MEMURA VE EMEKLİYE YÜZDE 70 ZAM YAPILMALI

MEMURA VE EMEKLİYE YÜZDE 70 ZAM YAPILMALI

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, asgari ücrete yapılan son zamların olumlu bir gelişme olduğunu ama yeterli olmadığını, mevcut hayat şartlarında emekliye ve memura geçinebilmesi için en az yüzde 70 zam yapılması çağrısında bulundu.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Diyarbakır’da bir otelde gerçekleştirilen basın toplantısında konuştu.

 

Mekke ve Medine’den sonra en fazla sahabe kabrinin bulunduğu Diyarbakır’a gelmekten dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Genel Başkanımız, kardeşlik ve birlik mesajı vererek her kesimden insanımızı sevgi ve saygıyla ile kucakladığımızı söyledi.

 

Bölge insanının emperyalist güçlerin bölgeyi parçalama planlarına 1000 yıldır gösterdiği duruşun çok önemli olduğunu hatırlatan Genel Başkanımız Erbakan, aynı duruşun bundan sonra da gösterilmesi ve güçlü ve lider ülke Türkiye hedefi doğrultusunda kararlılıkla yürünmesi gerektiğini belirtti. Yeniden Refah Partimizin Millî Görüş’ün kurucu lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ‘Kürt ve Türk’ü ayırırsanız ortada ne Türk ne de Kürt kalır. Ama Türk ve Kürt birlik olursa karşısında kimse duramaz’ düsturu doğrultusunda hareket ettiğimizi vurguladı.

 

 

Emekliye ve Memura Yüzde 70 Zam Yapılmalı

İşsizlik ve geçim derdinin bölge insanının ve milyonlarca insanımızın en önemli sorunu olduğunu belirten Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan; işçi, çiftçi, emeklinin ve esnafın geçinemediğini söyledi. Ekonomik sorunların sorumlusunun 19 yıllık iktidarı boyunca borç faiz zam vergi ekonomisi uygulayan mevcut iktidar olduğunu savunan Erbakan, asgari ücrete yapılan son zamların olumlu bir gelişme olduğunu ama yeterli olmadığını, mevcut hayat şartlarından emekliye ve memura geçinebilmesi için en az yüzde 70 zam yapılması çağrısında bulundu.

 

 

İşsizlik ve Yoksulluğun Çözümü İçin Kaynak Paketlerimiz Hazır

Genel Başkanımız Millî Görüş’ün gerçek temsilcisi olarak iş bitirme belgesine sahip olduğuğumuzu belirterek, ülkenin mevcut sorunlarını çözmek adına atacağımız adımların; milli kaynak paketleri ve 81 ile yüzlerce proje kitaplarımızın hazır olduğunu ve dünyada ilk kez bir parti olarak daha iktidara gelmeden hatta seçime bile girmeden bunu hazırladığımızı söyledi.

 

 

Kayyum ve HDP’nin Kapatılması İstemi Terör Örgütünün Ekmeğine Yağ Sürüyor

Bir gazetecinin belediyelere atanan kayyumlar ile ilgili sorusu üzerine Genel Başkanımız Erbakan, “Belediyelere kayyum atanması çok hassas bir süreç. Mutlaka iddialara yönelik somut delillerin hızlı bir şekilde ortaya konulması lazım. Belediye başkanlarının teröre desteği var ise somut delilleri ile ortaya konulması lazım. Halkın kafasındaki soru işaretleri en açık bir şekilde giderilmelidir. Belediyelere kayyum atanması ve HDP’ye karşı kapatma davasının açılması terör örgütü PKK’nın ekmeğine yağ sürüyor. Örgüt bunu siyasi propaganda malzemesi olarak kullanıyor. Dediğimiz gibi bu konuda somut delillerin net ve hızlı bir şekilde ortaya konulması lazım.”

 

 

Hiçbir İttifaka Kapımızı Bugünden Kapatmamız Doğru Olmaz

İttifaklar konusundaki soruya ise Genel Başkanımız Erbakan, bu konuda seçime yakın zamanda karar verileceğini, gönlümüzden geçenin tek başına girmek olduğunu ama hiçbir ittifaka da kapıyı bugünden kapatmadığımızı belirtti.    

 

 

 

 

  

Yayın Tarihi: 26 Aralık 2021 | Yayın Saati: 16:07:40