Genel Başkanımız Erbakan, İstanbul’da seçim çalışmalarına yorulmak bilmeden devam ediyor!

Genel Başkanımız Erbakan, İstanbul’da seçim çalışmalarına yorulmak bilmeden devam ediyor!

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, tarihi 14 Mayıs seçimine sayılı günler kala aday olduğu İstanbul 2. Bölge’de seçim çalışmalarına yorulmak bilmeden devam ediyor.

 

Genel Başkanımız Erbakan, 10 Mayıs Çarşamba gününde de ilk olarak Fatih'teki İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfını ziyaret etti. Ziyaretinde Vakıf Başkanı Bülent Yıldırım ile görüşen Erbakan, çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 

İHH İnsani Yardım Vakfı'nın, bugüne kadar çok hayırlı hizmetler gerçekleştirmiş önemli bir gönüllü kuruluş olduğunu ifade eden Erbakan, vakfın, babası merhum Necmettin Erbakan'ın iradesiyle, tavsiyesiyle kurulduğunu söyledi.

 

 

İHH’nın gönlümüzdeki yeri başkadır

Vakfın, mazlumların ve ezilen insanların, dünya üzerinde imdadına yetiştiğini, faydası için çaba gösterdiğini anlatan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, şöyle konuştu:

 

"Bu uğurda şehitler vermiş bir kuruluşumuz. Bu nedenle bizlerin gönlündeki yeri, çok ayrı bir yerdir. Bu nedenle de burada İstanbul'da hem de seçim bölgemizde genel merkezlerinin de bulunması hasebiyle bu yoğunluğa rağmen, telaşa rağmen mutlaka gelip ziyaret etmemiz gerektiğini düşündük ve ziyaret ettik. Tabii değerli başkanımız Bülent Yıldırım Bey de ev sahipliğini gerçekleştirdiler. Sağ olsunlar. Bundan sonra da İHH'nın bu hayırlı hizmetlerinin devam etmesi ve muvaffak olması için dua ediyoruz. Bir kez daha ev sahipliğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz."

 

 

Genel Başkanımızdan Akit'e geçmiş olsun ziyaret

Genel Başkanımız Erbakan, daha sonra 27 Nisan'da çıkan yangın nedeniyle zarar gören Küçükçekmece'deki Akit Medya Grubu'nu ziyaret etti.

 

İş yerinin yakınında kurulan çadırda, Akit Medya Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Karahasanoğlu ve Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu ile görüşen Genel Başkanımız, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

 

 

Ne zaman Milli Görüş iktidarda olsa bolluk ve bereket dönemi yaşandı

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Akit ziyareti sonrası Sultangazi'de bulunan Sultangazi Sinoplular Derneği'ni, ardından Tüm Canbeyler Derneği'ni ziyaret etti.

 

Genel Başkanımız Erbakan burada yaptığı konuşmada Yeniden Refah Partimizin geçmişi olan köklü bir parti olduğunu vurguladı. Genel Başkanımız, “Bu yaptığımız çalışmaların Milli Görüş'ün, Yeniden Refah Partimizin zaferlerine vesile olmasını ve Sayın Cumhurbaşkanımızın da 14 Mayıs'ta yeniden seçilmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Bizler Yeniden Refah Partisi olarak kurulduğumuzdan bugüne 4 buçuk sene geçmesine rağmen aslında 54 senelik geçmişi olan bir parti olduğumuzu ifade ediyoruz. Bu da merhum Erbakan Hocamızın 1969'da Milli Görüş hareketini başlatmasına dayanıyor. Bu 54 senede Milli Görüş önce millet anlayışıyla, milletin derdiyle dertlenen bir anlayışla Erbakan Hocamızın öncülüğünde ne zaman iş başına geldiyse hem merkezi hükümette hem yerel yönetimlerde en hayırlı hizmetleri yapmış ve milletimizin derdine derman olmuştur. Ne zaman Milli Görüş iş başında olduysa bolluk ve bereket dönemi yaşanmıştır. Milletimizin yüzü gülmüştür. Bu gerçeklerden hareketle diyoruz ki; Milletimiz İnşallah 14 Mayıs'ta, cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Cumhurbaşkanımıza destek olacak, milletvekilliği seçiminde de Milli Görüş anlayışını, Milli Görüş ruhunu meclise yeniden taşımak için milletvekilliği seçimlerinde oylarını Yeniden Refah Partimize verecek. Bunun için gayret ediyoruz” dedi.

 

 

"Aynı istikamette yürüyoruz, aynı hedefler için çalışıyoruz”

Genel Başkanımız Erbakan, “Neden Milli Görüş'ün mecliste olması bu kadar önemli? Bir defa merhum Erbakan Hocamızın geçmişte yıllar boyu bu millet için yapmış olduğu hizmetler ortada. İşte 54'üncü hükümet, dünyada başka hiçbir hükümet bu kadar kısa sürede dar gelirlinin refah seviyesini, alım gücünü bu kadar yüksek oranda arttırmamış. 54'üncü hükümet döneminde işçiye, memura, emekliye yüzde 100, yüzde 200, yüzde 320'ye varan oranda maaş zamları yapıldı. 100 alan Bağkur emeklisi bir sonraki ay gitti maaşının 420 lira olduğunu gördü. Halen Türkiye'nin dört bir yanında o dönem özlemle anılıyor. Erbakan Hocamıza Milli Görüş'e dua ediliyor. Yeniden Refah Partimiz, Milli Görüş ruhunu temsil ediyor. İşte bu sebeple Yeniden Refah Partimizin mecliste olması demek bu 50 senelik Milli Görüş ruhunun meclise taşınması demek. Erbakan Hocamızın o efsane hizmetleri yaptığındaki taşıdığı ruhla aynı ruhu taşıyoruz. Aynı dava uğrunda çalışıyoruz. Aynı istikamette yürüyoruz. Aynı hedefler için çalışıyoruz” diye konuştu.

 

 

“Bu iktidar yıkılsın da ne olursa olsun diye muhalefet yapıyor”

Konuşmasının devamında muhalefete de yüklenen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Milletin derdine derman olunsun diye muhalefet yapmıyor. Bu iktidar yıkılsın da ne olursa olsun diye muhalefet yapıyor. Onun için faydalı bir iş yapılsa da karşı çıkıyor. Öyle olunca da milletin hayrına bir fonksiyon icraat edemiyor. Halbuki Milli Görüş demek, milletin derdine derman olunsun da nasıl olursa olsun, kim olursa olsun, yeter ki milletin derdine derman olunsun siyaseti demektir. Bu iktidar yıkılsın da ben kazanayım, ne olursa olsun siyaseti değildir. Milli Görüş demek, makam, rakam, ihale ve koltuk işi değil Allah rızası için ve millet için siyaset yapmak demektir” dedi.

 

 

Esenler’de Pütürge Dernekler Federasyonu ziyareti

Esenler'de Pütürge Dernekler Federasyonunda düzenlenen toplantıda da konuşan Genel Başkanımız, mevcut muhalefetin yıkıcı bir yapısı olduğunu ve partimizin ise bu yolu izlemeyeceğini söyledi.

 

Genel Başkanımız Erbakan, "Yeniden Refah Partisinin siyaseti milletin faydasına hizmet etmektir. Milletin derdine derman olalım. Bizim muhalefet anlayışımız yıkmak üzere değildir." diye konuştu. Ailenin korunması için yürütecekleri çalışmalara değinen Genel Başkanımız, TBMM'de mutlaka ailenin korunması için mücadele edeceğimizi kaydetti.

 

 

 

Arnavutköy’de Erzurumlularla buluştu

Genel Başkanı Erbakan, günün son programı olan Arnavutköy'de bulunan Erzurum Horasan Hacı Halil Köyü Derneğinde vatandaşlarla buluştu.

 

Seçimlere az bir zaman kaldığını anımsatan Genel Başkanımız, "Erzurumlular her zaman hakkın yanında, batılın karşısında, Erbakan Hocamızın yanında yıllar boyunca bu duruşu sergilemiş insanlardır. Vatanına, dinine bağlı insanlardır. Erzurumlular hiçbir zaman gayrımilli oluşumlara geçit vermemiştir." diye konuştu.

 

 

Yayın Tarihi: 12 Mayıs 2023 | Yayın Saati: 00:30:22