GÜMBÜR GÜMBÜR İKTİDARA YÜRÜYORUZ!

GÜMBÜR GÜMBÜR İKTİDARA YÜRÜYORUZ!

 

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Yargıtay'ın açıkladığı verilere göre geçen ay üye sayısını en çok artıran parti olduğumuzu, bu ay da şimdiden üye sayısında rekor kırdığımızı belirterek,  "Yeniden Refah Partisi olarak her geçen gün daha da güçlenerek gümbür gümbür iktidara yürüyoruz" dedi.

 

 

Çorum Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen 2. Olağan İl Kongremizde büyük bir kalabalığa hitap eden Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, il kongrelerimizin, parası ve havası bol olan bazı siyasi partilerin büyük kongrelerinden daha kalabalık şekilde yapıldığını söyledi.

 

 

Yeniden Refah İktidarının ayak sesleri

Geçen ay üye sayısında rekor kırdığımızı ve bu ay şimdiden bu rekoru geçtiğimizi, üye sayısındaki artışın iktidara yürüyüşümüzün bir göstergesi olduğunu ifade eden Genel Başkanımız Erbakan, "Milletimiz, İslam alemi, tüm ezilenler ve mazlumlar Millî Görüş iktidarını özlemiştir. Cenabı Allah'a şükürler olsun ki Millî Görüş’ün yeniden şahlanışın, Yeniden Refah'ın iktidarının ayak sesleri duyulmaya başlamıştır elhamdülillah." ifadelerini kullandı.

 

Hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren Genel Başkanımız, iktidara geldiğimizde zam, vergi artışı yaşanmayacağını, vatandaşın banka borçlarının faizlerini silip, ana parayı da uzun vadeyle yapılandıracağımızı ilan etti.

 

 

Vatandaşı E-haciz ile nefes alamaz hale getirdiler

Yandaşların ve müteahhitlerin milyarlık vergi borçlarını silen, Amerikan Cargill’e özel vergi muafiyeti çıkaran iktidarın, vatandaşı, öğrencileri, prim ve vergi borcunu yapılandırdığı halde ödeyemeyen küçük esnafı e-hacizlerle nefes alamaz hale getirdiğini söyleyen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “İktidarın 2020 yılında tapu dairelerinde e-hacizle el koyduğu tapu sayısı 3 milyon 737 bin iken, 2021’de e-haciz uygulanan tapu sayısı 5 milyon 431 bine yükseldi. Vergi ve SGK yapılandırmasında iki taksit ödeyemediği için e-haciz uygulanan banka hesabı sayısı ise 2020’de 3,3 milyon iken, 2021’de 4,6 milyona çıktı. Kredi Yurtlar Kurumu’ndan öğrenimi sırasında öğrenci kredisi kullanan, üniversiteyi bitirdikten sonra iş bulamayan gençlere karşı “e-haciz yağmuru” başlatan KYK’nın yasal takip başlattığı gençlerin sayısı da 5 milyonu aştı. Kredi çekerek borcunu kapatmak isteyenler, hesapları e-hacizle bloke edildiği için kredi talepleri de reddediliyor. Bizim İktidarımızda, işletmeleri, küçük esnafı, vatandaşımızı batıran, yokluğa mahkûm eden, bu gayri insanı e-haciz uygulamasını derhal sona erdireceğiz. Kimsenin bankadaki parasına, kendisinin ve ailesinin rızkına e-hacizle el konulmayacak, bloke edilmeyecek. Borçların faizleri silinip sıfırlanacak, ana para ödemesi de en makul ve uzun vadeli şekilde yapılandırılacak.” diye konuştu.

 

 

Kamuda mülakat uygulamasına son vereceğiz

İktidarın kamu personeli alımlarında uygulamış olduğu yöntemlerin kamuoyunda çok büyük tepkilere yol açtığını belirten Genel Başkanımız Erbakan, bu adaletsizliğe son vereceklerini belirterek şöyle devam etti:  

 

“Yeniden Refah Partisi olarak yapılacak ilk seçimlerde Allah’ın izni ile iktidar olacağız ve kamuya personel alımlarında büyük bir adaletsizliğe ve zulme sebep olan mülakat uygulamasına son vereceğiz. Mülakat ile kamuya personel alma dönemi sona erecek. KPSS’den belirlenen taban puanı alan memur adayları, kadro açan kurumlar arasından tercih ettikleri kurumlar tarafından, kurum çalışmalarını esas alan teknik bir yazılı sınava tabi tutulacaklar.  Bu yazılı teknik sınavda alınan başarı puanına göre adaylar sıralanacak.”   

 

Yayın Tarihi: 19 Haziran 2022 | Yayın Saati: 11:52:16