Genel Başkanımız Erbakan Antalya’dan duyurdu: Oy oranımız %8

Genel Başkanımız Erbakan Antalya’dan duyurdu: Oy oranımız %8

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Türkiye genelinde yaptırdığımız Aralık ayı anketine göre oy oranımızın yüzde 8 çıktığını belirterek, “Bu anket, baraj problemimizin olmadığını açık bir şekilde ortaya koyuyor. Tabii biz bunu yeterli görmüyoruz. Bu seçim döneminde gayretli çalışmayla oy oranımızı %10'un üzerine taşımak için çalışacağız. Seçimlerde Millî Görüş bir kez daha yanardağ gibi patlayacak.” ifadelerini kullandı.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, ‘Anadolu Buluşmaları’ kapsamında gittiği Antalya’da bir otelde basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi.

 

 

Son yaptırdığımız ankette oy oranımız %8

İster erken, ister zamanında olsun sahada en fazla dolaşan parti olarak Yeniden Refah Partisimizin hazır olduğunun altını çizen Genel Başkanımız Erbakan, “Genel Merkezimiz'in Aralık ayının başında Türkiye genelinde 1600 denekle yaptırdığı ankette oylarımız %8 çıktı. Bu anket, baraj problemimizin olmadığını açık bir şekilde ortaya koyuyor. Ancak biz bunu yeterli görmüyoruz. Bu seçim döneminde gayretli çalışmayla oy oranını %10'un üzerine taşımak için çalışacağız. Seçimlerde milletimizin görüşü Millî Görüş bir kez daha yanardağ gibi patlayacak. Birinci ve ikinci büyük kongrelerimizde sürpriz yapmıştık. İnşallah en büyük sürprizi yapılacak ilk seçimde gerçekleştirmiş olacağız." dedi.

 

Vatandaş için artık bıçak kemiğe dayandı

Yeniden Refah Partisi’ne olan halkın yüksek teveccühünü iktidar partisinin uyguladığı ekonomi politikaları sonucu vatandaş nezdinde kan kaybetmesine bağlayan Genel Başkanımız, “İktidar ‘vatandaşımızı 20 yıl boyunca enflasyona ezdirmedik’ diyor. Ancak sahada en çok gezen parti olarak özellikle dün Konya’da da gördük artık bıçak kemiğe dayanmış. Esnafıyla, çiftçisiyle, maaşla geçinen ücretli kesimiyle herkes sabrının son noktasına gelmiş.” diye konuştu.

 

 

İktidar milletin değil imtiyazlıların iktidarıdır

‘Her fırsatta söylüyoruz; bu iktidar işçinin, emekçinin iktidarı değil, imtiyazlıların, faiz lobisinin iktidarıdır’ diyen Genel Başkanımız Erbakan, vatandaş açlık sınırında yaşamaya mahkûmken dünyada en fazla kamu ihalesi alan 7 şirketten 5’inin Türkiye’de olduğunu ve 20 senede bu şirketlere verilen ihale bedelinin 200 milyar dolar civarında olduğunu hatırlattı:

 

“Bu yetmemiş bu imtiyazlılara 128 kez vergi muafiyeti çıkartılmış. Bunlardan bir tanesine 2020 yılı Eylül ayında bir holdingin bir kalemde 9,5 milyar lira vergi borcu siliniyor. Bu parayla 500 tane SMA hastasının tedavisini karşılamak mümkün. Vatandaşa esnafa köylüye gelince vergi borcunu affediyorlar mı? Bağırta bağırta köylünün traktörüne haciz yapıyorlar. Bir de imtiyazlılara verilen milyarlık ihaleler adrese teslim pazarlık usulüyle yapılıyor. İşte Kütahya Zafer Havalimanı örneği… 50 milyon avroya mal olan havalimanına 2044 yılına kadar vatandaşın cebinden çıkacak para 208 milyon avro. Yani 3 buçuk milyar liraya yakın fazladan parayı bu millet fazladan müteahhitlere ödeyecek.”

 

 

Faize verilen parayla 3 Ukrayna inşa edilebilirdi

Faiz ödemelerine 20 senede 520 milyar dolar ödendiğini söyleyen Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Uzmanlar savaşta olan Ukrayna’nın yeniden imarı için gereken paranın 180 milyar dolar olduğunu söylüyorlar. Bizim 20 senede faize verdiğimiz parayla 3 tane Ukrayna’yı imar etmemiz mümkün. Bu yetmedi bir de 3 senede daha Orta Vadeli Programa göre 100 milyar dolar daha faize gidecek. Matematik gerçekler de gösteriyor ki; bu iktidar imtiyazlıların faiz lobisinin iktidarıdır.” ifadelerini kullandı.

 

 

6’lı Masa'nın önerisi yağmurdan kaçarken doluya tutulmak demek

6’lı Masa'da son dönemde yaşanan gelişmelerle ilgili değerlendirmede bulunan Genel Başkanımız, “Tek adam rejiminde şikâyet edenler 6’lı eş Cumhurbaşkanlığı sistemini getirmeye kalkıyorlar. Sayın Davutoğlu bir Cumhurbaşkanı seçileceği zaman o Cumhurbaşkanı alacağı her kararda 6 genel başkandan icazet alacak. Bazıları bunu ‘7 kocalı Hürmüz olarak ifade etmişler, biz o kadar ileri gitmesek de bu ‘7’li eş Cumhurbaşkanlığı Sistemi' demek. Tamamen bir karmaşaya, kaosa, istikrarsızlığa yol açacak, işleyişi yavaşlatacak milletin seçtiği Cumhurbaşkanı bu yetkisini kullanamayacak. 6 tane insandan imza almak zorunda kalacak. ‘Tek adam rejimi’ derken yağmurdan kaçıp doluya tutuluyorsunuz. Siz de 7 adamla nasıl yöneteceksin. Kaldı ki anayasada böyle bir yetki yok. Anayasada milletin seçtiği Cumhurbaşkanı yetkilerini kimseye sormadan kullanır.  7 kişiye danışarak nasıl hareket edecek.” 

 

 

Milletimiz 2 ittifaka mahkûm değil: Çünkü artık Yeniden Refah var

Tüm gelişmelerin Yeniden Refah Partisi’ni haklı çıkardığını ve iki ittifakın da çözümsüzlük sunduğunu ve milletimizin bunu görüp Yeniden Refah Partisi’ne yöneldiğini kaydeden Genel Başkanımız Erbakan, iktidara geldiklerinde yapacaklarımızı şöyle sıraladı:

 

“Milli Kaynak Paketleri kitabı, 81 ile 681 Refah Projesi kitabı, biz Türkiye’yi Biliyoruz kitabı, İlk 100 Gün icraatları kitabı ile ne yapacağımızı anlattık. Türkiye’de maddî ve manevî kalkınma hamleleri yapacağız. Faiz canavarına giden paraların kurtarılması, israfın önlenmesi, kamudaki israf, imtiyazlı holdinglere haksız olarak aktarılan kaynakların kesilmesi, borçsuz zamsız vergisiz kaynak üreteceğiz. Bu kaynak dar gelirlerin refah seviyesini arttırılmasında kullanılacak” diye konuştu.

 

 

Yeniden Refah Partisi seçime tek başına girecek

Bir gazetecinin ‘Seçimlerde herhangi bir ittifaka girmeyi düşünüyor musunuz?’ sorusuna yanıt veren Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Bizim prensiplerimiz ve kırmızı çizgilerimiz son derece hassas. Bunlar noktasında herhangi bir uzlaşma olmadığı takdirde herhangi bir ittifakta yer almamız mümkün değil. Yeniden Refah Partisi seçimlerde kendi başına, herhangi bir ittifakta yer almadan girecektir” ifadelerine yer verdi.

 

 

Cumhurbaşkanlığı yarışında ikinci tura kalmamız sürpriz olmaz

Bir soru üzerine seçime tek başımıza gireceğimiz için Cumhurbaşkanı adayı olarak partimizin kendisini göstereceğini belirten Genel Başkanımız, “Seçimlerin ikinci tura kalması, HDP’nin de kendi adayını göstermesi yüksek olasılık olarak değerlendirilebilir. HDP’nin kendi adayını göstermesi ve AK Parti’nin halk nezdinde hızlı erimesiyle, bizim aradan sıyrılıp ikinci tura kalmamız kuvvetli bir ihtimal olarak ortaya çıkıyor. İkinci tura kalmasak ne olacağına gelince ise; daha tüm adayların netleşmediği, konjonktürün belli olmadığı bir ortamda konuşmak için erken diyebiliriz.”

Yayın Tarihi: 14 Ocak 2023 | Yayın Saati: 14:50:29