Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan: Önce yerel yönetimlerde arkasından da 2028'de iktidar olacağız!

  Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin belediye başkan adaylarını açıkladığı programda, 3 ayda yüzde 30 büyüyerek üye sayılarını 331 bine çıkardıklarını belirterek, “Mart ayındaki seçimlere 400 binin üzerinde üyeyle gireceğiz. Önce yerel yönetimlerde iktidar, arkasından 2028 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde iktidar olacağız Allah'ın izniyle” diye konuştu.

 

Yeniden Refah Partisi, Ankara’da bir otelin konferans salonunda düzenlediği toplantı ile il ve ilçelerde belirlenen belediye başkan adaylarından 87’sini daha açıklandı. 

 

Toplantıda, 1 büyükşehir belediye başkan adayı, 2 il belediye başkan adayı, 61 ilçe belediye başkan adayı ve 23 belde belediye başkan adayı belli oldu. 

‘Üye sayımız 3 ayda 260 binden 331 bine çıktı’

Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan, toplantıda yaptığı konuşmada 5. Kuruluş yıldönümlerini kutladıkları Yeniden Refah Partisi’nin, Türk siyasetinin en hızlı büyüyen partisi olduğunu belirterek şunları söyledi: 

“5 yıl gibi kısa bir sürede hazine yardımı almadan, dış güçlerin desteği olmadan, medyanın estirdiği rüzgarlar olmadan 81 il teşkilatı, 900’den fazla ilçe teşkilatı, mahalle ve köy teşkilatları, Cenabı Allah'a şükürler olsun bugün itibariyle 331 bin resmi üyesiyle Yeniden Refah Parti’miz her geçen gün hızla büyümeye devam ediyor. Ve bütün bunlarla beraber birbirinden muazzam iki büyük kongresi ve elbette ki 14 Mayıs seçimlerinde bileğinin hakkıyla aslanlar gibi aldığı 5 milletvekiliyle Türkiye siyasetinin parlayan yıldızıdır. Bütün bunların yanında Yeniden Refah Partimiz özellikle son 3 ayda adeta şaha kalkarak, şahlanarak 3 ayın içerisinde yüzde otuz büyümüş ve üye sayısını 260 binden 331 bine çıkarmıştır. Bu Yeniden Refah Partimizin Türkiye'nin en hızlı büyüyen partisi olduğunun en önemli göstergesidir. Burada aziz milletimize Yeniden Refah Partimize gösterdikleri bu teveccüh dolayısıyla teşekkürler ediyorum. Siz çok kıymetli teşkilatlarımıza bu mücadelemiz, bu emeğiniz, bu gayretiniz dolayısıyla bu başarınız dolayısıyla en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Önümüzdeki 31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimlere daha da yüksek bir tempoyla hazırlanmaya devam edeceğiz. Mart ayındaki seçimlere 400 binin üzerinde üyeyle gireceğiz Allah'ın izniyle. Önce yerel yönetimlerde iktidar, arkasından 2028 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde iktidar olacağız Allah'ın izniyle”

 

‘Özlenen Milli Görüş belediyeciliğini halkımızla buluşturacağız’

1989-1994 yıllarındaki milli görüş belediyeciliği ruhunu yeniden hayata geçireceklerini kaydeden Erbakan,   “Millî görüş belediyeciliği ‘halka hizmet, Hakk'a hizmettir’ anlayışıyla yapılan belediyeciliktir. Millete hizmeti ibadet olarak yapan belediye başkanlarının olduğu bir belediyeciliktir. İşte bununla ilgili en güzel örnek olarak 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni aldığımız dönemi veriyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni aldık, bir önceki dönem belediye görevinde temizlik işçileri grev yapıyordu. Bu grev dolayısıyla İstanbul'un çöpleri toplanmıyordu. Kim topladı o çöpleri? Refah Partisi'nin Gençlik Kolları Teşkilatı topladı. Kollarını sıvadılar, ellerine eldivenlerini taktılar. Sokak sokak, cadde cadde İstanbul'un çöplerini bizim teşkilatlarımız topladı. Bunun bir başka örneğini dünyanın herhangi bir yerinde görebilir misiniz? Elbette göremezsin. Başka bir parti belediyeyi kazandığı zaman teşkilatlar ve çevresinde olanlar koşup belediye başkanına diyorlar ki, ‘bize hangi arsayı tahsis edeceksin’, ‘bize hangi ihaleyi vereceksin’, ‘bize nasıl bir rant sağlayacaksın.’ Peki milli görüş ne diye koşuyor? Millî görüşçüler çöpleri toplamaya koşuyor. Neden? Çünkü Cenabı Allah’ın rızasına odaklanmışlar da onun için. Onlar ihale için, rant için değil, Allah rızası için koşuyor. İşte aramızdaki fark budur. Böyle muazzam bir miras üzerinde aynı aşkla, aynı heyecanla, aynı ruhla Yeniden Refah Partisi olarak ve o dönemki efsane hizmetleri yapan kahraman belediye başkanlarımız gibi siyaseti ticaret olarak değil, ibadet olarak yapan kadrolarımızla, makam ve rakam için değil Allah rızası için siyaset yapan kadrolarımızla yeniden geleceğiz ve belediyeleri yeniden teslim alacağız inşallah. Geçtiğimiz hafta genel merkezimizde 49 belediye başkan adayımızı tanıdık. Cenabı Allah'a şükürler olsun. Şimdi burada inşallah 87 belediye başkan adayımızı daha ilan edeceğiz. Mart ayına kadar belediye başkan adayı Mart'tan sonra belediye başkanlarımız olacaklar inşallah. Bugün burada ilan edeceğimiz, birbirinden kıymetli 87 belediye başkan adayımız ve inşallah Yeniden Refah Partimizin tüm belediye başkan adayları milletimizi belediyelerde özlediği hizmetlere kavuşturacaklar Allah'ın izniyle.” şeklinde konuştu.

 

‘Ahlaklı belediyecilik, Milli Görüş ruhuyla Yeniden Refahla yeniden gelecek’

 

Erbakan, belediyelerde yaşanan sorunların temelinde zihniyet sorununun yattığını ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü: 

“Millî Görüş anlayışından uzak belediyelerde neler yaşanıyor? Bugün Türkiye'de tabelaları ayrı ancak uygulamaları aynı olan partilerin belediyecilik anlayışları çökmüştür, yerle yeksan olmuştur. Bugün Türkiye'de bir yanda rantçı belediyeler, bir yanda heykelci belediyeler, bir yanda da örgütçü belediyecilerle karşı karşıyayız. Bunların hepsi artık çökmüştür, yerle yeksan olmuştur.  Belediyelerde bugün yaşanan sorunların temelinde zihniyet sorunu yatmaktadır. Ve bu sorunlu zihniyetin sebebi de ahlak yoksunluğudur, ahlak sorunudur. Milletin gelirinden alın terinden oluşan belediyenin fonlarını ve bütçesini yolsuzluğa ve ranta peşkeş çekmek bir ahlak sorunudur. Şu anda Türkiye’de belediyeler boğazına kadar borca batmış durumdadır. İlçe belediyelerinde borçlar 100 milyondan başlıyor. İl belediyelerinde borçlar 1 milyara çıkıyor. Büyükşehir belediyelerinde 5 milyara kadar bu borçlar devam ediyor. Belediyenin bütçesini har vurup harman savurmak, israf etmek veya kendine aktarmak çok büyük bir ahlak sorunudur. Millî görüş belediyeciliği demek ahlaklı belediyecilik demektir. Ahlaklı belediyecilik. Bu bir zihniyettir. Bir anlayıştır. Bir ruhtur. Yeniden Refah Partisi olarak bu çürümüş, milletin bıkıp usandığı ahlaktan yoksun, rant odaklı belediyecilik anlayışını Cenabı Allah'ın izniyle milletimizin teveccühüyle yıkacağız ve yerine ahlaklı hâkim kılacağız inşallah. Ahlaklı belediyecilik Millî görüş ruhuyla Yeniden Refah'la, yeniden gelecek inşallah. Mart seçimlerinde yüzde 20’nin üzerinde oyla çıkacağız inşallah. 3 ayda yüzde 30 büyüme, inşallah bu tempoyla, bu hızla devam edeceğiz. 2028 seçimlerine 3 milyon üyeyle gireceğiz. İktidarı tırnaklarımızla söke söke alacağız.”

‘Bu karanlık tablo Milli Görüş’ün iktidarda olmamasının sonucudur’ 

Kara para aklama iddiaları ile gündemde olan sosyal medya fenomenleri ve Fon dolandırıcılığına da ilişkin konuşan Erbakan, “Kendilerine sosyal medya fenomeni denilen bazı kişilerin ahlaki kuralları, inancımızın prensiplerini, millet olarak sahip olduğumuz değerleri nasıl ayaklar altına aldıklarını seyrediyoruz. Teşhircilik, dolandırıcılık, para aklama, kirli işler garip bağlantılar birer birer oraya dökülüyor. Öte yandan ahlakı ve yaşantısıyla gençlere örnek olması gereken sporcularımızın, bir faninin ömrü boyunca çalışsa dahi elde edemeyeceği bir servete ulaşmasına rağmen yine de doymayıp faizle, alın teri dökmeden daha fazla kazanmak uğruna içine girdikleri sistemleri görüyorsunuz. Materyalist, dünyacı, nefis odaklı bir nesil yetiştirirseniz işte bunlar başınıza gelir. Biz Milli Görüşçüler olarak 54 seneden beri önce ahlak ve maneviyat diye bunun için söylüyoruz. Bu karanlık tablo Milli Görüş’ün iktidarda olmamasının sonucudur. Ahlak ve Maneviyatı önceleyen, bunu şiar edinen Milli Görüş anlayışı bu çürümüş, bu hastalıklı halin ilacıdır.” açıklamasında bulundu.

Yayın Tarihi: 4 Aralık 2023 | Yayın Saati: 17:14:47