KARS KONGRESİNDE COŞKU SELİ

İktidara geldiğimizde işçi, memur ve emekli maaşlarına yüzde 50 zam yapacağız.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ı şehre girmeden büyük bir konvoyla karşılayan Kars İl Başkanlığımız konvoyu göz doldurdu. Konvoy boyunca Karslıların sevgi gösterileri ile karşılaşan Genel Başkanımız milletimizle buluşmanın memnuniyeti ile halkımızı selamladı.

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Kars Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen Kars 1. Olağan Kongre'mizde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin farklı illerinde kongreler yaptığımızı ve güçlü bir şekilde seçimlere katılacağımızı ifade etti.

Küçükleri büyük, büyükleri küçük gösteren sirk aynası medyayı eleştiren Genel Başkanımız, şöyle konuştu:

"Yeniden Refah Partisi'ne 'FETÖ ile terör ile iş birliği yapıyor' demeleri imkânsız. Yeniden Refah Partisi'ne 'CHP'nin arkasına takıldı ve geçmişi karanlık', ne olduğu belli değil diyemezler. 'Ajandası gizli ne yapacağı belli değil, söyledikleri boş, konuştuklarının içi boş' diyemezler. 'Yeniden Refah Partisi'nin dış güçlerle bağlantısı var' diyemezler. Böylece Yeniden Refah Partisi'ne takacak bir kulp yok."

Erbakan, kısa sürede 81 ilde 805 ilçede teşkilatlarımızın kurulduğunu ifade ederek, pandemi sürecinin araya girmesine rağmen 64 ilde kongre yaptığımızı dile getirdi.

Türkiye siyaset tarihinin en büyük kongresini 40.000’den fazla kişinin katılımıyla yaparak seçime girme hakkını kazandığımızı anlatan Genel Başkanımız, şunları kaydetti:

"İktidara geldiğimizde işçi, memur ve emekli maaşlarına yüzde 50 zam yapacağız. İnşallah gelir gelmez emeklinin, işçinin, memurun maaşları üzerinden alınan bütün vergileri kaldıracağız. Elektrik, su, doğal gaz gibi temel insani ihtiyaçları belli bir asgari seviyeye kadar 83 milyona ücretsiz olarak vereceğiz. Tüm emeklilik ve sağlık sigortalarının kapsamı genişletilecek ve aynı zamanda miktarı artırılacak."

Konuşmanın ardından tek listeyle gidilen seçimde, Yeniden Refah Partisi Kars İl Başkanlığına İbrahim Çelik seçildi.

Kongreye, CHP, İYİ Parti, Deva ve Gelecek partililerinin il başkanları ile bazı yöneticileri de katıldı.

Sadece seçim zamanı değil, geçim zamanı da milletimizle beraberiz diyerek, esnaf ziyaretlerinde bulunan Genel Başkanımız Anadolu insanının samimiyetinin, fedakârlığının ve cefakârlığının her adımda müşahade etmek gelecek adına umutlarımızı ve enerjimizi her daim tutmamamızı sağlıyor diyerek vatandaşlarımızla kucaklaştı.

 Kars İl Başkanlığımızın da açılışını yapan Genel Başkanımız aynı heyecanla çalışacağız, milletimize gideceğiz ve ilk seçimde milletimize hizmet için 17 Kasım sürprizi gibi yeni bir sürpriz yapacağımızı ifade etti.

Yayın Tarihi: 3 Ekim 2020 | Yayın Saati: 21:40:26