Genel Başkanımız Erbakan'dan Muharrem İnce yorumu: ‘Bu kararın arkasında bir kumpas olduğu ortada’

Genel başkanımız Erbakan'dan Muharrem İnce yorumu:
‘Bu kararın arkasında bir kumpas olduğu ortada’

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin çekilmesine ilişkin "Bu kararın arkasında bir kumpas olduğu ortada. Bu kumpas siyasetini karanlık birtakım odakların dizayn etmeye çalışmasını tasvip edemeyiz, üzüntü duyuyoruz." dedi.

 

Genel Başkanımız Fatih Erbakan, TRT Haber canlı yayınında konuştu.

 

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin adaylıktan çekilme kararını değerlendiren Genel Başkanımız Erbakan, "Muharrem İnce'nin çekilmesiyle seçmenlerinin önemli bir kısmı sandığa gitmeyecek." yorumu yaptı.

 

 

Türk siyaseti daha önce de bu tür kumpaslara maruz kalmıştı

İnce hakkındaki iddialara da değinen Genel Başkanımız, "Türk siyaseti daha önce de bu tür kumpaslara maruz kalmıştı. Sayın Meral Akşener hanım masadan kalkarsan dosyalarını açıklarız diye tehdit edilmişti. Hakkında usulsüzlükle ilgili bir dosya olduğu iddia edilmişti. Sayın Muharrem İnce diyor ki; bu kumpas kasetini en çok benim CHP'deki arkadaşlarım yayınlıyorlar. Sosyal medyada yayılması için uğraşıyorlar.. Bunlar muhalefetteki partilerin içinde bulunduğu durumun sıkıntılı bir durum olduğunu gösteriyor." şeklinde konuştu.

 

 

Muhalefetin çeteler, şantaj ve kaset kumpasları ile anılması kendileri için dezavantaj

Muhalefetin "kaset" ve benzeri iddialarla gündeme gelmesini değerlendiren Genel Başkanımız Erbakan, "Çeteler, gizli para ilişkileri, siyasetin dışarıdan dizayn edilmeye çalışılması, şantajlar, kaset kumpasları.. Muhalefetin bunlarla anılması kendileri için bir dezavantaj." ifadelerini kullandı.

 

 

İnce’nin seçmenlerinin önemli bir kısmı sandığa gitmez

İnce'nin adaylıktan çekilmesinin sandığa nasıl yansıyacağı tahmininde de bulunan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, şunları söyledi:

“Muharrem İnce'nin çekilmesiyle seçmenlerin önemli bir kısmı sandığa gitmeyecek. Gidenlerin hepsi de sayın Kılıçdaroğlu'na oy verecek diye düşünmüyorum. Bir kısmının başka adaya bir kısmının da sayın Cumhurbaşkanımıza oy vereceğini tahmin ediyorum.”

 

 

Yayın Tarihi: 12 Mayıs 2023 | Yayın Saati: 00:35:50