İKTİDARIMIZDA BİRDEN FAZLA MAAŞ ALAN BÜROKRAT OLMAYACAK

İKTİDARIMIZDA BİRDEN FAZLA MAAŞ ALAN BÜROKRAT OLMAYACAK

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, iktidara gelir gelmez memur, işçi ve emeklilere yüzde 70 zam yapacağımızı, milyonluk makam aracı ve makam odası israfına son vereceklerini, kamuda birden fazla maaş alan bir tane bile bürokratın kalmayacağını söyledi.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Kütahya Simav İlçesi 1. Olağan Kongresi’mizde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

 

Sözlerine Kütahya girişinden itibaren coşkulu bir şekilde karşılayan Simav ilçe binası açılısında adeta miting havası yaşatan partililere teşekkür ederek başlayan Genel Başkanımız Erbakan, Anadolu’nu her köşesinde karşılaştıkları bu kalabalıkların yaklaşmakta olan güzel günlerin işareti olduğunu ifade etti.

 

İktidarın doğrularını doğru yanlışlarına yanlış diyeceğiz

Genel Başkanımız kongrede şunları söyledi:

 “Biz siyasete nezaket ve zarafet getireceğimizi, doğruya doğru yanlışa yanlış diyeceğimizi ifade ettik. Diğer muhalefet partileri gibi sabahtan akşama sadece eleştiri değil, siyasi rakibimiz de olsa İktidarın doğru işlerini alkışlayacağımızı belirttik. Mesela askeri vesayetin ortadan kalkması, başörtüsü zulmü gibi çağdışı bir uygulamanın kaldırılmış olması, Ayasofya’nın açılması ve İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılması konusunda iktidarı alkışladık. Ancak tüm bunlar yanlış gördüklerimizi de söylemeyeceğimiz anlamına gelmez. Kul hakkı ile ilgili, adaletle ilgili özellikle paylaşımda adalet ile ilgili ise devletin kaynaklarının yanlış kullanılmasıyla ilgili yanlışlara asla susamayız. Çünkü susarsak vebal altında oluruz.”

 

Her şeyi dolar ile alıyoruz

Doların 10 lirayı geçmesine ilişkin, yıllık dış ticaret açığının 50 milyar dolardan fazla olmasından dolayı ithalata bağımlı bir ülke olduğumuzu hatırlatan Genel Başkanımız, gelecek günlerin bugünleri aratabileceğini ve doların düşmesi için bir sebebin olmadığını söyledi: “Yerli ürettiğimiz ürünlerin hammaddesinin yüzde 82 oranında ithal ediyoruz. Dolayısıyla döviz artıkça yerli dediğimiz mallarımızın maliyeti de artıyor. Basit hesapla enflasyon hissedilen yüzde 50 ise önümüzdeki senede döviz artmaya devam ederse enflasyon yüzde 60’ı geçebilir. Yani böyle giderse yaptığımız hesaba göre 2023’te ekmek 6 lirayı geçebilir. Sütün kilosu 17 lira etin kilosu 120 lirayı geçebilir. Eğer çok olağanüstü bir durum olmazsa bu rakamları görüp sandığa giden milletimiz iktidarı barajın altına bile itebilir. Döviz karşısında vatandaşın kaybı geçen yıla göre yüzde 50 yüzde 60 olurken imtiyazlılara ise Sayıştay’ın raporuna göre Karayollarınının verdiği yap işlet devret projelerinde Geçiş ücreti ve kur güncellemesinin yılda bir kereden ikiye çıkarılması sonucu üç projede şirketlere geçen yıl fazladan 884 milyon lira aktarıldı. Sözleşmelerde yapılan bu değişiklikler nedeniyle projelerin kamuya devredileceği tarihe kadar şirketlerin kasasına fazladan 2 milyar 549 milyon 982 bin TL gireceği Sayıştay tarafından hesaplanmakta.  Yani imtiyazlılara gelince hükümetimiz onu dövizin karşısında ezdirmiyor.” şeklinde konuştu.

 

 

Asgari ücretliye yüzde 70 zam sözü

Vatandaşın bir daha ‘elim kırılsaydı da oy vermeseydim’ dememesi için yapılacak ilk seçimde Yeniden Refah Partisi’ne oy vermesi çağrısında bulunan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Oluşturacağımız kaynak paketleriyle ilk senemizde memura asgari ücretliye yüzde 70 zam yapacağız. Takip eden senelerde de enflasyonun en az yüzde 10 üzerinden zam vereceğiz. Gelir gelmez kamuda milyonluk araç ve makam saltanatına son vereceğiz ve Yeniden Refah döneminde devlette birden fazla maaş alan bir tane dahi bürokrat kalmayacak. Bunun da altını çizerek söylüyorum. İstanbul Sözleşmesinden çıkmamız yetmez. Sözleşme doğrultusunda çıkarılan başta 6284 sayılı kanun olmaz üzere hepsini yırtıp atacağız. Millî Görüş sözü veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi: 15 Kasım 2021 | Yayın Saati: 10:17:26