Herhangi bir ittifakta olmayacağız! Cumhurbaşkanı adayıyım

Herhangi bir ittifakta olmayacağız! Cumhurbaşkanı adayıyım

 

 

genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı’nın davetine ilişkin yaptığı açıklamada, "Yetkili kurullarımız ve teşkilatlarımızla gerçekleştirdiğimiz çok kapsamlı ve detaylı müzakereler sonucunda 14 Mayıs seçimlerinde herhangi bir ittifak içerisine girmeyeceğiz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de cumhurbaşkanı adayı olarak başvurumu gerçekleştireceğim.” dedi.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimine yönelik Türkiye’nin günlerdir merakla beklediği kararı açıkladı.

 

 

‘Milletimizin yüzünü yine Refah ile güldüreceğiz’

Merakla beklene ittifak kararına ilişkin Genel Başkanımız Erbakan şunları söyledi:

 

“Sizi 21. asrın Erbakanları olarak selamlıyorum. Sizleri sadıklar, kardelenler ve bu hak davanın delileri olarak selamlıyorum. Erbakan Hocamız 1960 yılında bu kutlu davayı başlattı. Allah ondan razı olsun. Yeniden Refah Partimiz kısa zamanda büyük bir yol almıştır.  Milli Görüş sancağı asla yere düşmeyecektir. Yeniden Refah Partisi yapıcı muhalefet anlayışıyla, Milli Görüş çizgisinden asla ödün vermeyen vakarlı duruşuyla çok kısa sürede milletimizin teveccühüne mazhar olmuştur. Aynı heyecanla bugün de yeniden Refah Partimiz yoluna emin adımlarla devam etmektedir. Bu yürüyüşte Partimiz kısa zamanda büyük mesafe almıştır. Kamuoyu bunun bilincindedir. En güçlü teşkilatların kurulması. En son 6 Kasım'da Ankara Arena'da gerçekleştirdiğimiz kongremiz 65 bin insanın katılımıyla Türk siyaset tarihine geçen bir kongre olarak geçti. Çok ciddi bir siyasi aktör olarak ciddi siyasi güç olarak girdiğimizin açık göstergesidir. Erbakan hocamız vefat ettiği zaman film bitti zannetmeyin demiştik, film yeni başlıyor.

 

Milletimiz Yeniden Refah Partisi'ni özlemektedir, istemektedir. Türkiye ile ilgili somut çözüm önerilerimiz hazır. İlk 100 gün icraatlerimiz kitabımız hazır. Milletimizin yüzünü yine Refah ile güldüreceğiz.”

 

 

‘Seçimlere tek başımıza gireceğiz. Partimizin cumhurbaşkanı adayı benim’

Genel Başkanımız, 14 Mayıs’ta seçimlere parti olarak tek başına gireceğimizi ve kendisinin de cumhurbaşkanı adayımız olduğunu belirterek şöyle devam etti:

 

“Yetkili kurullarımız ve teşkilatlarımızla gerçekleştirdiğimiz çok kapsamlı ve detaylı müzakereler sonucunda 14 Mayıs seçimlerinde herhangi bir ittifak içerisine girmeyeceğiz. Seçimlere tüm seçim bölgelerinde herhangi bir ittifaka dahil olmadan girme kararı almış bulunuyoruz.  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de cumhurbaşkanı adayı olarak başvurumu gerçekleştireceğim. Cumhurbaşkanı adayı olarak bendeniz bugün yüksek seçim kuruluna başvuracağım.”

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan YSK’ya başvurusunu yaptı

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, kararını açıklamasının ardından Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Seçimi'nde, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvurusunu yapmak üzere YSK’ya geçti. Başvuru sonrası YSK önünde de açıklama yapan Genel Başkanımız, "Yeniden Refah Partisi olarak milletvekili seçimlerine bütün bölgelerde herhangi bir ittifaka dahil olmadan müstakil olarak girme kararı aldık. 14 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde de Yeniden Refah Partimizin cumhurbaşkanı adayı olarak bendeniz biraz evvel Yüksek Seçim Kurulumuza başvurumuzu yaptım." diye konuştu. Seçimlerin ikinci tura kalması halinde bir ittifak yapılıp yapılmayacağına dair soru üzerine Genel Başkanımız Erbakan, seçimlerin ikinci tura kalması halinde parti içinde konuşulacağını bildirdi.

 

 

Yayın Tarihi: 20 Mart 2023 | Yayın Saati: 17:50:29