Meclis’te olup hayra motor, şerre fren olma görevimizi daha etkili şekilde yapacağız

Meclis’te olup hayra motor, şerre fren olma görevimizi daha etkili şekilde yapacağız

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Sayın Cumhurbaşkanı ile prensipler konusunda uzlaştık.  Bu seçimle beraber inşallah meclise girip bunların takipçisi olacağız. Mecliste olup hayra motor, şerre fren olma görevimizi çok daha etkili bir şekilde yapacağız.” dedi.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, TRT Haber'de canlı yayın programına konuk olarak Cumhur İttifakı'na katılmaya ilişkin süreci değerlendirdi.

 

 

‘Mutabakata vardığımız maddeler bizim ana söylemlerimiz’

Genel Başkanımız Erbakan'ın konuşmasından önemli satır başları şöyle;

 

“Biz Yeniden Refah Partisi olarak ilk kurulduğumuz günden beri söylediğimiz söz vardı. Bu da biz mevcut iktidar gitsin de ne olursa olsun diyen bir parti değiliz. Biz iktidar düşürülsün, ondan uzaklaşılsın diye siyaset yapmıyoruz. Projelerimiz var, planlarımız var bunlar yapılsın diye uğraşıyoruz.

 

Bunları başka partiler yapmasın biz yapalım gibi bir inadımız da hiç olmadı. Prensiplerimiz dediğimiz mutabakata vardığımız maddeler bizim yıllardır ana söylemlerimiz.

 

‘Cumhur İttifakı’nın iktidarı kazanması halinde bu mutabakatın olması için çaba göstereceğiz’ sözünü aldıktan sonra böyle bir inat peşinde olmamız mümkün olmaz.

 

 

'Cumhurbaşkanı ile prensipler konusunda uzlaştık'

Bu seçimle beraber inşallah meclise girip bunların takipçisi olacağız. Cumhurbaşkanı ile prensipler konusunda uzlaştık. Böyle bir adım attık. Ülkemizin 60-70 yıl sonra yeniden CHP zihniyetine teslim edilmesine vesile oluruz suçlamasıyla muhatap olmak istemedik.

 

 

'Çizgimizle Millet İttifakı'nın görüşü taban tabana zıt'

Milli Görüş çizgimizle Millet İttifakı’nın görüşü taban tabana zıt. Millet İttifakıyla ilgili bizim eleştirilerimiz uzun zamandır var.

 

Millet İttifakı’nın en büyük partisinin genel başkanına soruluyor; ‘LGBT'nin Türk aile yapısına zararı var mı? 'Ne münasebet Türk aile yapısına bir zararı yoktur' diyor.

 

Buraya kadar saydıklarımızın bizim Milli Görüş çizgimize uymasının imkanı yok. '4-6 yaş arasındaki çocuklara Kuran öğretmek çağ dışılıktır. Böyle bir şeye müsaade edilemez' yine Millet ittifakının görüşüdür.

 

Yine bir diğer genel başkan iktidar olduğumuzda 'İHA'lara SİHA'lara dokunacağız' diyor. İHA'lar SİHA'lar Erbakan Hocamızın en önemli projelerindendir.

 

Diğer taraftan da ‘bizim şu deklarasyonda ortaya koyduğumuz maddeler temel söylemlerimiz.’ diyor. 'İlk işimiz İstanbul Sözleşmesi'ni yeniden yürürlüğe koymak' diyor. İstanbul Sözleşmesi'nin maddesi Milli Görüş'e aykırıdır. 'Bunu gelir gelmez tekrar getireceğim' diyor. Milli Görüş partisi olan bir parti buna nasıl tamam diyor.

 

 

‘Saadet Partisi Milli Görüş’ü temsil etmiyor’

Biz partimizi kurduğumuzdan beri dedik ki 'Saadet Partisi'nin Milli Görüş’ü temsil edecek yetkisi kalmamıştır.' Zaten partimizi kurmamızın sebebi de onların Milli Görüş’ü temsil edememesidir.

 

Bizim eksik gördüğümüz noktaları mutabakat metnimize yazdık. Eksikleri tamamlamak için, yanlışları düzeltmek, doğruyu da tebrik etmek için çıktık yola.

 

 

“7 kocalı hürmüz sistemine tepki”

‘8 başlı bir sistemi getireceğim’ diyorsunuz. Genel başkanlardan birisi ifade etti, 'Biz sıradan bir başkan yardımcısı olmayacağız' dedi. Şimdi siz hepsinden onay alacaksınız. Anayasada karşılığı olmayan bir şekilde 7 kişiden onay alacak. Sizin en büyük vaadiniz yeniden parlamenter sisteme dönmek; ama bir yandan da başkan yardımcılığı üzerinden bir seçim yürütüyorsunuz. Nereden baksanız bir tutarsızlık.

 

 

Meclis’te olursa hayırlara vesile olup şerlere fren olacağız

Erbakan Hocamızın çizgisini devam ettirmek demek onun savunduğu prensipleri hayata geçirmek demek. Biz de inşallah güçlü bir şekilde mecliste temsil edilerek bunların yapılması için takipte olacağız. Mecliste olursak çok daha büyük hayırlara vesile olup şerlere fren olacağız.”

 

Yayın Tarihi: 27 Mart 2023 | Yayın Saati: 16:13:13