GENEL BAŞKANIMIZ DR. FATİH ERBAKAN ELAZIĞ - KARAKOÇAN İLÇE KONGRESİNE KATILDI

Türkiye’de Halkın %85’i Yoksulluk, %40’ı da Açlık Sınırının Altında

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Türkiye'de matematiksel olarak gelir seviyesi bakımından halkın %85'i yoksul, %40'ı aç. AK Parti iktidarı döneminde sosyal yardım alan vatandaşın oranı da %8'den % 35'e çıktı” dedi.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, Elâzığ’ın Karakoçan ilçe ilçe kongremize katıldı. Genel Başkanımıza Elâzığ ziyaretinde Genel Başkan Yardımcılarımız Prof. Dr. Sacit Günbey, Naim Öztürk, Doğan Bekin, Erkan İlyas Helvacı, Mehmet Aşıla ve çok sayıda MKYK üyesi eşlik etti.

 

94 Ruhu Vurgusu Yaptı

Kongrede konuşan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, “Kuru kalabalık olarak değil, gözleri heyecandan ve aşktan parlayan sadık, samimi milli görüşçüler olarak salonu dolduran, hanımıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla tüm Karakoçanlıları, tüm Elazığlıları bağrıma basıyorum. Allah, Karakoçan'ın Elâzığ’ın, bütün ülkemizin ve milletimizin kurtuluşuna vesile olacak çalışmalar eylesin. Ne kadar şükretsek azdır. Merhum Erbakan Hocamıza Allah gani gani rahmet eylesin. İşte bugünlerden şimdiki döneme geldik ve o dönemde ekilen tohumların bereketi, o muazzam manevi miras sayesinde Erbakan Hocamızın, Millî Görüş'ün, davamızın bereketi sayesinde bugün salonlara sığmayan Yeniden Refah Partisi'ni görüyoruz. Erbakan Hocamızın yolunda, ona layık dava erleri olarak bu sancağı, bu kutlu davayı yüz akıyla temsil etmeyi Allah bizlere nasip etsin. Elâzığ, aynen birinci 40 yılda olduğu gibi ikinci 40 yılda da hünkâr mahfili olacağını açık bir şekilde gösterdi. 1994 ile 1995 şahlanışını daha da büyük şahlanışları tekraren yaşamayı nasip etsin. Yeni dönemde ikinci 40 yılda aynı hamleleri, aynı atılımları Yeniden Refah Partisi, Millî Görüş ruhuyla yeniden gerçekleştirecek” şeklinde konuştu.

 

Halkın %85’i yoksul, %40’ı aç

Türkiye'de işsizliğin dayanılmaz boyutlara ulaştığını dile getiren Genel Başkanımız, ekonomik sıkıntıdan kurtulmanın yolunun üretmek ve katma değerli ihracat yapmak olduğunu belirtti.

"Türkiye'de matematiksel olarak gelir seviyesi bakımından halkın %85'i yoksul, %40'ı aç. Bu ülkede AK Parti iktidarı döneminde sosyal yardım alan vatandaşın oranı %8'den %35'e fırlarken, diğer taraftan dolar milyarderlerinin sayısı %11'den %50'ye fırlıyor. Ekonomik sıkıntıdan kurtulmanın yolu, mutlaka üretmek ve ihraç etmektir. Üretmeden, ihraç etmeden, katma değerli ihracat yapmadan dövizi düşürmek mümkün olmaz, dış ticaret açığını kapatmak mümkün olmaz, milletin refah seviyesini arttırmanız mümkün olmaz, işsizliği önlemek mümkün olmaz."

 

Faizle Borçla Krediyle Kurtuluş Olmaz

Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın 45 yıl önce Türkiye'nin dört bir yanında 200'den fazla sanayi tesisinin temelini attığını hatırlatan Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, "Bunların 70'ten fazlasını hizmete soktu. Çünkü neden? İstihdam olmadan, üretim olmadan ihracat olmadan, faizi arttırarak, sıcak parayla, borçla, krediyle günü kurtararak Türkiye'nin kalkınması, milletin refaha ermesi mümkün değil." dedi.

 

Konuşmanın ardından tek listeyle gidilen seçimde, Mehmet Karaboğa, Karakoçan İlçe Başkanlığına seçildi.

Yayın Tarihi: 29 Mart 2021 | Yayın Saati: 11:09:56