Genel Başkanımız Erbakan’dan çarpıcı ‘Altılı Masa’ yorumu: Altın günleri acı bir şekilde bitti!

 Genel Başkanımız Erbakan’dan çarpıcı ‘Altılı Masa’ yorumu: Altın günleri acı bir şekilde bitti!


Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Altılı Masa'yı dağıtmasına ilişkin yaptığı açıklamada, " Birbirine giren bir yapının iktidar olup da millete verecek bir şeyi olamaz. Bizim her zaman ifade ettiğimiz altın günleri böylece sona ermiş oldu. En son altınlar kimde kaldıysa o yaşadı. Altın günleri acı bir şekilde sona erdi.” dedi.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, ‘Yeniden Büyük Türkiye Konferansları’ kapsamında gittiği Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde önemli açıklamalarda bulundu.

 

Açılış sonrası yanındaki heyetle birlikte Türk Metal İş Sendikası'nı ziyaret eden Genel Başkanımız, sonrasında Çerkezköy meydanında kurulan üyelik standımızda halka hitap etti.

 

Çerkezköy Atatürk Caddesi’nde esnaf ziyaretinde de bulunan Genel Başkanımız Erbakan, Kızılpınar Mahalle Temsilciliğimizin binasının açılışının ardından Çerkezköy Kültür Merkezi'nde düzenlenen ‘Yeniden Büyük Türkiye Konferansları’ programına katıldı.

 

Genel Başkanımız burada yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen büyük depremlerin ardından parti olarak tüm teşkilatlarımız ile seferber olduğumuzu, 12 bine yakın gönüllü teşkilat üyemizle yardım ve kurtarma faaliyetlerine katıldığımızı söyledi.

 

 

Deprem felaketi sürecinde kısır tartışmalara asla girmedik

Asrın felaketi olarak nitelendirilen deprem sürecinde kısır politik tartışmalara girmeden depremzedelerin yaralarını sarmaya çalıştığımızı belirten Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, "Yeniden Refah Partisi olarak kısır politik tartışmaların, ince siyasi hesapların, karşılıklı siyasi atışmaların içerisine asla girmeden, milletimiz bu acıyı yaşıyorken, milletimiz enkaz altındayken bizim siyaset düşünmeye vaktimiz yok. Bizim ona buna lafa vaktimiz yok. Bizim bir saniyeyi dahi kaybetmeye vaktimiz yok diyerek deprem bölgesine koştuk. Vatandaşımızın derdiyle dertlendik. Yaraların sarılması için teşkilatlarımızla seferber olduk" ifadelerini kullandı.

 

 

İktidarın elbetteki sorumluluğu vardır

‘Böylesi bir büyük felakette elbette eksiklikler, ihmaller olmuştur.’ diyen Genel Başkanımız, konuşmasına şöyle devam etti:  

“Bizim de deprem bölgesinde gördüğümüz ve müşahede ettiğimiz eksiklikler olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanı da, zaman zaman eksikliklerin bir bölümüne dikkat çekmektedir. Dahası, bu eksikliklerden dolayı “helallik” istemektedir. 21 yıldır, kimseye nasip olmayan oy oranlarıyla ve süreklilikle iktidarda bulunan Ak Parti’nin, iktidarın elbette sorumlulukları vardır. O bulundukları makamlar sorumluluk makamlarıdır. Bugün 1 senede 468 bin hane inşa etme hedefinin ortaya konulması, sözünün verilmesi elbette olumludur. Ancak bununla birlikte, “1 yılda 468 bin hane inşa edebilme imkânınız vardı da, 21 senede niçin inşa etmediniz?” diye sormak millet olarak hakkımızdır.  Bizler elbette kadere iman etmiş insanlarız. Bununla birlikte Rabbimiz, bizlere tedbiri, sebeplere tevessülü de emretmektedir. Dolayısıyla, herkesin üzerine düşen sorumluluklar vardır ve bu sorumluluklar vakti geldiğinde elbette daha güçlü vurgularla hatırlatılacak, gereğinin yapılması istenecektir.”

 

 

‘Zafer Milli Görüşçülerindir ve zafer yakındır’

14 Mayıs’ta yapılması planlanan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için en hazır partinin Yeniden Refah Partisi olduğunu söyleyen Genel Başkanımız Erbakan, “ Biz parti olarak seçim tarihi ile ilgili tartışmalara asla girmedik. Sanki bu Pazar seçim olacakmış gibi çalıştık. İster 14 Mayıs ister 18 Haziran’da isterse bu Pazar olsun, seçimlere en hazır parti Yeniden Refah Partisi’dir. Kurtuluş için geçmişte bu milletin yüzünü güldürmüş, kapı gibi iş bitirme belgeleri ve altın yaldızlı referansları olan Milli Görüş'ten, Yeniden Refah'tan başka çare yok. Milletimizin teveccühü ve ferasetiyle, teşkilat mensuplarımızın gayreti ve terlemesiyle 14 Mayıs'ta Milli Görüş'ü yeniden iktidara taşıyacağız. Bu aziz milleti Milli Görüş ile kurtaracağız. Zafer Milli Görüşçülerindir ve zafer yakındır" şeklinde konuştu.

 

 

Altılı masanın altın günleri acı bitti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Altılı Masa’dan ayrılmasına ilişkin de konuşan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, "Aylardan beri bu masa kırıldı, kırılacak diyoruz. En sonunda masa orta yerinden kırıldı, çatladı, paramparça oldu. 6 parti de o masanın altında kaldı. Adeta saç saça baş başa birbirlerine girecek duruma geldiler tabiri caizse. Daha bu noktada birbirine giren bir yapının iktidar olup da millete verecek bir şeyi olamaz. Bizim her zaman ifade ettiğimiz altın günleri böylece sona ermiş oldu. Altın günleri acı bir şekilde sona erdi. En son altınlar kimde kaldıysa o yaşadı. Hele hele Meral Hanım'da kaldıysa diğer 5 partinin vay haline. Altın günlerinin acı sonu. Bir hayır gelmesi mümkün değil. Çünkü bir kere istikametleri Millî Görüş değil. Birbirlerine benzemez 6 parti… 6 benzemezin bir araya gelip de bir şey yapması mümkün değil. Daha başlamadan bitti." ifadelerini kullandı.

 

 

 

Yayın Tarihi: 5 Mart 2023 | Yayın Saati: 13:57:06