GENEL BAŞKANIMIZIN 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI AÇIKLAMASI

İstanbul ve Anadolu’nun birçok kesimini kapsayan, her türlü insaf, insanlık ve hukuk ölçüsü dışındaki  işgal teşebbüsleri karşısında, 19 Mayıs 1919’da bağımsızlık ve milli iradenin hakimiyeti için Samsun’dan başlatılan milli mücadele aziz milletimizin kurtuluş ve istiklâl yolundaki hissiyatının müstesna bir tezahürüdür.

Ülkemizin ve milletimizin bir daha böyle acı bir durumla karşı karşıya kalmaması için gerekli her türlü tedbiri siyasi, askeri, ekonomik, teknolojik ve sosyal alanlarda almamız kaçınılmaz bir zarurettir.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı idrak ettiğimiz bu günde, gençlerimizin, yeni nesillerimizin bundan yüzbir yıl önce ülkemizi işgale kalkışan dış güçlerin eliyle üretilen manevi zehirlerden korunmasının, manevi ifsada karşı neslimizin muhafazası için en ciddi tedbirlerin hayata geçirilmesinin, yeni nesillerimizin bilimsel ve teknik kalitesi yüksek, aynı zamanda ahlaki ve manevi kalitesi yüksek nesiller olarak yetiştirilmesi için gerekli adımların atılmasının hayati öneme sahip olduğunu özellikle ifade etmek istiyoruz.

Bunlarla birlikte, ülkemizdeki milyonlarca genç işsizimize, 1,3 milyon üniversite diplomalı işsiz gencimize istihdam imkanı sağlandığında, onlara daha iyi yaşam koşulları ve daha iyi bir gelecek sunulduğunda bu ülkenin gençlerinin gençlik bayramını daha da coşkulu kutlayacakları gerçeğinin de altını çiziyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle “Vatan sevgisi imandandır” sözünden hareketle, emperyalist güçlerin vatanımızdan kovulması, milletimizin ve ülkemizin selameti için başlatılan yürüyüşün 101. yıldönümünde
milletimizin ve gençlerimizin bayramını en kalbi duygularla kutluyor, aziz vatanımız  için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi saygıyla anıyor ve kendilerine Yüce Rabbimiz’den rahmet diliyoruz.

 

Dr. Fatih Erbakan
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı