MİLLÎ SİYASET KURULU TOPLANDI

Millî Siyaset Kurulu toplandı

Partimizde 'gölge kabine' olarak adlandırılan Millî Siyaset Kurulu, Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan başkanlığında toplandı.

Alanında uzman akademisyen, siyasetçi ve bilim insanlarından oluşan Millî Siyaset Kurulu'nun toplantısı, Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan başkanlığında Ankara'da bir otelde gerçekleştirildi.

'Gölge kabinemiz milletin sesi olma fonksiyonu görüyor '

Kurul koordinatörü Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Bayram Sakartepe, toplantının açılış konuşmasında, "Millî Siyaset Kurullarımızın bir başka ifade ile 'gölge kabinemizin’ çalışmalarının neticelerini değerlendirdiğimiz, yeni dönem çalışmalarımızı planlamak ve Türk siyasetinin önümüzdeki dönemdeki gelişmelerini istişare etmek üzere bir araya geldiğimiz toplantımız hayırlara vesile olsun.  Bu kurullarımız ile, partimizin ideali olan milletin derdi ile dertlenen, milletin sesi olma fonksiyonumuzu fiilen icra edeceğiz." dedi.

Kurul başkanlarının raporlarını sunması ve sunumlar ile devam eden program sonunda konuşma yapan Genel Başkan Erbakan, Millî Siyaset Kurulu koordinatörü Av. Bayram Sakartepe başta olmak üzere kurul başkanlarına ve üyelerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

'Üye sayımız kısa zamanda 250 bine yaklaştı'

Katılımcılara Yeniden Refah Partimiz'in kısa zamanda geldiği başarılı noktayı anlatan Genel Başkanımız, 81 ilde resmi olarak kuruluşunu tamamladığını, 900’e yakın ilçemiz resmi olarak kurulduğu ve yaklaşık 500 ilçede ve 65 ilde kongreleri tamamlandığımızı söyledi.

40 binin üzerinde insanın katılımıyla Ankara Arena'da yaptığımız ilk büyük kongre ile Türk siyasi tarihine geçtiğimizi anımsatan Genel Başkanımız, seçime girme yeterliliğini almakla birlikte üye sayısında yüz bini aştığımızı bununla birlikte henüz sisteme girmeyen formlarla birlikte 250 bine yakın üye sayısına ulaştığımızı belirtti.

 

'Olası bir erken seçime hazırız'

Olası bir Erken seçim halinde hazır olmak bakımından sandık baş müşahitlerinin belirlenmesi için ciddi bir çalışma yaptığımızı da ifade eden Genel Başkanımız, ilk etapta 200 bin seçim sandığından 70 bin sandığın en azından 1 tanesine dava eri sandık müşahidi atayacağımızı belirtti.

Ülke meselelerinin çözümünde Millî Siyaset Kurullarımıza büyük görev düşüyor

Katılımcılara ülkemizin ekonomi, adalet, eğitim, işsizlik noktasında sıkıntılarını olduğunu örnekleriyle anlatan Genel Başkanımız, bu sorunların Millî Görüş iktidarında çözülebileceğini vurguladı. Millî Görüş'ün temel prensipleri olan paylaşımda adalet, yönetimde adalet, ailenin korunması, kaliteli eğitim, şahsiyetli dış politika hedeflerine ulaşılması için ülke sorunlarının çözümünde ve projelerin ortaya konulmasında Millî Siyaset Kurulu'na büyük iş düştüğünü söyleyen Genel Başkanımız, "Metodumuz; iddia değil ispattır. Bu kurulların hazırlayacağı raporlar ile ülkenin temel meselelerine çözüm önerileri sunmuş olacağız. Sadece teşhis yetmez tedavi de sunmamız açısından Millî Siyaset Kurullarımıza çok hayati görev düşüyor. Kurul başkanlarımızın iktidara gelmemiz halinde ilk 100 günde yapacağımız icraatların rapor halinde hazırlanması da önem arz etmektedir.  Tabii bu çalışmalarımızda en önemli kriterimiz; istikamete ve itikada da uygun olmak olacaktır.  Biz de bu çalışmalarımızı yakinen takip ediyor olacağız" şeklinde konuştu.

Yayın Tarihi: 30 Ocak 2021 | Yayın Saati: 16:29:23