HATİCE NERMİN ERBAKAN HANIMEFENDİ KABRİ BAŞINDA ANILDI

HATİCE NERMİN ERBAKAN HANIMEFENDİ KABRİ BAŞINDA ANILDI

 

Erbakan Vakfı İstanbul İl Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın da katıldığı Erbakan Hocamızın mücadele arkadaşı ve yoldaşı Hatice Nermin Erbakan Hanımefendi medfun bulunduğu Merkez Efendi Mezarlığı’nda kabri başında anıldı.

İstanbul il teşkilatlarımız, Erbakan Vakfı üyeleri ve çok sayıda vatandaş Cuma namazı sonrası Merkez Efendi Mezarlığı'na geldi. Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrası Hatice Nermin Erbakan Hanımefendi'nin ruhu için indirilen hatimlerin duası kabri başında toplu şekilde edildi.

Dua sonrası anma programına katılanlara teşekkür eden Genel Başkanımız Dr Fatih Erbakan; ''Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamıza yoldaşlık eden, evlatlarını da aynı irade ile yetiştiren Hatice Nermin Erbakan annemizi rahmetle yâd ediyoruz'' ifadelerini kullandı.

DAVASINA ADANMIŞ BİR HAYAT

Genel Başkanımız, "Nermin annemiz, millete ve ümmete hizmet yolunda yaptığı çalışmalarda Erbakan hocamıza yoldaşlık etmenin yanında, eş ve anne olma görevlerinden asla ödün vermemiştir. Dava şuuruna sahip bir ömür sürmüştür. Nermin Erbakan annemiz, en çok İslam dünyasının içinde bulunduğu duruma üzülür ve Müslümanların içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması için sürekli dua ederdi. Milli Görüş Hareketi'nin başarıya ulaşacağına inanan ilk insanlardandı. Milli Görüş davasına adanmış bir hayat yaşadı" diye konuştu.

 

Yayın Tarihi: 24 Ekim 2020 | Yayın Saati: 13:17:22