Milletimiz 14 Mayıs’ta ülkenin tekrardan 28 Şubat karanlığına dönmesine izin vermeyecek!

Milletimiz 14 Mayıs’ta ülkenin tekrardan 28 Şubat karanlığına dönmesine izin vermeyecek!

 

 

İstanbul Aday Tanıtım toplantımızda konuşan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Milletimizin ferasetine güveniyorum. 14 Mayıs’ta ülkemizin tekrardan 28 Şubat’ın karanlığına dönmemesi ve maceraya sürüklenmemesi için Cumhur İttifakı’nı zafere götürecek ve Milli Görüş’ün tek temsilcisi Yeniden Refah Partisi’ni de Meclis’e taşıyacaktır.”

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, 28. Dönem İstanbul Milletvekili adayları tanıtım toplantısına katıldı.

 

 

‘Aile meselesi beka meselemizdir’

Coşkulu bir kalabalığa hitap eden Genel Başkanımız, 1969 ruhuyla aynı istikamet üzere ve önce ahlak ve maneviyat için çalıştığımızı belirterek şöyle konuştu:

 

“Aile meselesi beka meselemizdir, yeni nesillerimiz beka meselemizdir, diyoruz… Kadın, erkek, genç, yaşlı hep birlikte, Yeniden Büyük Türkiye’ye doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Tarihi bir seçime giderken önce Ankara ve şimdi İstanbul’daki muazzam coşku, Milli Görüş’ü Meclis’e taşıyacak ve en büyük hayırlara vesile olmasını, şerlere de fren olmasını sağlayacak.”

 

 

‘Ülkeyi 7’li kaos masasına terk etmemek adına ittifaka katıldık’

Partimizin kuruluşundan bu yana sadece 4 sene olmasına rağmen 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde kilit parti konumuna geldiğini kaydeden Genel Başkanımız Erbakan, “Partimiz ülkemizi 7’li masa diye nitelendirdiğimiz karanlık ittifaka teslim etmemek üzere bu seçimlerde Cumhur İttifakı’na katılma kararı alarak  üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmiştir. Bu ittifak kararında milletvekili, bakanlık pazarlığı gibi küçük hesaplar yapmadık ve sadece ve sadece bu 7’li kaos ittifakına ülkeyi teslim etmemek ve 7’li masanın işbaşına gelmesine vesile olmamak için ittifaka katılmış ve tüm seçim bölgelerinde kendi amblemlerimizle, kendi adaylarımızla seçimlere gireceğiz. Ve inşallah bu ittifak vesileyle Milli Görüş’ü, tam yirmi bir yıl aradan sonra Meclis’e en güçlü bir şekilde taşıyacağız Allah’ın izniyle.”

 

 

Altılı masaya ortak liste eleştirisi

Millet İttifakı’nın ortak liste kararını da eleştiren Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Gün geçmiyor ki bir terör örgütü yöneticisi 6’lı masaya destek vermesin. En son  bir tane yine PKK yöneticisi örgütün kanalına verdiği röportajda Yedili Masa’ya akıl vererek, seçimlere ortak listeyle girmeleri gerektiğini, bunun daha verimli olacağını telkin ediyor.  Ve hemen ertesi gün ittifaktaki 4 parti CHP listelerinden seçime katılacaklarını deklare ediyor… Böyle bir zihniyete asla ve asla Türkiye’yi teslim edemeyiz! 14 Mayıs’ta millerimiz bu zihniyete sahip, tarihiyle, inancıyla, değerleriyle savaşanlara gereken cevabı en güçlü şekilde verecektir!” şeklinde konuştu.

 

 

Millet İttifakı kaostan başka bir şey önermiyor!

Millet İttifakı’nın önerdiği; 7 başkan yardımcısı ve bir başkandan oluşan 8’li başkanlık sisteminin kaos ve istikrarsızlıktan başka bir şey getirmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Genel Başkanımız, “Millet İttifakı’nın millete verebileceği bir şey yoktur. Daha cumhurbaşkanı adayı belirleme sürecinde yaşadıkları sorunlar bunun en açık ispatıdır” dedi.

 

 

Milletimiz ülkemizin tekrardan 28 Şubat karanlığına dönmesine izin vermeyecek!

14 Mayıs’ta ülkenin belirsizliğe ve kaosa terk edilemeyeceği, dindar kesimlerin kazanımlarının korunacağı, tekrardan 28 Şubat’ın karanlığına dönmeyeceği, maceraya sürüklenmeyeceği bir sonuçla karşılaşacaklarına yürekten inandığının altını çizen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Ben bu noktada aziz milletimizin ferasetine güveniyorum. İnşallah Cumhur İttifakı’nı zafere götürecek, Milli Görüş’ün tek temsilcisi Yeniden Refah Partisi’ni de Meclis’e taşıyacak bu aziz milletimiz.” ifadelerini kullandı.

 

Genel Başkanımız, konuşması sonrası ‘Türkiye’nin Değerleri’ mottosuyla hitap ettiği İstanbul milletvekili adaylarıyla fotoğraf çektirdi.

 

Esenler Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programda Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu da katılarak konuşma yaptı.

 

 

 

Yayın Tarihi: 16 Nisan 2023 | Yayın Saati: 18:51:05