GENEL BAŞKANIMIZ KOCAELİ İL DİVANI'NA İŞTİRAK ETTİ

“Büyük Sürpriz Yapacağız”

Kocaeli İl Başkanlığımızca, hafta sonu Derince Mersincik Mesire Alanı’nda Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın katılımıyla İl Divan Toplantısı gerçekleştirdi. Programa Kocaeli İl Başkanımız Mehmet Aras, MKYK Üyemiz Davut Konakçı, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanımız Mehmet Enes Polat, Genel Merkez Çevre Komisyon Üyemiz Tansu Uzun, Sakarya eski Belediye Başkanı ve Marmara Bölge Sorumlumuz Ulvi Çavdaroğlu, Malatya İl Başkanımız Bilal Yıldırım, Düzce İl Başkanımız Nezir Merttürk, Zonguldak İl Sorumlumuz Basri Çayır, il ve ilçe yöneticileri ile teşkilatlarımız katıldı.

Divan’da ilçe başkanları raporlarını sunarken, Haziran ayı itibariyle Kocaeli’nin toplam üye sayısının 4 bin 327 olduğu belirtildi.

"Ümit bizde"

İl Başkanımız Mehmet Aras yaptığı konuşmada, “ Pandemi nedeniyle 3 aydır çalışmalarımız rölantide devam ediyor. Vites küçülttük. Bundan sonra mola yok seçime kadar çalışacağız. 81 ili tek tek dolaşarak Yeniden Refah diyeceğiz. Bir dahaki pikniği TBMM’nin bahçesinde yapacağız, hepinizi davet ediyoruz. Bu aydan sonra ceketleri, kravatları çıkaracağız. Yollara düşeceğiz. Milli görüşe seçmenleri davet edeceğiz. Bu ülkenin insanları karamsar ümit bizde. Biz illa iktidara geleceğiz demiyoruz. Ayasofya’yı milli görüşçüler açar” dedi.

Teşkilata çalışmalarından dolayı teşekkür etti

Aras’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan şu ifadeleri kullandı;

Uzun bir aradan sonra tam manasıyla bir araya gelerek bu toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Cenab-ı Allah bütün insanlığı, İslam Âlemini bu virüs sıkıntısından kurtarsın. Bu pandemi sürecinde bütün sıkıntılara kısıtlamalara rağmen çalışmalarını aksatmadan devam ettiren bütün teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz. Bu kritik süreçte doktorun hastanenin kapısından döndüğü, hastanın hastaneye gitmekten korktuğu bir durumda sizler kan verip can oldunuz. Ülkemiz milletimiz için canımızı da veririz; kanımızıda veririz anlayışına gelen bu hareketinizden dolayı teşekkür ediyorum.

“Maddi ve manevi kalkınmayı temin etmek koşmamız lazım”

Biz her zaman ne diyoruz bizim geçmişimiz başka hiçbir siyasi partiye nasip olmamıştır. 51 senelik geçmişimiz var. Erbakan hocamızın 42 senelik mücadelesi var. Niyet hayır olursa akıbet de hayır olur. Bu işi Allah rızası için yapan insanlar olarak ebetteki sadece dua etmek, sadece Cenabı Allah’ın yardımını beklemekle duramayız. Elbette ki Allah yanımızdadır amma sadece bunu düşünerek olduğumuz yerde oturamayız. Niçin koşmamız lazım? Cevabı maddi kalkınmayı temin etmek ve manevi kalkınmayı temin etmektir. Erbakan hocamızı anlamadılar. Bugün geldiğimiz durum, tarih hocamızı haklı çıkarmaktadır. Herkese iş, herkese aş, herkese refah sağlayalım inşallah.

“Milli Görüş'ü hakim kılmak için geliyoruz”

Hiçbir seçime bile girmeden bir parti iktidara geldiği zaman yapacağı işlerin derdiyle dertleniyor. Milletin derdiyle dertleniyoruz ve de şimdiden bunun çözümünü ortaya koymak için oturup çalışıyor ve bu eseri ortaya koyuyoruz. Milli Görüş'ü hâkim kılmak için geliyoruz. Yönetimde adaleti, paylaşımda adaleti hâkim kılmak için geliyoruz. Peygamberler asırlar boyunca ne için çalıştıysa Erbakan hocamız 42 sene boyunca ne için çalıştıysa biz de bunun için geliyoruz. Büyük kongremizde nasıl büyük bir sürpriz yapıp herkesi şaşırttıysak asıl büyük sürprizi de seçim akşamı yapacağız ve Yeniden Refah’ı iktidara taşıyacağız.