızın korunması için çok ciddi bir mücadele verdik. Ve çok büyük fayda sağladık milletimize. Bugün bu aşı firmalarına Almanya’da açılan büyük davalar var. LGBT konusunda bir duyarlılık oluşması noktasında, Yeniden Refah Partimizin Meclis dışındaki mücadelesinin çok büyük etkisi oldu. Türkiye’de il il, bölge bölge sorunları tespit edip bunlara çözüm önerileri sunduğumuz bir kitap hazırladık. İnşallah meclise girersek bunları bir bir gerçekleştireceğiz"

 

 

Yayın Tarihi: 8 Mayıs 2023 | Yayın Saati: 21:54:07