GENEL BAŞKANIMIZ DR. FATİH ERBAKAN YANGIN BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ

GENEL BAŞKANIMIZ DR. FATİH ERBAKAN YANGIN BÖLGESİNİ ZİYARET ETTİ

 

Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Antalya Manavgat'ta yangın felaketinden zarar gören bölgelerde incelemelerde bulunup yangından etkilenen vatandaşları ziyaret etti.

Büyük felaketin yaşandığı bölgedeki ziyarette Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan'a Genel Başkan Yardımcılarımız Mehmet Aşıla, Erkan İlyas Helvacı ve Antalya İl Başkanımız Atınç Korkmaz ve çok sayıda partilimiz eşlik etti. 

Genel Başkanımız Erbakan ve beraberindeki heyet yangın felaketinden en çok zarar gören Manavgat'taki Kalemler, Oymapınar, Evrenseki ve Aksaz köylerine ziyarette bulunup yangında evleri ve hayvanları zarar gören vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Genel Başkanımız, kayıplarının telafisi sürecini yakından takip edeceklerini belirtti. 

 

Büyük Felaketlerde En Baştan Tedbir Almak Çok Önemli

Ziyaretler sonrası AFAD yetkililerinden çalışmalarla ilgili bilgi alan Genel Başkanımız, AFAD Koordinasyon Merkezinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu:

"Öncelikle milletimize ve yangın felaketinde yaşamını yitiren vatandaşlarımızın yakınlarına başsağlığı diliyorum. Tabii yaptığımız incelemeler şunu gösteriyor, geniş çaplı bir alanda gerçekleşen bir felaket olduğu için müdahalede de bazı zorluklar yaşanıyor. Bir de özellikle rüzgârlı bir havada olması ve bitki türünün çam olması yangının hızlı bir şekilde yayılmasına neden oluyor. Bütün bu etkenler ile büyük bir felaket yaşanmış. Tabii vatandaşlarımız da söylüyor, dua edeceğiz ama bu tarz yangınlara karşı baştan tedbir alınması son derece önemli. Teçhizat olsun, koordinasyon olsun çok daha profesyonel, daha etkili müdahalelerin yapılması lazım. Biz de bölgede yaptığımız incelemelerde gerek insan kaybımız, hayvan ve bitkilerin, ağaçlarımızın kaybı hepsi ayrı ayrı insanın içini acıtıyor. Kaybettiğimiz canlar bir yana bu bitki örtüsünü milyarlar verseniz 70-80 seneden önce geri gelmesi mümkün değil. O yüzden Manavgat gibi Çam ormanlarının olduğu bir bölgede tedbirlerimizin en baştan alınması önem arz ediyor. Biz de Yeniden Refah Partisi olarak bölgede ağaçlandırma kampanyası başlatacağız. Fidan dikimi ve kayıplarımızın bir miktar da olsa telafisi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Ve tabii ki buradaki çalışmalarla ilgili bilgi aldığımız AFAD yetkililerimize, gönüllü kuruluşlarımıza, itfaiye erlerimize, canla başla bu çalışmaları yapan tüm emeği geçenlere şükranlarımı sunuyor, milletimize tekrar geçmiş olsun diyorum."

Yayın Tarihi: 2 Ağustos 2021 | Yayın Saati: 16:56:25