IĞDIR'DA ERBAKAN HEYECANI

 Ermenistan boyuna posuna bakmadan, içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıya bakmadan boyundan büyük işlere kalkışıyor.

Genel Başkanımız, Iğdır Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen Iğdır 1. Olağan Kongremize katıldı.

Genel Başka Yardımcılarımız, çevre il ve ilçe başkanlarımızın yanı sıra Iğdırlıların yoğun ilgi gösterdiği kongremiz coşkuyla gerçekleştirildi.

Kongrede katılımcılara hitap eden Genel Başkanımız son günlerde gündemin en önemli başlıklarından olan Ermenistan’ın işgal girişimleri hakkında şu ifadeleri kullandı.

"Ermenistan boyuna posuna bakmadan, içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıya bakmadan, boyundan büyük işlere kalkışıyor" diyen Genel Başkanımız, "Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan utanmadan, sıkılmadan çıkmış ateşkes için 7 tane şart koşmuş, bu şartlar kaldırılırsa saldırıları durduracağını söylüyor. Sen 7 şartı bırak önce 1992 yılında işgal ettiğin Azerbaycan'ın Karabağ topraklarından çık." ifadelerini kullandı.

"Ermenistan alacaklı değil, borçlu"

Paşinyan'ın öne sürdüğü şartların kabul edilemeyeceğini vurgulayan Genel Başkanımız, şunları kaydetti:

"Bir de utanmadan sıkılmadan şart koşmaya çalışıyorsun. Sen alacaklı değil, tam tersine borçlusun. 30 yıldır Azerbaycan'ın toprağına çökmüşsün hala saldırı yapmaya çalışıyorsun. Tabii ki Türkiye olarak Azerbaycan'ın arkasında olmamız yetmiyor. Nedeni şudur, Ermenistan arkasına Avrupa'yı, Rusya'yı, Fransa'yı, Amerika'yı alıyor. Öyleyse bizim de arkamıza 57 Müslüman ülkeyi, İslam âlemini almamız, D-8'i canlandırmamız, D-60'ı mutlaka hayata geçirmemiz lazım. Bu olmadığı zaman 6 milyonluk Yunanistan bile problem haline geliyor. Çünkü arkasında dış güçler var, batılı devletler var."

Konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimde, Iğdır İl Başkanlığımıza Ali Seyyar bey seçildi.