İLK İŞ ÇİFTÇİYE, MEMURA, İŞÇİYE YÜZDE 100 MAAŞ ZAMMI YAPACAĞIZ

İLK İŞ ÇİFTÇİYE, MEMURA, İŞÇİYE YÜZDE 100 MAAŞ ZAMMI YAPACAĞIZ

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan yaptığı açıklamada iktidara geldiğimizde ilk iş olarak emekliye, işçiye, memura yüzde 100 zamla iş başı yapacağımızı ve esnafa da 50 bin TL hibe vereceğimizi söyledi. Genel Başkanımız, çiftçinin, esnafın, öğrenim kredisi alan öğrencilerin ve vatandaşların bankaya olan borç faizlerini de 1 sefere mahsus olmak üzere sileceğimizi belirtti.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, ‘Anadolu Buluşmaları’ kapsamında 2 günlük program için gittiği Düzce’de, Cuma namazı sonrası coşkulu bir kalabalığa hitap etti.

 

 

Asgari Ücrete Yapılan Zam Daha Vatandaşın Eline Geçmeden Eridi

 

Tüm Türkiye’yi karış karış dolaştığımızı, sadece seçim zamanı değil geçim zamanı da esnafın çiftçinin vatandaşın yanında olduğumuzu söyleyen Genel Başkanımız, ülkenin en önemli sorunlarından birinin 10 milyona yaklaşan işsiz sayısı olduğunu belirtti.

 

Genel Başkanımız Erbakan, yapılan asgari ücret zammının da yeni yılla birlikte başta elektrik, doğalgaz olmak üzere yapılan zamlarla eridiğini ifade ederek, “Malumunuz asgari ücret 4250 TL oldu. Son açıklanan açlık sınırıyla beraber gerçek enflasyonun yüzde 80 olduğu bir durumda asgari ücrete yapılan yüzde 50 zam daha 7 milyon çalışanın eline geçmeden eridi. Emeklinin durumuna bakıyorsunuz, açlık sınırının 4600 TL olduğu bir ülkede emekliye verilen 2500 TL karnını bile doyurmaya yetmez. Esnafımızın durumu da içler acısı. Biz Anadolu’da esnaf ziyareti yaparken boş dükkanlarla karşılaşıyoruz. Esnaf iş yapamıyor. Adeta sinek avlıyor. Esnafımız evde boş oturacağına dükkâna geldiğini söylüyor. Bu kiralarla, bu vergilerle, bu elektrik doğalgaz zamlarıyla iş yapması mümkün değil ki. 2020 yılında 99 bin, 2021 yılında 70 binden fazla esnafımız kepenk kapattı. Çiftçimiz ise bu mazot fiyatıyla sene başından bu yana yüzde 600 zamlanan gübre fiyatıyla bir şey ekmesi zaten mümkün değil.” şeklinde konuştu.

 

 

2022 Yılında 240 Milyar TL Faiz Ödeyecek İktidarın Bu Sorunları Çözmesi Zor Görünüyor

 

‘Bütün bu sorunları çözmesi gereken mevcut iktidardır.’ Diyen Genel Başkanımız Dr. Erbakan, “Esnafa faizsiz 50 bin- 100 bin TL hibe vereceksin, can suyu olacaksın. Emekliye, memura, işçiye bu şartlarda yüzde 100 zam yapıp alım gücünü artıracaksın ki piyasa canlansın. Çiftçinin tarımda kullandığı mazottan, sulama için kullanılan elektrikten vergi alınmamalı. Taban fiyatları Erbakan Hoca gibi yüzde 250 arttırılmalı. İthalatın değil tarımda yerli üretimin teşvik edilip desteklenmesi gerekir. Faizli borç değil, çiftçimize de hibe verilmesi gerekir. Tabii 2022 yılında 240 milyar TL faiz ödeyecek bu hükümette bu dediklerimizin yapılması maalesef çok zor görünüyor.” ifadelerini kullandı.

 

 

Ekonomik Darboğazdan Çıkış İçin Kaynak Paketlerimiz Hazır

 

Bu ekonomik darboğazdan çıkış için hazırladığımız 150 milyar dolarlık kaynak proje kitabını işaret eden Genel Başkanımız, borçsuz, faizsiz, ek vergi koymadan bulunacak kaynağı 83 milyona aktaracağımızı söyledi.

 

Genel Başkanımız Erbakan şöyle devam etti:

 

“Biz Yeniden Refah Partisi olarak iktidara gelir gelmez Emekliye işçiye memura yüzde 100 maaş zammı yaparak işe başlayacağız. Yüzde 50 ile kapağı açtık yüzde 70’e çıkardık, son ekonomik gelişmelerle birlikte o da yetmez dedik şimdi yüzde 100 yapacağız diyoruz. Çünkü enflasyon yüzde 80 olmuş. En az yüzde 100 yapacaksın ki milletin karnı doysun. Yine bu bulacağımız kaynakla işbaşına gelir gelmez esnafımıza 50.000 TL hibe vereceğiz. Koskoca pandemi geçti esnafa 500 TL 1000 TL çiklet parası destek verildi. Bizi kıskanan Almanya esnafına kapalı olduğu dönemde cirosunun yüzde 75’ini verdi. Yine bu kaynakla çiftçimizin, köylümüzün kooperatife ve bankaya olan faiz borçlarını 1 seferliğe mahsus olmak üzere sileceğiz.  Küçük esnafımızın bankaya olan borçlarının faizini, vatandaşın bankaya olan borçlarının faizini ve öğrencilerimizin öğrenim kredilerini borçlarının faizini sileceğiz. Milletin adamı böyle olur.”

 

Yayın Tarihi: 17 Ocak 2022 | Yayın Saati: 11:48:04