MİLLETİNİ SEVEN ERBAKAN

efahyol Hükümeti’nin Başbakanı, merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın vefatının 9. yıldönümünde düzenlenen “Milletini Seven Erbakan” anma ve anlama programına katılmak üzere İzmit’e giden Genel Başkanımızı İl Başkanımız ve MKYK üyemiz Mehmet Aras ve başkanlık divanı üyeleri karşıladı.

İZMİT’TE MİLLETİMİZLE KUCAKLAŞTI
Fevziye Camii önünde kalabalık bir partili grup tarafından coşku ile karşılanan Genel Başkanımız, buradan itibaren araçtan inerek, halkın içine karıştı. Yürüyüş yolu boyunca halkla kucaklaşan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a İzmitliler yoğun ilgi gösterdi. Özellikle gençler Genel Başkanımız ile bol bol özçekim yaptılar. Belsa Plaza’nın bulunduğu alandan itibaren Genel Başkanımız esnaf ziyaretlerine başladı. Belsa Plaza taksi durağında kendisine çay ikram edilen Genel Başkanımız ile taksici esnafının samimi sohbetleri dikkat çekti.

VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ
Taksi durağından ayrılarak devlet hastanesi karşısındaki Yeniden Refah Partisi il binasına giden Genel Başkanımız, yol boyunca esnaf ziyaretine devam etti.

İL BİNASINDA TEŞKİLATLA BULUŞTU
Programını Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanlığında sürdüren Genel Başkanımızı, parti binası önünde yüzlerce teşkilat mensubumuz karşıladı. Burada partinin il yöneticileri ve ilçe başkanları ile bir toplantı gerçekleştirildi. Partimizin Kocaeli’ndeki genel durumu hakkında bilgi alan Genel Başkanımız, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

YOĞUN KATILIM OLDU
Erbakan Vakfı Genel Merkezi tarafından, Kocaeli Seka Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Milletini Seven Erbakan” başlıklı program baştan sona çok büyük bir coşkuya sahne oldu.
Programa Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan ile birlikte Genel Başkan Yardımcılarımız Doğan Bekin, Erkan İlyas Helvacı, Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri; Ali Şükrü Bayraktar, Hüseyin Küçükkeskin ve Necati Arslan, kadın ve gençlik kolları genel başkanları, çevre illerin il başkanları, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Hizmet-İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy katıldı.

Genel Başkanımız salona coşkulu sloganlar ile girdi. Programda ilk olarak, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras’a söz verildi.

MEHMET ARAS ERBAKAN HOCAMIZIN İLKLERİNİ SIRALADI
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras konuşmasında merhum Necmettin Erbakan hocamızın siyasette yaptığı ilkleri şu şekilde sıraladı; Ülkemizde kara saban ile tarım yapıldığı bir dönemde, toplu iğne bile ithal edilirken, motor fabrikası kurdu.

‘DEVRİM OTOMOBİLİNİ ERBAKAN YAPTI’
Leopard tanklarının motorlarının yakıt sistemini geliştirdi. Türkiye’nin ilk denk bütçesini yaptı. D-8 i kurarak İslam Birliği projesini, plandan icraata geçirdi. ABD’nin çekiç gücünü kovdu. Kapatılan petrol boru hatlarını açtı. Havuz sistemi kurarak kamu bütçesini tek hesapta topladı. Rantiyecinin rantiye akçesini kesti, garip gurebaya ve tüm halka dağıttı.

Erbakan Vakfı Genel Sekreteri ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin söz aldı. Erbakan hocamızın yakın çalışma arkadaşı olan Doğan Bekin bey, dinleyiciler tarafından ilgi ile takip edildi.

‘BETON DEĞİL KURŞUN BİLE DÖKSENİZ…’
Genel Başkanımız kendisine gösterilen yoğun ilgi ve sevgi gösterisine teşekkür ederek başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi.
“Bugüne kadar yaptığımız anma programlarında, Vazgeçmeyen Erbakan, Konuştuğunu Yapan Erbakan, Aldanmayan Aldatmayan Erbakan başlıklarını kullandık. Rahmetli Erbakan hocamız 35 yıl öncesinden bizlere ışık tutan öngörüye sahipti. Asla aldatmadı ve aldanmadı. Dolayısı ile hocamız aldatmayan ve aldanmayan sıfatına tam olarak layık bir insandı. Üzerini beton değil, kurşun bile dökseniz Millî Görüş yoluna devam edecektir. Bugün bu programın yapılıyor olması, Millî Görüşün üzerine beton dökülmesi lazım diyenlere verilen en güzel cevaptır. Üzerine beton değil kurşun bile dökseniz, Millî Görüş düşüncesinin hedefine varmasına engel olamayacaksınız.”

‘MİLLETİNİ ERZAK KOLİLERİNE MUHTAÇ ETMEDİ’
Erbakan hocamız ülkenin her bir köşesine sanayi tesisleri kurdu. Milleti belediyenin erzak kolilerine muhtaç etmedi. Çalışanlara en yüksek ücreti verdi. Erbakan, bisiklete şeytan arabası denilen bir zamanda, bu ülkede motor fabrikası kurdu. Anadolu’nun her köşesinde nerede Erbakan denilse birileri hayır dua ediyor. Çünkü o Milletini Seven Erbakan’dı. Erbakan hocamız, 1970 yılında merkez nüfusu yüz bin kişi olan Diyarbakır da, on bin insanın çalışacağı TEMSAN Fabrikası’nı kurdu. İşte maddi kalkınma bu şekilde mümkün olabilir.

Yayın Tarihi: 29 Şubat 2020 | Yayın Saati: 01:36:10