Genel Başkanımız ve İstanbul Milletvekilimiz Dr. Fatih Erbakan mazbatasını aldı

Genel Başkanımız ve İstanbul Milletvekilimiz Dr. Fatih Erbakan mazbatasını aldı

 

Genel Başkanımız ve İstanbul Milletvekilimiz Dr. Fatih Erbakan, 28. Dönem Milletvekili  mazbatasını İstanbul İl Seçim Kurulu’na giderek teslim aldı.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan liderliğinde Yeniden Refah Partisi olarak ilk kez ve kendi logomuzla katıldığımız 14 Mayıs 28.  Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde aldığımız oy oranı ile büyük başarı göstererek milletimizin teveccühü ile İstanbul, Konya ve Kocaeli’nden 5 milletvekili çıkarmayı başardık.

 

Yeniden Refah Partimizin Genel Başkanı olarak İstanbul 2. Bölgeden milletvekili seçilen Genel Başkanımız Erbakan, mazbatasını Çağlayan Adliyesi’ndeki İstanbul İl Seçim Kurulu’na giderek teslim aldı.

 

 

‘21 yıl sonra Milli Görüş’ü kendi listemizle Meclis’e taşıdık’

Mazbatasını teslim aldıktan sonra çıkışta basın mensuplarına açıklama yapan Genel Başkanımız Erbakan, ‘’Bugün İstanbul 2. Bölgeden milletvekili seçildiğimize dair mazbatamızı İl Seçim Kurulu’ndan teslim aldık. Cenabı Allah hayırlı, mübarek eylesin. İstanbul 2. Bölgede bizleri bu göreve, milletvekilliğine layık gören halkımıza, seçmenlerimize en içten teşekkürlerimizi, şükranlarımızı iletiyoruz. Bu başarının sağlanmasında emeği geçen İstanbul Teşkilatımız başta olmak üzere tüm teşkilatlarımıza, bütün emeği geçen dava erlerine en içten şükranlarımızı sunuyoruz. Bize oy versin, vermesin tüm seçmelerimize, aziz milletimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu seçimlerle Milli Görüş uzun bir aradan sonra yeniden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, Yeniden Refah Parti’mizle temsil edilme hakkını kazanmış oldu. Aziz milletimiz bu yetkiyi, bu görevi bize verdi. Allah kendilerinden razı olsun. İnşallah mecliste ülkemiz, devletimiz, milletimiz için, İslam alemi ve insanlık için en hayırlı hizmetleri yapmayı Allah, Yeniden Refah Partisi milletvekilleri olarak bizlere nasip eylesin. Burada önemli bir diğer husus, Yeniden Refah Partimizin başka partilerin listesinden değil, kendi gücüyle ve kendi listesiyle seçim bölgelerinde seçime girerek bu 5 milletvekilini çıkarmaya hak kazanmış olması da son derece önemli bir olaydır.’’ şeklinde konuştu.

 

 

‘28 Mayıs’ta milletimiz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı daha büyük farkla seçecektir’

28 Mayıs Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimine ilişkin de konuşan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, ‘’İnşallah 2028’de de bu aziz millet Yeniden Refah Partimizi iktidara taşıyacaktır. 14 Mayıs seçimlerinde sadece Yeniden Refah Partimizin başarısı değil, Cumhur İttifakımız da belirgin bir başarı göstermiştir. Milletimiz, TBMM’de çoğunluğu açık farkla Cumhur İttifakı’na vermiştir. Bundan dolayı da milletimize şükranlarımızı iletiyoruz. Cumhur İttifakımızın Cumhurbaşkanı adayı Sayın Cumhurbaşkanımızı da ilk turda rakibinin 5 puan önünde tamamlamasını milletimiz sağlamıştır. Şimdi inşallah ikinci adımda, bu pazar günü 28 Mayıs’ta milletimiz tekrar gerekeni yapacak ve bu sefer daha büyük bir farkla Sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçecektir. Buna inanıyoruz. İnşallah dediğimiz gibi 28 Mayıs’ta milletimiz son noktayı koyacak ve Sayın Cumhurbaşkanımızı daha da büyük bir farkla seçmiş olacak. Böylece bu 2023 seçimleri hem Sayın Cumhurbaşkanımızın hem de Cumhur İttifakımızın zaferiyle tamamlanmış olacaktır’’ ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi: 27 Mayıs 2023 | Yayın Saati: 11:45:59