GENEL BAŞKANIMIZ DR. FATİH ERBAKAN'DAN CUMHURBAŞKANIMIZ'A ÇAĞRI

SAYIN ERDOĞAN’IN İNCİRLİK VE KÜRECİK’İN KAPATILMASI YÖNÜNDE SOMUT ADIM ATMASINI BEKLİYORUZ!

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Türkiye’nin Batılı karakterini ortaya koymaya çalışarak AB ve ABD ile yakınlaşma adına sürekli dile getirdiği “ortak çıkarlar”, “ortak değerler” ve “stratejik ortaklık” söylemleri karşısında sözde müttefikimiz olan ABD, Türkiye’ye karşı tek taraflı olarak aldığı CAATSA yaptırım kararıyla gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koymuş ve bir kez daha Türkiye aleyhine hareket ettiğini göstermiş oldu.

 

Hatırlanacağı üzere, aynı ABD Senatosu’nun,  12 Aralık 2019’da, 1915 olaylarını "Ermeni Soykırımı" olarak tanımlayan karar tasarısını 15’e karşı 405 oyla kabul etmesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirliği de kapatırız, Kürecik’i de kapatırız” ifadesini kullanmış fakat konuyla ilgili daha sonra sessiz kalmayı tercih etmiştir.

 

Benzer şekilde, 2003 Irak Savaşı sonrasında ABD güçlerinin askerlerimizin başına çuval geçirerek tutuklaması, Suriye’nin kuzeyinde terör örgütü YPG, PYD ve PKK’nın ana gövdesini oluşturduğu SDG ile işbirliğine girmesi, bu terör unsurlarını ağır silahlarla teçhiz etmesi, pandemi sürecinde Türkiye tarafından gönderilen maskeleri adeta bizimle alay edercesine PYD-YPG’ye göndermesi, sözde müttefik ABD’nin bu olumsuz politikaları karşısında alttan almanın ve sessiz kalmanın çözümsüzlükten başka bir durum ortaya koymadığının ispatıdır.

 

Bütün bu gelişmelere ve en son alınan yaptırım kararlarına baktığımızda ABD’nin Türkiye açısından ne kadar güvenilir bir müttefik ve ‘stratejik ortak’ olduğu ortaya çıkmaktadır.

 

Stratejik ortak olarak bellediğimiz ABD’nin 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı sonrasında Türkiye’ye karşı uyguladığı ambargo karşısında Erbakan Hocamız’ın İncirlik Üssü’nü kapatması son derece önemlidir.

 

Benzer şekilde, 54. Hükümet’in Başbakanı Erbakan Hocamız’ın ‘Çekiç Güç’ün faaliyetlerine son vermesi büyük önem arz etmektedir.

 

Yeniden Refah Partisi olarak, Sayın Cumhurbaşkanı’nın geçen yıl 12 Aralık 2019’da 1915 olaylarını "Ermeni Soykırımı" olarak tanımlayan karar tasarısını kabul eden ABD Senatosu’nun bu kararından sonra dile getirdiği; “"Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirliği de kapatırız, Kürecik’i de kapatırız” ifadesinin arkasında durarak bir an önce İncirlik ve Kürecik’i kapatmasını ve aynen Erbakan Hocamız’ın ifade ettiği gibi: ‘Bana ne Amerika’dan’ duruşunu sergilemesini bekliyoruz.

 

Dr. Fatih Erbakan

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı

Yayın Tarihi: 15 Aralık 2020 | Yayın Saati: 14:27:52