GENEL BAŞKANIMIZ İL BAŞKANLARI TOPLANTIMIZDA KONUŞTU.

Genel Başkanımızdan İsrail'e 'İlhak Planı' Tepkisi:

Değil Batı Şeria, Gasp Ettiği Tüm Yerlerden Derhal Çekilmelidir

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, pandemi süreci nedeniyle aylar sonra yüz yüze gerçekleştirilen ilk İl Başkanları Toplantımıza katılıp iç ve dış gündemi değerlendirdi.

 

İslam Âlemine İsrail Çağrısı: Önleyici Fiili Adımlar Atılmalı

Genel Başkanımız, İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Yahudi yerleşim birimleri ve Ürdün Vadisi'ni ilhak planına yönelik sert açıklamalarda bulundu. Başta Türkiye olmak üzere bölgedeki tüm Müslüman ülkeleri İsrail'e karşı daha önleyici fiili adımlar atmaya çağırdı.

Genel Başkanımız şunları kaydetti:

"İsrail Başbakanı Netanyahu ve Amerikan Başkanı Trump 28 Ocak'ta Beyaz Saray’da açıkladıkları sözde  'Yüzyılın Planı' doğrultusunda Batı Şeria'daki yasadışı Yahudi yerleşim yerlerinin İsrail toprağı olarak kabul edileceğini ilan etmişlerdi. İsrail yönetimi bu plan doğrultusunda Batı Şeria'nın %30'luk bölümünün gaspı için harekete geçti. Netanyahu, Batı Şeria ve Ürdün Vadisi'nin ilhakı konusunda Trump yönetiminin yeşil ışık yaktığını ve Amerikan yönetiminin bu konudaki politikasında hiçbir değişiklik olmadığını açıkça ifade ediyor ve Amerika'yı da arkasına alarak bu haksız ve hukuksuz adımı atmaya kalkışıyor.

 

İlhak Planı Yeni Bir Felaket Demek!

İsrail tarafından gasp edilmek istenen Ürdün Vadisi'nin işgal altında yaşamakta olan Filistinliler için gıda güvenliğini tehdit anlamına geldiğini hatırlatan Genel Başkanımız, "Bu bölgenin ilhakı tek kelime ile felaket niteliğinde bir gelişme olacaktır. Burada dikkatleri şu gerçeğe de çekmek istiyoruz; Sadece Ürdün Vadisinde 65 bin Filistinli yaşarken İsrail 1967 Savaşı sonrası bu bölgede hukuksuz olarak kurduğu 18 yerleşim birimine 11.700 Yahudi’yi yerleştirmiştir. Yani şu anda İsrail tarafından her türlü hakkı ve hukuku hiçe sayarak ilhak edilmek istenen topraklardaki nüfusun büyük çoğunluğu Filistinlilerden oluşmaktadır.  Netanyahu'nun, Trump yönetiminin de desteği ile gerçekleştirmeye kalkıştığı bu toprak gaspı operasyonu aslında 1967 Savaşı'ndan sonra dönemin İsrailli bakanı Yigal Allon tarafından çizilen planda açıkça yer almaktadır. Daha o yıllarda ortaya konan bu plan Ürdün Vadisi'nin büyük kısmı ve Doğu Kudüs'ün İsrail tarafından ele geçirilmesi planıdır. Bundan tam 50 sene önce ortaya konan Allon Planı bugün İsrail yönetimi tarafından adım adım uygulamaya konulmaya çalışılmaktadır." ifadelerini kullandı.

 

İsrailli Emekli Generaller Ve Dünyadaki Yahudiler de Plana Karşı! 

Söz konusu işgal planına karşı çok sayıda İsrailli emekli generalin 3 Nisan 2020'de İsrail gazetelerine ilanlar vererek Netanyahu'nun ilhak planının İsrail'e zarar vereceğini ve bu planın durdurulması gerektiğini açıkça ifade ettiklerini belirten Genel Başkanımız, "Ayrıca Amerika'da önde gelen 149 Amerikalı Yahudi lideri, 11 Amerikan Kongre Üyesi söz konusu planın negatif sonuçları olacağını belirterek Netanyahu'nun bu adımdan vazgeçmesi çağrısında bulunmuşlardır. Dünyanın çeşitli yerlerindeki Yahudi cemaatleri dâhi, samimi veya değil bu plana tepki gösterirken, kamuoyu önünde bu planı uygulamayın derken başta Türkiye olmak üzere Müslüman ülkelerin yöneticilerinden de en güçlü şekilde tepkilerini ortaya koymalarını, bununla birlikte bu büyük haksızlık karşısında önleyici fiili adımlar atmalarını bekliyoruz. Biz Yeniden Refah Partisi olarak her zaman olduğu gibi bugün de Filistinli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ve İsrail tarafından yapılmaya kalkışılacak her türlü toprak gaspının da sonuna kadar karşısında olduğumuzu ifade ediyoruz. İsrail'in değil ilhak planı, hâlihazırda işgal altında tuttuğu Filistin topraklarından bir an önce çekilip gitmesi gerektiğini en güçlü şekilde haykırıyoruz." şeklinde konuştu.

İl başkanlarına hitabında pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi insanlara partili olup olmadığına bakılmaksızın,  devlet yardımı almadan özverili bir şekilde ulaştırdıkları yardımlar için teşekkür eden Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, yapılan toplantı ile yeni döneme start verdiğimizi ve eskisinden daha inançlı bir şekilde kaldığımız yerden koşmaya devam edeceğimizi söyledi.

Genel Başkanımız, Batı'nın dayatması, millî ve manevî değerlerimize büyük zarar veren İstanbul Sözleşmesi gibi sözleşmelerin bir an önce kaldırılması ve geleceğimiz olan gençlerin muhafaza altına alınması gerektiğini söyledi.

Ülkenin mevcut politikalarla ekonomik sıkıntıları aşmasının mümkün olmadığını,  borç-faiz ekonomisi ile kalkınılamayacağını da ifade eden Genel Başkanımız, çözümün Milli Görüş'ün ortaya koyduğu kaynak paketlerinde ve Yeniden Refah Partimizde olduğunu kaydetti.

Konuşmasının kapanışını ise şu ifadelerle yaptı.

Pandemi nedeni ile ara vermek zorunda kaldığımız süreden sonra yeni dönem, yeniden koşma, yeniden terleme, yeniden gayret gösterme, eskisinden çok daha hızlı ve güçlü çalışma döneminin hayırlı olmasını diliyoruz.

 

KONUŞMANIN TAMAMINI İZLEMEK TIKLAYINIZ...