GENEL BAŞKANIMIZ DR. FATİH ERBAKAN, DAVUTOĞLU'NU ZİYARET ETTİ

GENEL BAŞKANIMIZ DR. FATİH ERBAKAN, DAVUTOĞLU'NU ZİYARET ETTİ

 

 

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan ve beraberindeki heyetimiz, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na iade-i ziyarette bulundu.

 

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’a, Genel Başkan Yardımcılarımız Av. Bayram Sakartepe, Prof. Dr. Sacit Günbey ve Genel Sekreterimiz Suat Pamukçu'nun eşlik ettiği görüşme, Gelecek Partisi Genel Merkezi'nde yaklaşık 2 saat sürdü.  Görüşme sonrası iki lider basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 

 

Davutoğlu: İstişarelerimiz sürecek

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu sözlerine vefat yıldönümü dolayısıyla Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı hayırla yad ederek başladı.  Genel Başkanımız Erbakan'ın ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getiren Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

 

"Sayın Genel Başkan ile aramızda vardığımız mutabakat çerçevesinde ilişkilerimizi daha da yapısal hale getirerek, daha düzenli şekilde görüşerek Türkiye'deki siyasi gelişmeleri birlikte değerlendirme kararı aldık. Bundan sonra da görüşmelerimiz daha sık sürecek"  

 

 

Erbakan hocanın hizmetleri unutulmadı

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan görüşmeye ilişkin, ziyaretin Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefat yıldönümü ve 28 Şubat Darbesi'nin yıldönümünün arifesine denk gelmesi nedeniyle, merhum Erbakan Hoca'nın ülkeye millete ve İslam alemine yaptığı hizmetlerin ele alındığını ve 28 Şubat darbesinin ülkemize verdiği zararların konuşulduğunu söyledi. 

 

 

Her şeyden önce milletimizin sıkıntılarını ele aldık

Ziyaretin yine Rusya-Ukrayna arasında çatışmaların başladığı güne denk gelmesi sebebiyle bu konuyu da ele aldıklarını belirten Genel Başkanımız, sıcak bir atmosferde geçen görüşmeye ilişkin şunları söyledi:

 

"Sayın Genel Başkanla, biz de her şeyden önce milletimizin içinde bulunduğu sıkıntıların farkındayız. Milletimizin derdiyle dertleniyoruz. Milletimizin durumu malum; bugün Türkiye'de 6 milyon insanımız sosyal yardım almak durumunda. Bu yaklaşık 30 milyon insan yapar. 1,5 milyon insanımız da gıda yardımına muhtaç. Yine Aile Bakanlığımızın rakamlarına göre 4 milyon insanımıza doğalgaz veya kömür yardımında bulunulacak. Bu da günümüz Türkiye’sinde 20 milyona yakın insanımızın ısınma ihtiyacını karşılayamadığını gösteriyor. Bununla birlikte dondurucu soğukta halk ekmek, ucuz Ayçiçek yağı kuyrukları kilometreleri buluyor. Maalesef üzülerek söylüyorum, Ayçiçek yağlarına zincir, bebek mamalarına alarm takıldığı bir ülkede yaşıyoruz. Bu aslında bizim kaderimiz değil, fakir bir ülkede yaşadığımızdan da değil maalesef paylaşımda adaletin olmadığından, mevcut iktidarın önce millet anlayışı yerine önce imtiyazlılar anlayışıyla hareket etmesinden dolayı bunlar yaşanıyor. Paylaşımda ve yönetimde adaleti sağlayacak bir iktidarın oluşması, fakirden alıp zengine veren, fakiri daha fakir, zengini daha zengin yapan bu haksız adaletsiz sistemin düzeltilmesi için Sayın Genel Başkanla görüş alışverişinde bulunduk. Bu yanlışların bir an evvel düzeltilecek adımların atılması noktasında her iki parti olarak neler yapılabilir bunlarla ilgili müzakereler yaptık. Bundan sonra da bu istişarelerimizin daha sık bir şekilde yapılması için görüş birliğine vardık. İnşallah bu görüşmeler milletimize hayırlı olur, kurtuluşa vesile olur. "

Yayın Tarihi: 24 Şubat 2022 | Yayın Saati: 15:53:45