GENEL BAŞKANIMIZ DR. FATİH ERBAKAN'IN D8'İN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ AÇIKLAMASI

Küresel güç odakları tarafından ‘Yeni Dünya Düzeni’ amacına ulaşılması amacıyla özellikle İslam coğrafyası üzerindeki zulüm ve sömürünün mubah sayıldığı, buna bağlı olarak Siyonizm’in yayılmacı politikası gereği Filistin’de hak ihlallerinin meşru görüldüğü bir dönemde, 15 Haziran 1997 tarihinde İstanbul’da yapılan hükümet başkanları zirvesiyle 54. Hükümetin Başbakanı Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hocamız’ın öncülüğünde D-8’in resmen kurulması  ‘Yeni Bir Dünya’ hedefinin gerçekleşmesi yolunda atılan en önemli somut ve resmi adımdır.
 
Özellikle, BOP’nin ortaya konulması, Ortadoğu’nun ateş çemberine dönüştürülmesi ve dönemin ABD Dışişleri Bakanı Condolezza Rice’ın dile getirdiği ‘Ortadoğu’nun eskimiş haritalarının yeniden düzenlenmesi’ ve ‘Yeni Ortadoğu’nun oluşturulması fikri İslam Alemi için yeni bir Sevr niteliğinde olmuştur.
 
Tüm İslam coğrafyasının tehdit altında olduğu ve Irkçı Emperyalizm’in çarklarının hızla işlediği bir anda D-8 adımı tüm Müslümanların en büyük umut ışığı manasını taşımıştır.
 
Türkiye’nin, tüm İslam Alemi’nin ve hatta 7 milyar insanlığın, küresel güçler tarafından kontrol edilen ABD Yönetimi, G-20 ve AB başta olmak üzere zihniyeti ve sicili bozuk yapıların peşinden giderek, onlara tek taraflı tavizler vererek kurtuluşa ermesi söz konusu değildir.
 
Türkiye’ye karşı samimiyetsiz söylemlerden ve oyalamadan daha fazla bir şey ifade etmeyen çifte standartçı bu unsurların ülkemize zarardan başka birşey getirmeyeceği Kıbrıs, Irak, Suriye, Libya ve Doğu Akdeniz olaylarında daha da belirgin bir hal almıştır.
 
Türkiye’nin güçlülere tabi olan değil, bizatihi kendisi güçlü bir aktör olarak uluslararası alanda söz sahibi olabilmesi için mutlak suretle D-8 Teşkilatı’nı 23 yıl önceki kuruluş amaçlarına uygun şekilde harekete geçirmesi ve söylemden çok eylem planlarını uygulamaya koyması şarttır.
 
Artık dünyayı kutuplara ayırarak yaşanmaz bir hale sokan, Müslümanların yaşama haklarını bile ellerinden alan küresel güç odaklarına karşı sözde ‘ortaklık’ ve ‘dostluk’ anlayışıyla beyhude politikalar uygulayarak ve bundan sonuç bekleyerek bir yere varılamaz.
 
Bu nedenle bugün D-8 Teşkilatı’na her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönem yaşıyoruz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, İslam Alemi’nin ve tüm insanlığın kurtuluşunun anahtarı olan D-8’in 23. kuruluş yıldönümünü kutluyor, insanlığın içinde bulunduğu maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulması ve geleceğe daha büyük bir güvenle bakabilmesi için Yeniden Refah Partisi olarak dış politikada en önemli önceliğimizin D-8 Organizasyonu’nun yeniden canlandırılması ve asli hedefleri doğrultusunda çalıştırılması olacağını ifade ediyoruz.
 
Bu vesileyle D-8 Organizasyonu’nun mimarı Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı bir kez daha rahmetle ve özlemle anıyoruz.
 
Dr. Fatih Erbakan
Yeniden Refah Partisi
Genel Başkanı