GENEL BAŞKANIMIZ DR. FATİH ERBAKAN MUSTAFA SARIGÜL'Ü ZİYARET ETTİ

GENEL BAŞKANIMIZ DR. FATİH ERBAKAN MUSTAFA SARIGÜL'Ü ZİYARET ETTİ

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan,  Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ü ziyaret etti.

 

Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette Genel Başkanımıza Genel Başkan Yardımcılarımız Prof. Dr. Sacid Günbey, Prof. Dr. Doğan Aydal, Av. Bayram Sakartepe ve Mehmet Altınöz eşlik etti.

 

 

Kölelik düzenine doğru gidiyoruz

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından basın açıklaması gerçekleştiren liderler, ekonomi ve af gibi konulara dair açıklamalarda bulundu.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan konuşmasında ekonomik gidişata dikkat çekerek, “Türkiye’nin derdi ile dertlenen, dar gelirli milyonların sıkıntısını kendi yüreğinde hisseden muhalefet partileri olarak bu görüşmelerimizde en önemli konuların başında ekonomik sıkıntılar geliyor. Milletimizin birinci gündem maddesi olan ekonomik sorunlar geliyor ve burada da tabi ki Yeniden Refah Partisi olarak yıllardan beri dile getirdiğimiz borç, faiz, zam ve vergi ekonomisinin milletimize çektirdiği sıkıntılar en başta ele alınması gereken konular olarak ortaya çıkıyor. Faiz ödemeleri toplam milli gelire oranı bakımından geçtiğimiz yılın sonunda yüzde 19 seviyesinde iken bu senenin ilk dört ayında gösterdiği gelişme ile yüzde 31 seviyesine yükselmiş durumda. Anapara ve faiz ile birlikte toplam borcun milli gelire oranı geçen yıl sonunda yüzde 57 iken bugün geldiğimiz noktada yüzde 70’e çıkmış. Aralık ayından Nisan ayına kadar olan hızla devam ederse bir seneye kalmadan borcumuz ve faizimiz milli gelirimize ulaşmış olacak ve yine bu hızla giderse belki de 8-10 sene içerisinde bütün milli gelirimiz sadece borcumuzun faizini ödemeye yetecek hale gelecek ki bu tam kölelik haline gelecektir. Gidişat maalesef acı gerçekleri önümüze koymaktadır” diye konuştu.

 

 

Artık üç haneli hiperenflasyon dönemine girdik

Konuşmasının devamında üretime vurgu yakan Genel Başkanımız, “Türkiye’de üretmek de mümkün değil, tüketmek de mümkün değil. 80’li 90’lı yıllardaki krizleri, karaborsayı, stokçuluğu, kuyrukları ekonomik felaketleri artık yaşar hale gelmiş durumdayız. Gıda enflasyonu yüzde 89, ulaştırma enflasyonu yüzde 105 gerçekten de enflasyon noktasında maalesef rekor kırıyoruz. Borç ve faiz ödemeleri noktasında rekorlar kırıyoruz. TÜİK’in  yanı sıra bağımsız araştırma kuruluşlarının, akademisyenlerin, ortaya koyduğu enflasyon rakamı yıllık yüzde 156 seviyesine gelmiş durumda. Artık üç haneli hiperenflasyon dönemine girdik” ifadelerini kullandı.

 

 

 Amacımız var oda toprağımızın özgür olması

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül  amaçlarının bayrağın, toprağın özgür olması olduğunu dile getirerek, “Bu vesileyle ülke gündemini ilgilendiren konuları çok güzel bir şekilde istişare ettik. Ülke gündemini ilgilendiren konular üzerinde çok dikkatli bir şekilde durduk. Türkiye Değişim Partisi ve Yeniden Refah Partisi’nin tek amacı var, oda bayrağımızın mutlu olması, toprağımızın özgür olması ve bu topraklarda yaşayan milletimizin Ahmet’in Mehmet’in yüzünün gülmesi değil bütün milletimizin yüzünün gülmesi için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

 

 Pandemi koşullarında yargılanmalarda biraz aceleci davranıldı

 Pandemi koşullarında yargılanmalarda aceleci davranıldığını vurgulayan Sarıgül, “İçinde bulunduğumuz siyasi, ekonomik ve sosyal şartlar bir Türkiye’de af getirmemizi içeriyor. Çünkü öylesine bir çalışma yaptık ki cezaevlerinde 320 bin yurttaşımız var, 280 bin kişilik koğuşlar var ve birçok insan şu an da mağdur. Pandemi koşulları münasebetiyle gerçekten yargılanmalarda biraz aceleci davranıldı. Yeniden Refah Partisi de uygun görürse Türkiye’de annelerimiz için affet Türkiye’m, evlatlarımız için affet, Türkiye’m, çocuklar için affet Türkiye’m ve inşallah affet Türkiye’m projesiyle Türkiye’miz de kardeşlik hukukumuzu yeniden tesis etmeliyiz. Toplumsal barışı hep birlikte sağlamalıyız. Heyetlerimiz kendi aralarındaki görüşmelere devam edecekler” dedi.

Yayın Tarihi: 11 Mayıs 2022 | Yayın Saati: 14:57:15