HER PLATFORMDA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

HER PLATFORMDA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar ya da diğer bir ifade ile EYT, 1999 yılında emeklilik yaşını yükselten 4447 sayılı kanun ile ortaya çıkmıştır. 8 Eylül 1999 tarihine kadar emeklilik şartı, kadınlar için 20, erkekler için ise 25 yıl sigortalılık şartı ile birlikte 5000 prim günüydü. 8 Eylül 1999 tarihinde çıkartılan kanun ile emekli olabilmek için yaş şartı getirildi.

Üstünden geçen yıllara ve bu yıllarda yapılan birçok seçime rağmen, Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın kazanılmış haklarını elinden alan bu yasa ile ortaya çıkan mağduriyetler tüm seçim öncesi vaatlerine rağmen çözülmedi, çözülemedi. Yasanın çıkartılmasının üzerinden geçen 21 yılda bir adım atılamadı.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar zaman içerisinde dernekleşerek birçok etkinlik ve dev mitingler gerçekleştirdi. Birçok siyasi ve iktidar temsilcisinin kameralar önünde defalarca söz vermesine rağmen mağdurlar için müjdeli haber bir türlü gelmedi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Başkanı Gönül Boran Özüpak ve Yönetim Kurulu üyeleri bugün (16.10.2020) Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ı İstanbul İl Başkanlığı’mızda ziyaret etti.

Dernek Başkanı Özüpak ve üyelerin süreç hakkında sundukları bilgiler ve destek taleplerini dikkatle dinleyen Genel Başkanımız her platformda bu mağduriyeti dillendirdiğimizi ifade ederek şunları kaydetti.

“Biz Milli Görüş olarak her zaman öncelikli olarak herkesin refahını ve hakkın sahibine teslim edilmesini savunuyoruz ve tüm çabamız bunun içindir. Güçlünün değil haklının sözünün geçtiği adil bir düzen kurulması gerekliliğini daima ifade ediyoruz. Hak sahibine hakkının teslim edilmemesi zulümdür. Emeklilikte Yaşa Takılanlar şeklinde ifade edilen vatandaşlarımızın haklarının verilmemesi ve mağduriyetin 21 yıla rağmen sürüyor olması izah edilemez bir durumdur. Biz Yeniden Refah Partisi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada her platformda Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ın mağduriyetlerini dillendirmeye, yetkililer nezdinde gerekli girişimleri yapmaya devam edeceğiz. Mağduriyetler yine de giderilemezse yapılacak Genel seçimlerde yetkiyi alır almaz ilk olarak yapacaklarımızdan biride Emeklilikte Yaşa Takılanlar’a haklarını iade etmek olacaktır.”

Yayın Tarihi: 16 Ekim 2020 | Yayın Saati: 21:22:25