Milletimiz Milli Görüş’ün tek temsilcisi olduğumuzu sandıkta tasdikledi!

Milletimiz Milli Görüş’ün tek temsilcisi olduğumuzu sandıkta tasdikledi!

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Konya’da yaptığı açıklamada; “Bu seçimin sonuçları Milli Görüş’ün yegane temsilcisinin Yeniden Refah Partimiz olduğunu, halkımızın da bunu benimsediğini ve tasdik ettiğini göstermiştir.” dedi.

 

Genel Başkanımız ve İstanbul Milletvekilimiz Dr. Fatih Erbakan, İstanbul, Kocaeli, Kütahya ve Karabük’ün ardından seçmenlere teşekkür ziyaretleri kapsamındaki son durağı olan Konya’da konuştu.

 

Genel Başkanımız Erbakan, Cuma namazının ardından Konya’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

 

Konya Sanayi Odası, KTO Karatay Üniversitesi ve Muhtarlar Odası’nı ziyaret eden Genel Başkanımız, Mevlana Meydanı’nda halkla buluşarak Mevlana Hazretleri’nin Türbesi’ni ziyaret etti. Son olarak teşkilat buluşmasına katılan Genel Başkanımız burada basın toplantısı düzenledi.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Konyalılara seçimde Yeniden Refah Partisi’ne verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

 

 

‘Yeniden Refah Partisi alnının teriyle milletvekili çıkarmıştır’

7’li masanın küçük ortaklarının CHP listelerinden seçime girip milletvekili çıkardıklarını hatırlatan  Genel Başkanımız Erbakan, “7’li masa bu seçimin kaybedenlerindendir ve 7’li masanın 4 tane küçük partisi, bunlar da bu seçimlerin sonuçlarına göre adeta bir tabela partisine dönüşmüş durumdadır. Çünkü CHP’nin oyları 23 civarından 25’e yükselmişti. CHP kendisi hiç oy artırmamış olsa bile ki bu mümkün değil, 4 tane partinin toplam oyunun 1,5 olduğu gözükmektedir. Yani 4’ünü toplasanız Yeniden Refah Partisi’nin yarısı ancak ediyor. Kaldı ki bu kadar da değil, çünkü CHP kendisi de oy artırdı. Genel Başkanları Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olmuş, bu kadar harcama yapmışlar, bu kadar kampanya yapmışlar, bu kadar çalışmışlar, daha bu 1,5 oy artışının içerisinde CHP’nin payı da var. Yani bu hesapla baktığınızda bu masadaki 2 tane yeni kurulan ve diğer 2 tane küçük parti, bu 4 küçük partinin sıfıra yakın oyları olan tabela partileri haline geldiği bu seçim sonucuyla tescillenmiştir. Tabii CHP’nin sırtından milletvekili kapmaları herhangi bir işe yaramaz. Bu politik kurnazlıklar üzerine inşa edilen binalar çökmeye mahkumdur. CHP’nin sırtından, onun bunun oyuyla, başkalarının seçmeniyle, başkasının gücüyle bu milletvekillerini meclise getirmek bir marifet değildir. Asıl marifet Yeniden Refah Partimizin yaptığı gibi kendi amblemiyle, kendi gücüyle, kendi müstakil listesiyle girip alnının teriyle bu milletvekillerini çıkartmaktır. Bunu Yeniden Refah Partimiz başarmıştır elhamdülillah” dedi.

 

 

‘Milletimiz partimizin Milli Görüş’ün tek temsilcisi olduğunu tasdikledi’

 “Bu seçimin sonuçları Milli Görüş’ün yegane temsilcisinin Yeniden Refah Partimiz olduğunu, halkımızın da bunu benimsediğini ve tasdik ettiğini göstermiştir.” diyen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, şöyle devam etti:

 

“Seçimlerden önce söylemlerimizle, siyaset anlayışımızla, açıklamalarımızla, istikametimizle Milli Görüş’ü temsil eden partinin Yeniden Refah Partimiz olduğunu sık sık ifade etmiştik. Bu gerçek seçmenlerimizin, halkımızın, milletimizin desteği ve tasdikiyle bir kez daha ispat olmuştur, tasdiklenmiştir. İnşallah ikinci 40 yılda, ikinci 50 yılda yeni dönemde Milli Görüş’ü merhum Erbakan Hocamızın çizgisini Yeniden Refah Partimiz temsil edecektir.”

 

 

Yayın Tarihi: 24 Haziran 2023 | Yayın Saati: 16:15:16