Genel Başkanımız Erbakan depremzedeler için inşa edilen binaların temel atma töreninde konuştu

Genel Başkanımız Erbakan depremzedeler için inşa edilen binaların temel atma töreninde konuştu

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde depremzedeler için inşa edilen binaların temel atma töreninde konuştu.

 

 

85 milyon olarak aynı acıyı yüreklerimizde hissettik

“Burada depremin acılarını halen yaşayan kardeşleriniz olarak sizlerle birlikteyiz. Sizler birinci elden aynel yakin bu acıları yaşadınız. Bizler de aynı acıyı gerçekten de yüreklerimizde Türkiye’nin dört bir tarafında 85 milyon olarak hissettik.” diyen Genel Başkanımız, “Bir kez daha bu depremde bu felakette ahirete irtihal eden bütün vatandaşlarımıza, kardeşlerimize gani gani rahmet diliyoruz. Allah onları inşallah şehitlik mertebesine kabul etsin, şehitlerle birlikte haşretsin ve geride kalan yakınlarına da onları şefaatçi eylesin. Yaralı olarak kurtulan bütün vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz. Bütün depremzedelerimize Cenab-ı Allah yardım eylesin, selamete çıkarsın, yar ve yardımcınız olsun.” ifadelerini kullandı.

 

 

‘Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz’

“Cenab-ı Allah ülkemize milletimize bir daha böyle felaketler yaşatmasın.” diye dua eden Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, şöyle devam etti:

 

“Burada bir sene içinde tamamlanacak olan konutların iş yerlerinin temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. Bu konutların iş yerlerinin bir an evvel tamamlanması ve inşallah sizlerin de yeniden yaşama kaldığınız yerden devam etmeniz için dua ediyoruz. Bütün emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Cumhurbaşkanımıza bakanımıza, devletimize minnettarız bir an evvel tamamlanıp sizlere teslim edilmesi için dua ediyoruz, temenni ediyoruz. Bir kez daha herkese teşekkür ediyorum. Toplantımız, açılışımız hayırlı olsun.”

 

Nurdağı’ndaki açılış programından sonra Cumhur İttifakı paydaşları, Kilis’te depremzedelerle iftar programında buluştu.

Yayın Tarihi: 1 Nisan 2023 | Yayın Saati: 13:51:43